Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 114

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

La Multi Ani, Sonia Maria, sa fii binecuvantata si aparata ca si pana acum, Doamne ajuta.

Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as întoarce-n chaos...
*********
Rugati-va pentru Diana, Sonia si Darius * Alaptatul Help-Line * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil
*********
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lya spune:

Ia uitati ce articol am gasit azi pe hotnews:
http://www.hotnews.ro/articol_80476-100-000-de-dolari-pentru-inima-unei-fetite.htm

Multa sanatate Soniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Am primit un mail azi...,care mi-a dat o idee superrrrr.Se adreseaza tuturor aceasta propunere,ca de altfel si restul pe care vi le-am facut...,va rog mult sa va luati din putinul timp pretios pe care il aveti si sa ma ajutati...,tot acest ajutor va face ca banutii pentru Sonia sa se inmulteasca...si cum noi ne-am adunat aici pentru ea...si cum noi o iubim foarte tare...,cu siguranta vom face si acest lucru...
Toate avem acasa obiecte care nu ne mai sint necesare...,de la imbracaminte...,incaltaminte...,jucarii...,bijuterii...,nu-mi mai vin in minte acum...,orice obiect de care nu va mai folositi ...,faceti-i o poza si puneti-o la mica publicitate...Personal,am o groaza de jucarii primite de la alti copii,am bijuterii din argint pe care nu le mai folosesc de mult...,am lucrusoare de copii...,la toate le voi face poze...,le pun la mica publicitate...si sa speram ca le voi vinde...,in felul asta se vor mai stringe banuti pentru inima Soniei...
Mie mi se pare superrrr ideea...,sper sa va alaturati si voi...

"Bazar pentru Sonia"...,cum vi se pare?

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

kay - nu stiu daca vei citi randurile astea, dar sper din tot sufletul. Azi ai trimis mesaj Madalinei, mama lui Darius, despre costurile de spitalizare la sp la care e Sonia. Din pacate, Madalina nu are atat suport moral si incurajari sa plece spre stainatate, si tinde tot mai mult catre o operatie la noi in tara...mai ales ca e vorba de o recuperare lunga si costisitoare. totusi, inainte de a decide, ar vrea sa stie cat costa cazarea ei, ca presupun ca sunt costuri separate. Ce i-ai trimis tu, sunt costurile Soniei, nu?

Pupici si urmaresc cu interes aventura Soniei!


Ajutati-l pe Darius! / www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia



Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Dandusa, mi se pare foarte buna ideea cu bazarul.
Pupici multi pentru Sonia Maria si la multi ani cu intarziere

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

fetelor, sunt rupta-n 14... sonia face o groaza de chestii super tari, dar si vomita de ne sperie pe toti. cu zambetul pe buze trage cate o vomitatura de mi-am umplut hainele de lapte de mama care stiti cat de greu se ia...


Sonia e mai bine ca niciodata. doarme, se trezeste, nu mai plange atat de mult, nu mai are colici (mare realizare !!!), se joaca cu manutele, isi scoate suzeta din gura si se chinuie s-o bage la loc, se intinde cand se trezeste, casaca, mananca la biberon uneori 5 ml, alteori 25… o plimb cu caruciorul prin spital si-i place foarte mult, daca o pun pe burtica isi indoaie genunchii si se impinge pana isi ridica funduletul si sta asa… cred ca urmatorul pas e in 4 labute… isi sustine capul… si ce face cu toata placerea din lume e sa rada. rade de cand se trezeste pana adoarme. are o gama variata de strambaturi si chicoteli… rade cu biberonul in gura, rade cand se uita la mine, rade continuu. pana si cand vomita rade. cred ca a descoperit ca se poate auzi si ii place la nebunie !!!


ylimilic, cazarea mea e 15 euro pe noapte ! adica 120 pe saptamana, adica 480 pe luna. mai ceva ca o chirie in buricu bucurestiului !
eu mor de foame, asa ca va las si ma duc sa-mi iau 2 covrigi pana nu inchide si covrigaru din colt !!!


uitasem sa va pupacesc pe toate !!!






oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

quote:
Originally posted by Adina Iulia

Am o intrebare: verifica cineva daca banii intra in cont?

Eu am facut transferul vineri. Nu mai trec pe la banca, plec in concediu, si daca banii dintr-o neregula se intorc in cont nici nu am cum sa aflu mult timp.
Am putea afla cumva ca totul e ok?

Adina + Olivia 04.03.2004



Stie cineva sa-mi raspunda la intrebare, va rog?

Adina + Olivia 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by Adina Iulia

quote:
Originally posted by Adina Iulia

Am o intrebare: verifica cineva daca banii intra in cont?

Eu am facut transferul vineri. Nu mai trec pe la banca, plec in concediu, si daca banii dintr-o neregula se intorc in cont nici nu am cum sa aflu mult timp.
Am putea afla cumva ca totul e ok?

Adina + Olivia 04.03.2004



Stie cineva sa-mi raspunda la intrebare, va rog?

Adina + Olivia 04.03.2004



Cred ca d-na Cristiana ,poate sa faca asta...,dar nu stiu sigur...,n-a mai intrat pe forum...,pot sa-i dau un tel miine sa aflu,daca vrei...,sau sa o rog sa intre pe forum daca are timp...

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Mor de fericire cind citesc de progresele Soniei...,pur si simplu mi se umple sufletul de fericire...Isi sustine capul...,ride,isi scoate suzi si incearca sa si-o bage singurica...Crinuta nu facea asta la virsta Soniei...,doamne ce ma bucur...
Va puupam tare,pe amindoua...,frumoasele noastre...

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

iti multumesc pt donatie, dar nu are cine sa verifice. doar eu. si cum eu sunt in Germania, nu am cum verifica.

REPET PT TOTI CEI CARE VOR SA VADA EXTRASELE DE CONT :

in momentul in care ma intorc in Romania, primul lucru oe care il fac este sa scot extrasele si sa le public. pe forum, pe site, peste tot.
de aici nu am nici o posibilitate de a accesa conturile, de a verifica de la cine au intrat bani, cand, cum si cat. promit sa scot extrasele si sa le public cu numele fiecaruia, suma si data cad au ajuns.

deci, Adina_Iulia, imi pare rau, dar nu se poate verifica... imi pare rau.

oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput