FIV 124

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VERET spune:

VA MULTUMESC
NUMAI VOI MA PUTETI INTELEGE CEEA CE ESTE IN SUFLETUL MEU
MA VOI MOBILIZA CAT DE CURAND

VERET

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Kineta, am inteles ca se dau cam 2 mil. la profesor si embriolog, vreo 500 la anestezist.
Daca te duci cu analizele de acum, deja prin septembrie poti face FIV-ul. Asta pentru ca luna August este o luna de concediu pentru Sectia de reproducere umana asistata.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

veret imi pare rau
iti suntem alaturi
nu stiu ce nr fiv e dar eu am vazut partea buna(asta a 2 a oara)
sa-ti explic ca poate nu m-am facut bine intelea sa:
-FIV nr 1 rezultat=0
-fiv nr 2 (ET) rezultat=2
am considerat asta un pas inainte
si sunt sigura ca urmatorul va lozul cel mare

incearca sa nu cazi in butoiul cu melancolie(asa a fost la mine la FIV nr 1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alexandra spune:

Veret, imi pare tare rau. Iti doresc sa fi puternica si sa crezi ca pina la urma vei reusi. Nu stiu cum ai trecut tu perioada de la ET pina la BHCG dar doi medici ii spuneau sotului meu ca cel mai important e sa fim increzatori pentru ca pishicul conteaza cel mai mult. Probabil ca starea psihica influenteaza hormonii.
Kora, Cellu, Marrina, multumesc si aveti dreptate, cu simptome sau fara pina la analiza nimic nu se stie. M-a pus pe ginduri faptul ca sinii desi erau foarte umflati, in doua zile s-au redus ca volum cu mult.
Oricum, ma pregatesc sa plec la mare miine si poate o sa fiu preocupata de altele.
De cind am facut ET nici o zi nu am stat cumintica si nici nu stiu ce regim n-am tinut, asa ca ce o fi, o fi. Medicul a zis ca pot merge la mare dar sa nu exagerez cu soarele. Revin marti.

Va pup pe toate si multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Veret ...off stiu cit de greu iti este acum...macar vezi "partea buna"...nu ai avut bgh zero...deci ceva s-a intimplat acolo...de aceea priveste cu incredere urmatorul fiv...sint foarte multe reusite la al doilea fiv...reusita pe care o vei avea si tu...
Alina_Alexandra nu te mai necaji intrebindu-te de simptome..sint fete care tot asa ca si tine,dupa ET li s-au "dezumflat"sanisorii..si uite ca acum sint gravi...sa ai incredere in sansa ta...si f bine faci ca mergi sa te relaxezi la mare...si simburel se va simti bine si se va lipi de mami a lui...distractie placuta si o vara cit mai minunata...distreaza-te acuma bine,ca vara viitoare vei schimba scutecele..
...un sfirsit de saptamina asa cum va doriti

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Andra0 si Zoe nu ne spuneti si noua cum sinteti,ce ati facut?ati primit rezultatul dupa ET?ati continuat procedura?ca ne-ati lasat in ceata...
...Galuscuta ne-a anuntat ca nu va mai merge la servici,iar acasa nu are net...de aceea nu ne poate raspunde...poate totusi e cineva care vorbeste cu ea,si ne tine si pe noi la curent...noi o pupam si ii dorim o sarcina usoara...pupam mamica si bebeii

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_d spune:

Buna dimineata fetelor,

Am o intrebare.
Mie mi s-a schimbat tratamentul de stimulare
[la primul FIV am folosit Gonal F de 75 (folitropin, FSH)- 30 fiole,
iar acum, pt urmatorul FIV,
ca sa schimbam ceva, fara sa fiu un caz tipic
mi s-a propus sa incerc Menogon (menotropin,
mai exact amestec de FSH si LH) tot 30 fiole].
Aveti reusite cu acest produs? (Menogon)

Va rog mult,
ca sa-mi dau seama mai clar,
imi poate scrie cineva care a folosit acest produs,
ce valori a avut la dozarile hormonale
si cati foliculi s-au dezvoltat?

Dozarile mele au fost:
FSH - 8,28 UI/L
LH - 2,98 UI/L
Progesteron - 0,15 ng/ml
Estradiol - 91 pg/ml

Va pup, succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelia spune:

zouzounaki tot ai zis ca o sa te transformi in liliac...cred ca deja ai aripioare. Ce faceai la ora aia pe net? N-ai somn?
Angi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Exact cum ma asteptam, dr. fiind de garda, a fost chemat la urgenta . Asa ca nu am apucat sa intreb f. multe.
Am de ales intre puregon si gonal. Explicatia dr. este ca s-a ieftinit gonalul pe cand puregonul nu. Intr-adevar gonalul este aproape la jumate pret fata de puregon.
Dereglarile menstruale dupa FIV sunt in stransa legatura cu ovarul. Ce am inteles eu este ca acum ovarul e cam "dezordonat" fara sa fie afectat in vreun fel. Putea sa-mi dea un tratament de 10-15 zile sa-mi regleze CM in cazul in care organizarea vietii mele ar fi fost afectata de acest lucru. I-am zis ca nu e nevoie ca nu ma intereeaza perioada mea de ovulatie cu un partener cu oligospermie . Dr. s-a referit strict la ovarele mele usor polichistice. M-a intrebat si daca am probleme cu acneea.
Referitor la ce a fost si acum sustine ca am avut ghinion.
Voi incepe cand vreau dar sa-l anunt pentru ca va lipsi cam o saptamana in august, iar biologul o saptamana in septembrie. Tratamentul meu de FIV va incepe in ziua 1 cu metformin, iar apoi binecunoscuta schema in ziua 21 cu dipherelinul si apoi gonalul intramuscular . Cam atat, din pacate.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by angelia

zouzounaki tot ai zis ca o sa te transformi in liliac...cred ca deja ai aripioare. Ce faceai la ora aia pe net? N-ai somn?
Angi


..acuma m-am trezit...ca apune soarele..deja m-am transformat...

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput