sa dorm fara bb :(

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

eu una nici nu mi am pus problma asa pana acum. am vrea sa mergem la o nunta in 2 saptamani dar sunt constienta ca nu am cum sa il las singur noaptea (a se citi cu bunica lui) pt ca...nu vreau ! plus ca il alaptez si nu i am dat niciodata din biberon. asa ca...cred ca te inteleg. mult succes!

diana si david 03.12.06


Pentru Diana. www.copaculdehartie.ro/ajuta%20.html" target="_blank">Copacul de hartie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Elise, hai ca mai e putin...
Da yo nu-nteleg, de ce nu te duci si tu la munte ca nu ti-ar strica nici tie un pic de aer curat!
Daca nu poti , din alte motive, gandeste-te ca ea e BINE si ca nu respira in cazanul ala din Bucuresti!
Ah, si cand o s-o vezi o sa ti se para schimbata, adik a mai crescut, eu asa am patit de fiecare data:))

Doamne cu puterea Ta, ajuta-i micutei Diana sa se faca bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

sa va spun alta 'figura"...prietena mea, cand fi-su avea vreo 9 luni, a plecat la o nunta la Constanta, fara cupil desigur, l-a lasat cu mama si cu sora ei. Dupa ce s-a intros, bronzata, coafura schimbata...n-a mai recunoscut-o copilul... a inceput sa planga cand a vrut sa-l ia in brate.. a durat ceva pana s-a 'readaptat'
Asta se intampla acum ani multi... baiatul are acum 17 ani :)))

Ingrid si Cristi 4 ani si 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Elise,esti mai bine azi?!

eu cred ca si cand s-o insura copilul o sa sufar tare
mi-o trece pana atunci dorul?!


Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmmaria spune:

Elise, cum esti azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

...sigur e la munte dupa bbelisa ei scumpa si draga!
Facem pariu?

Doamne cu puterea Ta, ajuta-i micutei Diana sa se faca bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

nu facem pariu....asa ma gandeam si eu!

Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmmaria spune:

Mdaaa, asa se pare....
Bravo ei. Elise, da' ce faci cand o sa se marite? (Nu de alta, da' ca sa stiu si eu, fiindca suntem in aceeasi barca...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Cand am citit despre "suferinta" lui Elise deja ma gandeam eu cum este sa stau o zi fara bebitza mea nu o saptamana si atunci mi-am dat seama ce este in sufletul ei.
Credeti-ma ca imi vine sa plang cand ma gandesc la asta.Eu mi-am propus sa nu plec nicaieri fara ea ca nu stiu cum am sa reactionez si cum va fi ea care ma soarbe din priviri.Doarme cu mine in pat si ma lupt de o gramada de timp sa o culc in patutul ei si nu pot sa fac asta.
Este foarte bine daca s-a dus dupa bebe la munte,asa a ajutat-o si pe ea sa mai iasa din casa si din Bucurestiul asta.
Stiu ca pe o parte este bine sa te mai desprinzi putin de bebe ca sa te mai relaxezi,toate suntem constiente de asa ceva dar e mai greu sa si reactionam ca atare ca deh sunte mame.


http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent




"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

multumesc.
Asha e, am fost plecata, acum m-am intors cu bebic cu tot.
O sa mai am tentative sa mai rup cordonul imaginar... da' e greu...

CInd s-o marita... nu stiu ce o sa fac. Probabil o sa fie mai simplu pentru ca va fi destul de mare SA SPUNA daca vrea sa vin, si eu vin.... Sa spuna daca e fericita, nu e, daca are vreo problema, daca n-are, sa ma cheme, sa ceara, sa comunicam...
Acum tot ce poate sa faca e sa ma caute din priviri si sa intinda manutzele: "moaaaamoaaa" - atit. Si e atit de mica si neajutorata ca mi se rupe sufletul.


Elise & BBLisa

Mergi la inceput