Cu nervii intinsi la maxim.

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gia spune:

quote:
Initial creeata de flaviutza


S-o iau cu inceputul. acum cateva saptamani,sarcina oprita in evolutie.trec peste asta relativ rapid.



Poate ca nu ai trecut relativ repede, nu se trece asa usor... vorbesc din ce simt eu... si poate de aici ti se pare ca lumea o ia razna pe langa tine sau tu pe langa ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittygreeneyed spune:

flaviutza - eu cred ca ai nevoie acum de o supapa de descarcare...
si eu mai trec prin stari de genul asta cand am impresia ca nimic nu marge cum trebuie si pierd controlul - si culmea, de obicei sunt chiar lucruri mici-mici care ma aduc aici, probabil cele care "umplu paharul". Plus ca de multe ori parca nici nu reusesc sa-mi dau seama exact ce ma supara: e asta, e cealalta, dar parca totusi ar mai fi ceva...
Repet, eu cred ca ai nevoie de o supapa... asa ca cearta-te cu cineva sau injura-ma pe mine (ma ofer voluntar pt. )
SI NEAPARAT SOMN!!! - ca toate se dau peste cap in organismul tau si uite cum te trezesti ca iti vine sa-ti smulgi parul din cap!

Kitty, mamica de Adi si Robi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florentza spune:

quote:
Originally posted by flaviutza

Am intrebat un lucru,am cerut pt prima data o mana de ajutor.si chiar l-am cerut sincer . macar un nume de pastile usoare sa-mi fi dat cineva.ca asta am cam cerut in final.




Poti incerca sa iei Lexotanil de 1,5 mg, 1 tb la nevoie ... cand simti tu ca doresti sa te linistesti.
Lexotanilul reduce selectiv tensiunea si anxietatea ... se recomanda doze mici 1,5 mg de 3 ori \ zi ...
toate cele bune
mult succes


" Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate ".

Florentza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

quote:
Originally posted by flaviutza

Pisimuky si eu sunt sefa..pana acum :) si asta nu pentru ca as vrea,dori vreo confirmare a valorii...ca m-ar ridica in ochii cuiva. ci pentru ca stiu ca in aia 700 eu pot cel mai mult .




Te-ai gandit un pic ca poate prioritatile celorlalti 700 sunt altele decat sa fie primii?
Si de ce scriu asta? mi se pare un pic jignitoare afirmatia ta de a te simti superioara multora la modul asta! In timpul facultatii, in anul 2 am ramas insarcinata cu Andrei, iar de unde pana atunci avusesem numai 9 si 10 iar daca luam 8 era un accident, dupa ce am nascut, prioritatea mea a fost copilul, iar notele mele au scazut simtitor, nu pentru ca nu mai puteam din punct de vedere intelectual, ci pur si simplu cum am spus, aveam alta prioritate decat sa fiu prima.
Postarea ta denota o usoara aroganta si superioritate fata de noi toti ceilalti, de unde si raspunsurile usor iritate ale unor fete.
Tot spui ca poti, dar se vede ca incepi sa clachezi, dovada si postarile de la acest subiect; asta inseamna ca nu prea poti! Si nu ma refer intelectual, sunt convinsa ca esti o fata inteligenta, dar chiar si cel mai tare om, nu poate sa le faca pe toate odata.
Iti doresc sa treci cat mai repede si mai usor peste toate, iar rezultatul sa fie asa cum ti-l doresti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu sunt curioasa cum s-a terminat episodu asta;0

(oricine simte nevoia sa se mai vaicareasca din cand in cand, nu fiti rele.Important e sa-ti dai seama ca e doar vaicareala.Eu ma vaicaresc pe teme asemanatoare destul de des,iar dupa ce termin de zis tot imi dau seama ce minore au fost toate, deci ca terapie e ok si vaicareala)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pika-pika spune:

Flaviutza dar cand dai licenta ca sunt foarte curioasa daca ai luat prima sau nu.
Si eu sunt perfectionista dar incerc sa ma tratez.Mi-am dat seama ca nu depinde numai de mine sa iasa lucrurile bine,de la a face o mancare pana la a lua un examen.Ca sa nu mai spun ca atunci cand vrei sa le faci pe toate de fapt nu faci nimic bine,cred ca a mai spus o fata ceva de genul asta.
Oricum ne-ai cerut sfatul dar nu ti-a placut nici un raspuns.Dar vreau sa cred ca a fost tot din cauza stresului.
Multa bafta la licenta!Asteptam sa ne spui ce ai facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Flaviutza ...
Nu-mi zi ca te mira starea ta, cu o sarcina pierduta si cu licenta la usa ...



Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

Nu trebuie sa fi primul la scoala ca sa fi fericit. Stiu destui care sunt atat de bine si acum si au fost bine si in scoala nefiind pe podium!!!

Normal nu e bine sa fi la coada dar multumirea si echilibrul banuiesc ca trebuie gasite ACASA. Acasa insemnand familia, prietenii, propria persoana.

Parerea mea este ca iti reprimi puternic durerea provocata de pierderea sarcinii si incerci sa ti gasesti confirmari in realizarile scolare/profesionale.

Imi pare rau de pierderea ta. Sfatul meu este sa mergi inainte cu familia ta si sa nu te mai ascunzi dupa degete.
Intalneste l pe Ex ul si mental desparte te de el forever. Poti ramane amica dar atat..Ai un sot care nu pare deloc un monstruletz. El e iubitul tau. Cel care te a cerut, ai acceptat ati facut un copil...Nu toti din trecutul nostru ne au vrut/i am vrut cu adevarat si nu sunt lipsiti de defecte... idealizam putin iminea lor pt ca defectele se estompeaza in timp.

Cu profu libidinos... vezi partea buna a paharului: esti atratoare!

Curaj si i ati sotzu si fetita si plecati o data la mare!!!@


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uricarudiana spune:

FLAVIUTZA, AI LUAT LICENTA? si nu mai fi atat de stresata; ca tot tie iti faci rau. linistestete si gandeste o rezolvare pt fiecare problema si fa-le pe rand, ca altfel ajungi la disperare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Hai, zi-ne si noua ce-ai facut! Totul e bine? Sper ca nu esti suparata in caz ca n-ai luat prima! Daca nu prima, sigur ai fost printre primii cinci! Dar nu conteaza! Important e ca ai luat-o! Ca de luat sigur ai luat-o!
Te-ai linistit? Ce face fetita? Hai zi-ne si noua ceva! Chiar ne intereseaza soarta ta!

_Ella, Emma & Matei

Emma-Andreea, minunea mea....
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=11054

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput