Sa fim alaturi de Diana si familia ei

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

Buna tuturor!
Azi dimineata am reusit sa ma tin de program si sa fac conturile pe care i le-am transmis imediat Ancai Maria - ea stie sa le posteze pe prima pagina. Multumesc mult !

Ceea ce in graba am uitat sa scriu este codul SWIFT BTRLRO22BB4- Anca, se pare ca nu mai poti primi mesaje acum, am incercat sa-ti scriu...

Doamne Ajuta sa-si revina Dianuta!
Iubita mea luptatoare, tine steagul sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Anca multumesc din suflet pentru lamurire. deci asta era.... Mi-am facut cont si am trimis si banii. Acum chiar ca o sa-mi fie mai simplu decat mersul la banca. Si cand te gandesti ca eu credeam ca-i vorba de home banking. Multumesc inca o data .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Carmina, am primit banii de la tine

Brandusa, am adaugat si codul swift pe prima pagina... casuta mea de mesaje e plina cam non-stop, unele mesaje le pastrez ca sa stiu cui trebuie sa raspund.. acum am mai sters din ele...



www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

Pentru cei care au incept sa depuna in conturile afisate pe prima pagina de Anca Maria (multumesc!) - in primul rand va multumim mult!

Eu voi merge in fiecare dimineata la banca pentru a cere extrase de cont. Voi posta mesaj imediat dupa, cu cei care doneaza ... si o rog in continuare pe AncaMaria sa afiseze lista in cadrul mesajului ei de inceput. Dar dimineata in Romania (10-11) inseamna noapte in Canada. Probabil ca ea va reusi abia seara (in Romania - dupa ora 17-18, cred...) s-o faca.
Spun asta ca sa nu va suparati daca va fi un mic decalaj intre momentul depunerii voastre si cel al afisarii.

Multumesc inca o data si de mii de ori pentru implicare!

DOAMNE AJUTA CA DIANA SA FIE CA INAINTE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Lara, Anca, mi-au scapat niste chextii importante in text, acum ca le vad e evident ca-s gresite, cind le-am scris s-au ascuns de mine. Puteti sa ajustati textul, va rog? (E bolduit ce trebuie schimbat).
Da, si inca o chestie: in ce conditii se poate infiinta o fundatie? Stie cineva? Ma gindesc la necunoscuti, cei pe care recipisa de retur de taxe ii va ajuta sa doneze .... E cineva printre noi avocat? Sau are are habar.... LA Fundatia pt cancer, de ex., donezi on line si poti imprima recipisa la minut. Acu', stiu ca nu se compara, ca resursele sint altele, umane, financiare etc, dar e o idee si, daca nu o pierdem pe parcurs, poate se dovedeste utila la un mom. dat. pentru Diana si familia ei...
Multumesc,
Simonna
PS: Speed, jos palaria! si multumesc!

This is DIANA MARIA.
She is as lovely, smart and beautiful as a 4 years old can be.
But unlike other little girls of her age, Diana Maria cannot jump, walk or hike anymore. She cannot hold a doll in her hands, she cannot play with mummy's lipstick, she cannot sing a cute song, she cannot kiss her daddy good night. Actually, she can barely smile or even breathe on her own.
But she has been strong and was fighting for her life from the first second after the car accident happened, a few weeks ago.
It was only a miracle that kept her alive, despite her broken spine. Then another miracle happened and Diana Maria survived an extremely difficult surgery. Since then, she's been held tight into a metal corset, learning what most adults would find difficult: to breathe through a machine, to listen because she cannot talk or to lay still because she cannot move.
Even if her brain was not dammaged in the accident and her vital functions are holding up, Diana Maria's life is still at great risk and she needs all the help she can get.
Her family and friends, people that never even meet her, we all pray for every day small miracles to keep her little heart beating.
PLEASE PRAY with us so the day she can breathe, smile or walk by herself comes.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

OK, Simonna, am corectat
Eu inteleg totusi ca poate vorbi, Anca, Lia ne spuneti voi daca vorbeste sau doar mimeaza cuvintele? Nu as vrea sa dam date eronate.
Inca ceva. Mi s-ar parea mai corect asa <But she has been strong and fought for her life from the first second after the car accident happened, a few weeks ago.> Spre rusinea mea, nu mai sunt sigura pe engleza pe care o mai stiu, insa parca asa mi se pare a fi corect. Daca ma insel, scuze!

Doamne Ajut-o pe Diana!



www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------
www.piczo.com/JoMacaroana?cr=7&rfm=y" target="_blank">Ioana (11.12.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

In contul BTRL au intrat 40 RON de la gegea
Multumim mult!
Si ina32 a anuntat o depunere, dar azi dimineata inca nu aparea transferul, asa ca nu pot comunica suma... Voi incerca sa trec mai tarziu din nou pe la banca.

Lara, Diana vorbeste, dar fara sunet. Ii poti citi doar pe buze ce spune. Sunetele se formeaza prin vibrarea corzilor vocale cu ajutorul aerului expirat... sau cam asa ceva. Ea nu poate respira singura si nu-si poate controla expiratia ca sa poata forma sunete.
Ne rugam mult si pentru ca Diana sa ajunga sa poata respira singura!

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Vickinga, n-am apucat sa scriu, plicul a plecat duminica spre tine, deci in cateva zile trebuie sa ajunga.




Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Daca imi permiteti o mica interventie la textul in engleza!
"She cannot hold a doll in her hands", corect ar fi "She cannot hold a doll in her arms", pentru ca imbratisarea se face cu mainile si nu cu palmele. Asta daca la asta va referiti. In schimb daca vreti sa spuneti ca nu poate lua si nici tine o papusa in mana atunci "She cannot take/keep..."

"But she has been strong and was fighting" - singura exprimare corecta in acest caz este " But she has been strong and has been fighting".

Sper sa nu va suparati ca am intervenit .

Doamne Ajut-o pe Diana si pe parintii ei sa treaca peste aceasta problema cu bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Brandusa azi am depus si eu in cont 100 Ron..
sunt 50 ron de la mine si 50 ron de la maurice..
Doamne ajuta!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput