Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 74

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna ziua,

Urmaresc de ceva timp subiectul. As vrea sa va intreb daca mai nevoie de traducerea actelor medicale in engleza. Eu am incercat sa fac asta de una singura, dar m-am lovit de numarul mare de termeni medicali; am apelat la un prieten medic, dar nu reusesc sa imi copiez toate actele de pe site. Cum pot intra in posesia lor (in format electronic)?

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/dudu" target="_blank">Paginuta mea de web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Am mai vorbit o data cu Oana, insa nu prea mult, acum era in oras si vroia sa mearga la Soso, iar mie imi schentaia "bebelul"... O mai sun mai pe seara. A primit camera si a fost si in oras sa isi caute hanorac (nu am inteles daca a si gasit sau nu ).

Sosonel nu era prea grozav, am inteles ca s-a cam desaturat pana pe la 70, asa ca medicii au spus ca o vor urmari pe parcursul zilei, iar daca situatia se mentine o vor opera la noapte.

Cand mai aflu ceva mai postez.

http://andrei.point.ro
http://b2.lilypie.com/HLo3p1.png
"Happiness is a smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Doina, multumim mult pentru vesti. Ma bucur ca Sosho a ajuns cu bine.
Pui scump, lupta pentru o viata frumoasa alaturi de parintii tai. Doamne ajuta!

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Important e ca fetele au ajuns cu bine. Am sentimentul ca acum se va face intr-adevar tot ce se poate face pentru Sonia. Doamne ajuta sa fie totul bine si fetele sa se intoarca acasa cu bine.
Oana, ma rog pentru Sonia scumpa!

www.helpsonia.com/" target="_blank">Sa ne rugam pentru Sonia si sa o ajutam!

Stefanel viseaza la o viata normala



Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Doina, multumim mult pentru vesti.
Sper si ma rog din tot sufletul ca Sonia sa fie operata cat mai repede si sa treaca foarte bine de asta.
In alta ordine de idei, acum cateva minute am fost sunata de seful echipei de chirurgi de la Birmingham, cel cu care am mai vorbit o data inainte,daca va mai amintiti.I-am explicat situatia Soniei, i-am spus ca fetita este deja in Germania si ca, probabil, va fi operata cat de repede posibil. Medicul mi-a confirmat ca cei de la Munchen sunt extrem de buni, stiu ce au de facut, s-au mai consultat cu cazuri din astea, la bebelushi mici,si m-a asigurat ca ei sunt dispusi sa o primeasca pe Sonia la ei, in caz ca este necesar.
Mi-a transmis toate urarile lui de bine pentru Sonia si mamica ei si spera si el, alaturi de toti cei din echipa pe care o conduce, ca lucrurile vor evolua in directia dorita.
Deci, fetelor, si Birmingham-ul este deschis pentru Sosonel, in caz ca va fi nevoie.
Va pup si astept in continuare vesti de la foarte bune in sus despre Sonia si mamica ei.
Ma bucur ca, barem, Oana va avea conditii normale de dormit,dat fiind faptul ca i-au gasit camera.

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

O opereaza deja in noaptea asta ??
Asteptam cu toptii sa se intample repede..dar in acelasi timp ne strangem pumnii cu tarie !!!
Soniuca ,lupta pt viata ta,lupta pt mami a ta !
Domane ajuta !

www.helpsonia.com/" target="_blank">Povestea Soniei

Rugati-va pt Sonia




S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:



SMS-uri DE LA OANA, azi:


18.16: "Soso e bine, o transfuzeaza pt ca era cam palida, primeste mancare, eu am lapte destul, e supersedata ca e foarte puternica, ieri a muscat doctorul de deget cand a intubat-o. O sa incerc sa ajung la un net-caffe, intai sa-mi iau ceva mancare si un hanorac pt ca aici sunt cam 20grade si ploua. Pup toate fetele"

20.56: "Maine la 7.30 intra in operatie. Pup si ma culc, sa fiu puternica pt ea maine!"


Despre blog: Mayaione, te rog pune in blog sms-urile.

Despre roaming: acum ii merge, dar plateste destul de mult sa raspunda, prin urmare nu cred ca raspunde la telefon. Poate primi gratuit sms-urile.

Despre mutarea la umanitare: i-am scris ca e important sa-si dea ok-ul pt mutare, am insistat... sper sa nu se supere... i-am zis ca ne-au atentionat moderatorii... ca sunt reguli... sper sa se poata desprinde de Soso pt 5 min si sa dea ok pe mail.




Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Donati pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

am vb acum cu Oana, o opereaza maine dimineatza la 7.30. va avea voie sa o vada cu 45 min inainte de operatie si cu 1 ora dupa operatie. Medicii i-au explicat f clar ce vor face, care sunt riscurile, ca ei sunt f precauti si ca in mod normal operatia ar tb sa reuseasca. Operatia consta in punerea acelui shunt. Dr. par optimisti, dar realisti totodata, riscurile sunt riscuri si sunt datori sa le explice. Au experienta si dotare, sunt convinsa ca vor face tot ce se poate face.

Ea sta la casa Ronald McDonalds, acum mergea la masa si apoi se culca, era f obosita. A reusit sa-si ia un pulovar.

In leg cu punerea sub. la umanitare: am nr de mobil al mamei ei, care are copie dupa CI, daca cineva se poate intalni cu ea, sa-mi trimita PM si-i dau nr. Sau stiu eu, poate trimite pe fax. Ea e de acord, oricum , pt punerea la umanitare.

Mi-a spus de 3 ori sa va transmit ca ii e dor de voi si abia asteapta sa ajunga la net (mai ales cu vesti bune). Partea buna e ca dr. au spus ca le tin pana rezolva, daca e nevoie si 2 luni. Partea mai putin buna e ca toate astea costa (dupa cum scrie si in estimare, costul mai mai mare e pe zi la terapie intensiva, cel mai mic pt spitalizare normala).

Are nr. noastre de tel. de aici (al meu si al Doinei), noi teoretic am putea merge sa o vizitam, numai ca amandoua avem copiii bolnavi. Ai mei sunt raciti, nu am curaj sa intru in contact cu ea, de fetita nu mai zic ca nici n-am voie. In schimb, in caz de ceva ne poate contacta, ea poate suna din camera sau de la mobil.

Cristina
-----------------------------------------------
http://www.sos-satelecopiilor.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

diana, am postat simultan :)

Cristina
-----------------------------------------------
http://www.sos-satelecopiilor.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Doamne ajuta!
Maine o sa le tin pumnii la fete, insa stiu ca o sa fie bine. Si cei din Birmingham mi-au zis numai lucruri bune despre colegii lor germani.
Da Doamne bine pentru Sososnica si mamica ei!
Oana,multa putere mami,sa fii tare pentru puiutza ta!

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput