Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

quote:
Originally posted by chris27

Ultima data am primit mesaj de la Kay aseara...Nu eram in oras,asa ca vi-l scriu si voua acum;"A respirat singura 2 ore,dar a obosit ,asa ca e iar la ventilator.Nu mai are febra si e mai viguroasa.Face progrese,dar nu ma entuziasmez.Pupam cu drag!".

Album foto | Slideshow
excursie



Suntem alaturi de voi...hai Sosonica draga, lupta !!!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Am vazut ca s-a vorbit la BOston pentru o eventuala opperatie. Ma gandeam sa intreb si la SIckKids in Toronto. E unul din primele 3 spitale de copii din lume. Au dotare, doctori buni. Pacat ca n-am citit mai demult subiectul acesta. In unele cazuri stiu ca e esential ca operatia sa se faca in primele zile de viata. Sper sa nu fie cazul Soniei. Cat am stat in spital cu Maria, fetita mea, am auzit multe povesti despre copilasi salvati. Am auzit de multi copilasi aflati pe ventilator si la care doctorii nu le mai dadeau sanse, voiau sa opreasca aparatele. PArintii i-au implorat sa nu le opreasca si usor-usor copiii au fost bine. Din pacate nu in toate cazurile :-(.

Daca ar putea cineva sa imi spuna: cand au contactat spitalul din Boston, au atasat doar documentele aflate la pozele Oanei? Ca sa stiu ce ar trebui sa atasez la email cand trimit la spital.

Ma rog in continuare pentru Sonia, alaturi de familia mea ea e in rugaciunile mele zilnice. Voi aprinde o lumanare de fiecare data cand ma duc la biserica (am facut-o si azi). Sa o ajute bunul Dumnezeul sa se faca bine. Oana suntem alaturi de voi. Dar cel mai aproape va e Dumnezeu. El va iubeste cel mai mult chiar (sau cu atat mai mult) daca v-a dat suferinta asta atat de mare.

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Am uitat sa spun ca m-am gandit la spitalul din Toronto si pentru ca s-ar putea sa fie costurile mai mici decat in USA. In plus, sectia de cardiologie este extrem de buna. Important e, cred, ca Sonia sa reziste si sa fie iar stabila. Eu n-am inteles cum de au lasat-o fara medicatie complet acasa. Dar nu sunt doctor, ei stiu mai bine. Fetele care ziceau ca ar fi bine sa inceapa sa se stranga bani au dreptate. O sa dureze ceva timp sa se stranga asa o suma mare de bani si Sonia s-ar putea sa n-aiba timp de pierdut.

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Nici o veste despre Sonia? Ne rugam in continuare pentru ea.

Ane & Raul - 17 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Irinel

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

buna fetelor!Deocamdata nu am vesti...dar i-am lasat mesaj Oanei(kay)si i-am transmis ce se discuta aici...astept sa ma sune,sa vad ce-a decis si in legatura cu deschiderea subiectului la umanitare...

Album foto | Slideshow
excursie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Doamne Ajuta fa o minune pentru Kay si Sosonica!!!



Burtik
Cristina 25+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Chris,
multumim pt vesti si implicare

Ma rog in continuare pt Sonia si pt Kay


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Imi urasc caracterul...nu pot s-o las in pace!am sunat-o din nou,de vreo 3 ori...Ma gandeam ca poate n-a ascultat mesajul lasat...Si tot nu raspunde.dupa ce are atatea probleme,o mai piscalesc si eu...Inca putin si sunt 48 ore de cand nu mai stiu nimic de Sonia...Ce pot face?Astept in continuare...sper ca va suna.

Album foto | Slideshow
excursie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Chris si eu tot dau refresh la pagina asta, tot o fi vreo veste noua. Si ma feresc sa ma vada ca-s la serviciu... asa ca te inteleg. Doamne ajuta!

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput