Instructor innot copii, bazin Dinamo?

Instructor innot copii, bazin Dinamo? | Autor: Caprioara

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,

Ma ajutati si pe mine cu un sfat, va rog?

Vreau sa duc piticul la innot la Dinamo si nu stiu nici un instructor pe acolo. Anul trecut am fost la Lia Manoliu, dar totusi e prea departe de noi...

Asa ca anul asta am sunat la Dinamo si mi-au zis ca ma costa 1.200.000 lei vechi 10 sedinte dar ca trebuie sa ma duc acolo in timpul saptamanii intre orele 11:00 si 14:00 si sa caut la bazin instructorii, sa vorbesc direct cu ei. Dar m-as simti mai bine daca inainte sa merg as avea o idee cu care din cei peste 10 instructori vreau sa vorbesc, adica sa fie unul care sa se poarte frumos cu cupilul dar sa-l si invete .

Asa ca, daca stiti sa-mi recomandati pe cineva, eventual testat de voi in anii trecuti sau chiar anul asta (si de care sa fi fost multumiti ), mi-ar fi de mare ajutor.

Multumesc anticipat.

pup you,


Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Caprioara, sunt si eu interesata de subiect.
Si noi stam in zona, si am vrea sa-l ducem la Dinamo, ca de bazinul Floreasca mi-e cam teama!
Tu la ce perioada te-ai gandit!?

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Katty,noi am vrea in a doua jumatate din iulie, ca pana atunci sper sa mai putem merge la gradi.


Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Poate ne programam si noi atunci, sa vad sa nu-l ia mama pe undeva cu ea, ca noi pe perioada vacantei depindem de ea!
Ptr. noi ideal ar fi dupa-amiaza!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Katty, mie la telefon mi-au spus ca se tin cursuri intre 11:00 si 14:30, parca. De aceea m-am gandit sa mergem in perioada cand nu avem gradi, ca altfel dimineata nu avem cum.
Daca tu stai aproape poate dai o fuga sa vezi despre ce e vorba pe acolo, ca la telefon, stii si tu cum e - socoteala nu se potriveste cu cea din targ .
Si asa poate tragi cu ochiul si la cum se defasoara cursurile si care instructor/instructotoare iti place cum pune problema cu copiii.

Io nu stau chiar aproape, dar tot e mai aproape ca Lia Manoliu.


Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miki8 spune:

Copilul meu merge deja de o saptamina.Are 6 ani jumate si face innot cu Robert Fieresteanu, este tatal colegei lui de la gradi. Mie imi place cum se ocupa de ei, in plus chiar are stofa de antrenor, si arata ca un antrenor. Este jucator in echipa de polo Dinamo la seniori. Am facut si poze, dar nu stiu sa le pun pe site. Poate ma invatati voi.

Cu bine
Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Buna Miki,

Multumim de informatii. Daca poti, da-mi te rog pe PM numarul de telefon al antrenorului si alte detalii (ore, cate sedinte pe saptamana, pret si orice altceva consideri ca e bine de stiut).
Chiar vreau sa vad poze.
Uite aici un link pe DC unde se explica cum se procedeaza cu pozele.
Ideea este ca incarci pozele intr-un album pe net (yahoo, webshoots sau altele) si apoi aplici ce scriu fetele acolo.
Citez un exemplu din link aici, dat de gabitzam:
----------------------------------------------
[ url="http://photos.yahoo.com/piticii2003" ]foto[ /url ]

Vezi ca eu am lasat niste blank-uri intre cele doua rinduri de paranteze patrate, ca tu sa vezi exact cum trebuie scris. Tu cind vei scrie, scoate blank-urile acelea, sa nu fie nici un blank intre parantezele partate.
-----------------------------------------------

Tu pui link-ul de la albumul tau in loc de http: //photos.yahoo.com/piticii2003 si o sa apara pozele tale sub cuvantul foto.
Sper ca ai inteles ceva .

pup you,



Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

quote:
Originally posted by Caprioara

Katty, mie la telefon mi-au spus ca se tin cursuri intre 11:00 si 14:30, parca. De aceea m-am gandit sa mergem in perioada cand nu avem gradi, ca altfel dimineata nu avem cum.
Daca tu stai aproape poate dai o fuga sa vezi despre ce e vorba pe acolo, ca la telefon, stii si tu cum e - socoteala nu se potriveste cu cea din targ .
Si asa poate tragi cu ochiul si la cum se defasoara cursurile si care instructor/instructotoare iti place cum pune problema cu copiii.

Io nu stau chiar aproape, dar tot e mai aproape ca Lia Manoliu.


Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud





Am prins ideea si i-am trasat sarcina sotului sa opreasca la Dinamo sa se intereseze de orar, sa vada instructorii la lucru etc. Asa ca diseara iti dau raportul.


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Katty,

Vezi sa ia sotu si numere de telefon de la antrenori daca poate, nu numai sa-i observe, cum facui eu ieri cu doamna profesoara Bunaciu, ca acu imi pare rau ca nu am cerut un nr. de tel , desi nu pot stii daca-mi si dadea nr.. Dar ieri habar nu aveam la cine ma .
Vezi ca a dat si Miki un nume de antrenor, jucator de polo. Suna bine si varianta asta, numai sa vrea sa ne primeasca si pe noi si sa-l placa si cupilul.

Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miki8 spune:

10 sedinte costa 120 lei noi.Program de luni pina vineri, in intervalul 11,30-14,00, iti va spune antrenorul cind sa vii exact, dar intervalul asta este. Iti trebuie aviz epidemiologic, iar banii ii dai antrenorului. Eu asa am procedat. Iti mai trebuie colac, nu alte chestii gen vesta sau aripioare, dar colacul sa nu aiba diametrul spatiului umflat (nu gaura) foarte mare, fiindca ei au minutele mici si nu ajung sa dea din miini din cauza colacului. Radu e foarte fericit, desi dupa prima zi m-a anuntat ca nu mai merge fiindca l-a pus sa sara in apa. Acum sare nonstop si se amuza.

Incerc sa vad cum e cu pozele
Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Miki,

Stii cumva de ce nu-s bune aripioarele? Ca al meu se descurca mai bine cu ele, strabate chiar distante apreciabile (cel putin asa facea in concediu anul trecut). Cu colacul nu prea era incantat.
Un nr. de tel al antrenorului imi poti da pe pm, te rog?

Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput