sa dorm fara bb :(

sa dorm fara bb :( | Autor: Elise

Link direct la acest mesaj

Nu pot sa dorm fara bb.
Am trimis-o cu ai mei la munte, o sapt., in ideea ca mai ia aer curat.
Daca eu tot nu pot sa plec din Bucuresti sa n-o tin si pe ea toata vara aici. E foarte fericita cu ei, n-are probleme, a plecat rizind (si eu jelind) si momentul cel mai crunt a fost cind am intrat in dormitor si am realizat ca n-am pe cine sa pup de noapte buna.
Grasuna mea a plecat de doua ore si deja mi-e dor de ea de mor!!!

Cum sa dorm fara ureki ciulite?!
Ascult muzica si imi mai dau instinctiv castile jos sa aud daca s-a trezit.... dupa aia imi amintesc ca e cam departe sa imi dau seama!!

Elise & BBLisa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:


E greu, mai ales primele dati.
Dar sa stii ca e greu pentru tine nu pentru ea. Asta ar trebui sa te aline :)

Adina + Olivia 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Elise,e doar o saptamana.....
ufff , ce ma superi!!!....

gandeste-te ca altii sunt nevoiti sa se desparta de copil mult mai multa vreme(eu am stat fara puiul meu 2 ani )

deci in curand vor fi 6 zile,ea e fericita si asta e tot ce conteaza....
zambeste!

Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Elise stiu ca iti este greu eu nu am reusit sa il las pe Julian mai mult de 10 ore sa stea departe de mine.
Incearca sa te gandesti ca ei ii este bine , suna pe mama ta sa puna pe bb la tel sa ii spui una alta sa ii spui noapte buna.. tot e ceva decat nimic.
o sa revina acasa imediat si tu ai o saptamana in care poti sa te relaxezi, sa te odihnesti... poate chiar sa iesi o noapte cu prietenele la un suc....


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Nu sint 6, sint 7. Si asta e prima noapte fara ea.
Ziua mai plecam citeva ore da' seara aveam ritualul nostru si adormeam cu manutzele ei grasune in jurul gitului neaparat.
Stiu ca bb e bine si se distreaza.
Daca n-ar fi, m-as urca in secunda asta in mashina si as pleca dupa ea.

Eu nu sint bine, in schimb.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Elise tin sa te anunt ca prima oara doare cel mai rau. in timp inveti.

Eu sunt la a doua saptamana...si ghici ce...nici macar nu ma duc sa o vad, nu vb cu ea la telefon..sa nu ii fie dor de mine si mie de ea.

Dar nu pot sa-ti explic ca seara ne dam cap in cap prin casa...nu ne gasim locul...iar barbatu incepe sa vorbeasca exact cu cuvintele ei sau doarme cu ursuletul ei de plus in brate....

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

quote:
Originally posted by flaviutza
Eu sunt la a doua saptamana...si ghici ce...nici macar nu ma duc sa o vad, nu vb cu ea la telefon..sa nu ii fie dor de mine si mie de ea.





flaviuta,trebuie sa vorbesti cu ea la telefon.fiindca altfel se simte abandonata.chiar daca va incepe sa plinga la telefon sau sa te intrebe cind o iei acasa si ca vrea sa o iei acasa,iti gasesti tu niste cuvinte si explicatii pe care sa le priceapa la virsta ei si spune-i ca si tie ti-e dor de ea si te gindesti mereu la ea si o vei aduce acasa intr-o zi.
ai zis ca nu mergi sa o vezi si nu vorbesti cu ea la telefon ca sa nu-ti fie dor de ea.chiar asa e? nu iti mai e dor de ea? eu nu cred.si daca tie totusi iti e dor sa stii ca si ea simte la fel chiar daca e doar un pui de om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

fie-mea n-are nici o reactie la telefon... se uita nedumerita.
A, ba da - are o reactie: sa-i manince butoanele.
In rest, nu cred ca face legatura cu mine, ca imi recunoaste vocea sau ce ii pasa prea tare.

Maica-mea mi-a spus ca deja a adormit. E aerul altul... si a pocnit-o somnul "de noapte" imediat cum a ajuns.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Elise, azi mi-am dus feciorul de 10 ani in tabara. E un loc super-bun, o tabara finantata de sponsori straini foarte puternici, e impreuna cu cei mai buni prieteni de-ai lui, mancare buna, conditii de securitate maxima, si totusi... mi-e dor de el. Adevarul e ca acel cordon ombilical psihic se rupe foarte greu...
Totusi, incearca sa mai lucrezi ceva in timpul zilei, incearca sa te obosesti si fizic, si psihic, mai iesi seara in oras, mergi la un film, fa niste lucruri care nu se pot face cand ai un bb in dotare Seara sa nu uiti de o baie calda, niste saruri de baie relaxante, un ceai de tei

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Prima data cind l-am dus pe baietel la socrii, in timp ce-i faceam bagajul imi venea sa jelesc de parca pleca in lume si nu-l mai vedeam. Cel mai greu e prima data, pe urma e doar greu :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Prima data e mai greu.

Adica...eu l-am trimis pe Victor la mama ca am probl. cu sarcina si pot sa nasc oricand, am vb si cu pediatrul lui si am hot. ca asa e mai bine pentru el - nu intru in amanunte.In ziua plecarii _ si nu e prima plecare- toata ziua mi s-au inodat lacrimile in gat iar eu ma simteam ca pasarica aia din poveste cand a trebuit sa isi lase puiul bolnav pe miriste si sa plece in tarile calde



Ile 37 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 03 sapt.


Mergi la inceput