Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

multa sanate soniei,ne rugam sa fie bine si multa putere mamei......

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
http://www.dropshots.com/davidsolo1
http://www.dropshots.com/davidsolo2
http://www.dropshots.com/davidsolo3
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Chris ce mai face Sonia? E bine?

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

buna mamici drage !

am citit ce-ati scris si va multumesc din suflet pt toate eforturile pe care le faceti pt Sonia. eu intru de la spital si nu pot sa abuzez de bunatatea medicilor, plus ca pare ca as fi intr-un fel privilegiata fata de celelalte mamici care nu au acces.
o sa va scriu pe scurt care e situatia :
starea ei e stabila oarecum, DAR e dependenta de oxigen si prostaglandine. nu pot s-o transport nici pana la usa fara oxigen si medicatie, plus ca are infectia asta care nu-i mai trece... CU INFECTIE nu o opereaza nimeni, deci momentan e inoperabila. diagnosticul ei, trunchi arterial comun tip IV, are ca sanse de supravietuire 30 % la 3 luni. ea are o luna si jumatate. acum , chiar l;a masa de ora 21 am observat ceva ce nu am mai vazut la ea : privirea ii fugea, era pierduta si parea ca nu e lucida, ochii ii erau necontrolati parca. sper din tot sufletul sa nu fie afectata neurologic. asta ar pune capat tuturor incercarilor si eforturilor noastre. acum are saturatii 90, dar desaturarile continue, prin oxigenarea saraca a creierului pot provoca afectiuni nurologice. o sa o evalueze maine medicul ei. mai ales ca face crize de hipoxie regulate in ultima vreme.

in alta ordine de idei, tatal ei nu are cum sa acceseze forumul sau pagina ei, deoarece cat am stat acasa m-am gandit sa "repar" eucalculatorul si l-am stricat de tot... deci acasa nu are acces la internet, iar putinul timp liber pe care il are il petrece cu noi sau dormind, pt ca programul lui e extrem de incarcat. o sa-l rog sa incerce sa intre pe forum, sau pe pagina ei, dar nu cred ca are de unde, nu prea mai exista internet caffe-uri...

a 3-a idee : nu se poate nici o aparitie directa la tv, sub nici o forma, din cauza unui contract cu clauza de imagine pe care tatal ei l-a semnat.

am deschis un cont in lei la BCR, dar o sa-mi dea in 4 zile contul. in euro si usd inca nu am deschis, o sa merg zilele astea.

persoana de contact... nu am idee... eu m-as oferi cu drag, dar vedeti si voi, nici lui Chris nu am reusit sa-i raspund, sunt aproape tot timpul langa ea si cand nu sunt incerc sa dorm.

cam asta ar fi ceea ce se intampla si ce stiu pana in momentul asta.
o sa postez si diagnosticul ei in engleza.
va pup cu drag si va multumesc.

oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO02RZBR0000060007006182!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Echocardiograhic study:
Dextrocardia with an important bilateral hypertrophy.
Moderate hipertrophy of the IVS in the muscular
porion, with a large VSD in the perimembranous
portion. A vessel with Ao morphology originates from
the topographically left ventricle; this vessel is
overriding the septum; at its origin it has 12-13 mm
and ist valve has no regurgitation or stenosis. The 2
coronary arteries are visible at the origin of this
vessel, their diameter is 1-1.5 mm. The truncus
arteriosus described above has, in its descendent
portion, a division that seems to generate the trunk
of the pulmonary artery with a diameter of 6 mm with a
moderately turbulent flux, unlike the flow that
emerges from the descendent part of the vessel
(aorta). The pulmoanry artery branches cannot be well
visualized, but a ductus arteriosus-type of semi
restrictive flow is visible. Unrestrictive ASD is
noticed.

oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO02RZBR0000060007006182!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

de atunci s-au mai schimbat dsv-ul si dsa-ul, adica defectele de sept ventricular si atrial. adica s-au restrans, deci e mai rau. o sa incerc sa va traduc si ultima ecografie. sper sa reusesc.
o sa mai intru.
va pup.

oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO02RZBR0000060007006182!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Kay, scumpa de tine.... Inteleg durerea ta.... Mi-o imaginez doar, pentru ca pe mine nu m-a pus viata la asa incercari teribile... Multa forta iti doresc si putere de lupta puiutului tau mic!!!!

Fetele au dreptate... NU stiu cine este sotul tau si ce clauze are semnate, dar aparitia la tv ar face multe... Poate aparea altcineva din familie - mama sau o sora sau alcineva apropiat si avizat. Este vinera seara o emisiune la OTV special destinata unor astfel de probleme... Ma gandesc ca poti apela la acest post, pentru ca spatiul de emisie este foarte mare si Dan Diaconescu e un tip de milioane. Plus ca are si el o fetita mica...
Mai este o emisiune pe B1 Tv, intitulata ”Ne priveste”. Prezentatoarea mi-a fost colega de facultate si e super sufletista tipa. Cred ca s-ar implica din toata inima...
Trebuie incercat orice. Toate fetele de pe forum sunt alaturi de tine, inclusiv familiile si prietenii lor. Nu trebuie sa te gandesti ca derajezi sau ca ar putea fi interpretate altfel demersurile tale. Dragostea de mama nu are pret si numai cine face umbra pamantului degeaba te-ar putea judeca gresit.
Ai grija de tine si de scumpica ta. Nu renunta la lupta oricat de greu ti s-ar parea si oricate piedici vei intampina!!!! Daca iti vine sa urli de durere, nu ezita sa o faci aici... Eu plang in hohote de cate ori citesc cate un mesaj de la tine. NUmai ca sunt mai optimista din fire... Atata cat imi permite menirea mea de om care nu traieste direct ceea ce induri tu... Continua sa crezi in tine si in puterea ta si vei vedea ca atunci cand vei obosi, te vei trezi de un milion de ori mai puternica si te vei intreba de unde mai poti duce... E simplu - uita-te in ochii Soniei si vei vedea cat de mult vrea sa te aiba alaturi si sa iti ofere iubirea ei...

Bebe Yannis in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

adresa de contact este : oana.geambasu@gmail.com

Annisia, oricat am vrea, la tv nu se poate. ne va ajuta Mihaela Radulescu pe partea de TV, cu promovare si publicitate, dat fiind ca ea cunoste situatia. deja se lucreaza la asta. deci pe tv si media in general suntem acoperiti.
acum a facut iar febra, 38,6. mai mult ca niciodata. ma duc sa-i fac impachetari. noapte buna voua si puilor vostri. pe noi ne asteapta iar o lunga lupta cu febra, desaturarile etc.
va pup.

oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO02RZBR0000060007006182!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

cuvintele care apar pe pagina ei le-am scris in timp ce ea era resuscitata. n-am stiut ca facuse iar stop cardio-respirator. era sa moara. as vrea sa va scriu toata povestea nasterii ei, dar timpul nu-mipermite. acum se trezeste si urla de foame, intr-un strigat oarecum mut, caci i-a revenit cat de cat glasul. daca nu adorm dupa masa de 12, revin.
pup



oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO02RZBR0000060007006182!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Offf, Kay, ar trebui sa te odihnesti si tu. E minunat ca poti intra pe net si fetele pot discuta direct cu tine. Si eu am facut o gramada de greseli, dar ma grabeam sa postez ca sa te mai prind pe fir. Imi cer scuze pentru litere lipsa, desi cred ca in aceste momente sunt cel mai nesemnificativ lucru pentru tine... In fine, incearca sa tragi si tu un pui de somn. Ai nevoie de forta si asta nu o poti castiga numai din sentimente. Oricat ne-am dori, nu suntem roboti, avem unele necesitati dincolo de vointa noastra. Te pup si iti doresc o seara linistita. Somn usor tie si Sosonicii tale dragi!!!!!

Bebe Yannis in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Kay e ingrozitor prin ce treci. Nu m-am putut abtine din plans cand am vszut pozele cu micuta suferina. Ma rog al Dumnezeu sa o vindece.

Mergi la inceput