Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

mayaione minunat ca va pricepeti si ati gasit timp pt site. daca te ajuta sa te inspiri ce informatiile importante ce ar trebui sa apara foarte "la vedere" - detalii cont, povestea, link-uri, etc, vezi site-ul lui andrei http://andrei.point.ro/interest.htm - povestea lui este si acum la umanitare.
toate sugestiile fetelor mi s-au parut utile - data nasterii, cnp-ul, moneda contului...

dandusa ai fost la ele la spital? de-abia astept sa citesc vesti. diagnosticul l-am citit, dar ce spun medicii ca e de facut?! cum adica nu e transportabila? cu salvarea nu... dar cu un elicopter, un avion-ambulanta de afara... trebuia sa se poata... medicii trebuie sa-i dea o sansa la viata!

daca Dumnezeu a adus-o pana aici trebuie sa aiba si planuri de viitor cu ea. refuz sa ma gandesc la altceva.

Doamne ajuta



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

Doamne ajuta sa se faca bine sosonica

pentru toate fetele implicate in ajutorul sosonicai si parintilor ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

De cati bani are nevoie Sonia? Si contul de pe site este in lei?

Roxie, bubulutza Denisa (23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian (11 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

Revin fetelor, totusi ar fi mult mai util sa mutati subiectul la ajutor umanitar, eventual deschise alte conturi de care sa se ocupe una dintre fete, ca sa se stie la zi situatia. Daca vreo ruda sau prietena a lui Kay s-ar putea ocupa de toate astea! Va sugerez sa luati legatura cu Marius Pernes (nick Marius) care e administrator si s-a ocupat personal de strangerea de bani pentru Sara, cred ca este un om absolut minunat si va va ajuta.

Intr-adevar, si eu stiam ca micuta Sonia ar putea fi operata in Italia sau SUA, cred ca problema acum e de a o face stabila si transportabila. S-ar putea lua legatura cu cei de la Smurd pentru a rezolva aceasta problema.

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia sa traiasca!
cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Acum am intrat in casa, am fost plecati, am primit email-urile cu traducerea de care aveam nevoie, multumesc mult fetelor care s-au implicat. Ii dau papa lui bebe si ne apucam de modificari.

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Am fost la spital...,am reusit...,in sfirsit...,mi-am facut o mie de speach-uri..,mi-am promis sa fiu cit se poate de tare...si apoi cum m-am apropiat de salonul 37,mi s-au imuiat picioarele de emotie...,am strigat-o pe Oana,care se uita nedumerita ca nu ma cunostea...,iar eu m-am prabusit in lacrimi...,n-am putut sa rezit asa cum mi-am promis...,aveam impresia ca le stiu de-o viata...si ca le regasesc acum...,am simtit nevoia sa o string pe Oana in brate...si asta am si facut...
Sonia este minunata...,m-am indragostit pe loc delicata...,frumoasa...,ochisorii ei sint la fel de frumosi...cuminte....,a dormit ,a papat cit am stat eu acolo...,aproape ca nu-mi mai venea sa plec acasa...
Starea ei este stabila,respira singura...,mai are infectie la burtica...,dar cu siguranta se va face bine...
Oana,este foarte frumoasa...,o mamica tinara si tare dulce...,cu moralul ridicat...,se simte bine ,pentru ca printesa este bine...,asa cum spunea si ea...
Stau in acelasi salon...,deci este sub supravegherea Oanei,ceea ce mi s-a parut extraordinar...,pentru ca Oana stie sa faca de toate...,umbla la fire,tuburi si aparate...,le stie pe toate...,ce mai...
Am vorbit cu Oana...de voi,i-am povestit ce initiativa ati luat,cit de mult o incurajati...,i-am spus de pagina Soniei...,s-a bucurat foarte tare..., a spus ca va trage si ea cu ochiul de la un calculator de la doctorite...
Sa va spun de operatie...
La Tg Mures si Italia au vorbit deja...,dar au fost refuzati de acei medici pe motiv ca operatia prezinta riscuri din cauza cateterismului si a infectiei...Singura clinica care a aceptat sa o opereze pe Sonia...,din ce stiu ei...,este in Boston...,cel mai renumit medic se afla acolo si dupa ce a studiat actele medicale ,le-au spus ca se poate opera acolo...Deocamdata Sonia nu poate fi transportata pina la Boston...,ea trebuie scapata de infectie...,cu o stare de sanatate buna si apoi transportata la Boston...
Sint fericita ca le-am gasit bine...,abia astept sa le revad...
Sa ne rugam in continuare la d-zeu sa o ajute pe Sonia sa se faca bine


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Am facut si varianta in engleza si mici modificari, avem insa nevoie de mai multe detalii de la Kay despre ajutorul de care au nevoie. Suma exacta si unde anume trebuie sa mearga cu Sonia. Chris poate totusi reusesti sa iei legatura cu ea. Acum facem si un banner pe care o sa-l adaugam la noi pe site. Rog fetele care detin site-uri cu trafic sa puna si ele bannerul acolo. Ideal ar fi sa fie mediatizat si la tv cazul, de acolo se strang mai multi bani. Dar trebuie sa se implice cineva din familie.

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Dandusa,multumesc frumos...dar cu floarea,din partea mea...cum a ramas?Imi pare tare rau ca nu pot ajunge in Bucuresti,sa le vad...

Album foto | Slideshow
excursie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Ce am uitat sa va spun...Oana este de acord sa lase numarul ei de telefon,la rubrica "contact", de pe pagina Soniei...
Apoi,contul care este pe pagina nu merge din nu stiu ce motive...,curind ,poate chiar miine imi va da mie un alt nr de cont...
Suma este pe undeva pe la 90.000$,foarte sigur nu stiu inca,pentru ca asta ar trebui sa afle atunci cind stabilesc cu clinica toate detaliile pentru operatie...dar asta am inteles...,in jur de 90.000$



www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Dandusa ce vesti bune ne-ai dat!!! Ma bucur mult ca e ceva mai bine Sonia, sper sa se faca bine, sunt sigura de fapt ca o sa invinga totul si o sa ne bucuram toti de ea. Neaparat o sa ne intalnim cu printesa cand va mai creste si va fi sanatoasa. Vai ce supeeer, s-o tina Doamne Doamne alaturi de parintii ei ca au mare nevoie de ea! Cred ca mai au nevoie si de conturi in valuta. Orice informatie pe care o obtineti va rog sa mi-o spuneti s-o punem pe pagina.

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput