Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desiree spune:



Doamne, fa ce e mai bine pentru ea !


Alina,mami de Mihnea-Octavian
pozici Octavian;varsta Octavian;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Nu e drept ce se intampla. Nu se poate ca DD sa lase sa se intample asa ceva. Am aprins o lumanare si ma rog pentru ele.

Ane & Raul - 17 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Doamne ajut-o pe Sosonica si da-le putere parintilor sa lupte alaturi de ea ...
Kay cind am citit mesajele tale m-a busit plinsul...sint alaturi de tine cu tot sufletul...


Picca 31+ cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Doamne Dumnezeule Mare si Bun, DE CE???? Cu ce a gresit? Cu ce au gresit parintii astia tineri si frumosi? Nu e drept!!!!!

Durere mai mare pe lume nu cred sa existe. Sa ne rugam si pentru Oana! Sa iti dea Dumnezeu putere si speranta! Nu e drept! Plang si plang si plang de cand am citit acest topic acum cateva zile...nu pot, nu am puterea sa imi imaginez ce e in sufletul Oanei si al sotului ei! Dumnezeu sa va aiba in paza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Citesc vestile de la KAy si am ochii in lacrimi...Off Doamne! Cu ce ti-a gresit micuta Sonia ca sa o chinui asa? Kay, ne pentru voi.



Kateryna si Anelin-George (7 ian 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:



Beatrice (13.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Doamne, fa asa cum crezi ca este mai bine pentru micuta Sosonica, sa nu mai sufere!

Am incercat sa gasesc informatii despre conditia pe care o are Sonia, si uitati ce am gasit:
http://heart.bmj.com/cgi/content/full/89/12/1437
Dupa cum se spune in studiul prezentat, trunchiul arterial comun a fost diagnosticat inca din timpul sarcinii. Apoi, bebelusii care s-au nascut cu conditia aceasta au facut operatie in primele 43 de zile, media fiind 20 de zile.
Eu nu inteleg de ce nu exista in tara posibilitatea operarii in primele zile de dupa nastere, pentru a nu se ajunge la suferinta Sosonicai de acum ... Si au mai trimis-o si acasa, spunindu-i ca e bine. La conditia ei ar fi trebuit sa o tina sub supraveghere continua si sa grabeasca operatia ... Macar ii dadeau o sansa de viata micutei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Si inca un site interesant unde se arata ca prima operatie se poate face si la 11 zile de viata.
http://www.orpha.net/data/patho/GB/uk-TA.pdf
http://icvts.ctsnetjournals.org/cgi/content/full/3/1/161
Sincer, eu cred ca medicii nu au facut tot ce era posibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nici o veste buna ???
Ma rog in continuare sa fie totul bine pt Sonia si mama ei greu incercata


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Oana,
foarte interesante artcolele postate de tine...,am sa fac cumva sa ajunga la parintii micutei Sonia...,trebuie sa stie si ei ca exista o speranta...
eu cred in aceasta mica speranta

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput