Sa fim alaturi de Diana si familia ei

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Fetelor, am vorbit luni seara cu Andrei si marti m-a sunat Laura. Ea a fost de accord ca Lucia_cs sa faca o pagina web performanta pt Diana, ca sa ajutam la impulsionarea campaniei. Lucia e cea care a facut pagina si in cazul Sabinei, a facut pagina si in cazul lui Alexandru, baietelul de la “Dvs ii puteti oferi singura sansa” si inca alte pagini. Fetele mai vechi isi aduc aminte de cazul Sabinutei, iar Cosmina, matusa Sabinei si Cristina, mama Sabinei, pot confirma implicarea Luciei. Laura va scana si documentele medicale, care sa afirme starea Dianei, zilele astea si i le va trimite Luciei.
Lucia deja s-a apucat de treaba si in cel mai scurt timp posibil ii va trimite pagina Laurei pt aprobare si apoi va fi postata aici.
Lara , nu vreau sa crezi ca pagina ta nu e buna, ci doar pt ca ai spus ca nu ai mai facut asa ceva si pt ca e nevoie de tot ce e mai bun pt campania Dienutei, Laura a fost de acord cu Lucia (Laura stie deja de campania Sabinei, s-a implicat in campanie).
Asteptam vesti noi si bune despre Diana si Andrei, caci si el are nevoie de sustinere.

Doamne ajut-o pe Diana!


Carmen & Ericutz (15.06.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!

Am un anisor deja!

3 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

quote:
Originally posted by brindusa76


Lara, Diana vorbeste, dar fara sunet. Ii poti citi doar pe buze ce spune. Sunetele se formeaza prin vibrarea corzilor vocale cu ajutorul aerului expirat... sau cam asa ceva. Ea nu poate respira singura si nu-si poate controla expiratia ca sa poata forma sunete.
Ne rugam mult si pentru ca Diana sa ajunga sa poata respira singura!

Doamne Ajuta!



Uf, Brandusa, eu speram ca poate vorbi... Fetele spuneau ca le-a cerut desene si ca le-a salutat... Nici nu vroiam sa ma gandesc ca doar misca buzitele...:(
Carmina, multumim. Eu nu mai sunt deloc sigura pe mine in ce priveste engleza
Carmen, am si spus ca ar fi indicat sa faca cineva un site profesionist! Eu nici nu l-a facut cu gandul ca va fi un site care sa ajute la strangerea de fonduri ci doar pentru poze si rugaciuni pentru Diana. Esti tare draguta, ma bucur sincer ca va avea un site cum trebuie, stiu ca ce am facut eu nu serveste acestui scop.
Ma rog din tot sufletul sa se faca bine!
Multa sanatate!



www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------
www.piczo.com/JoMacaroana?cr=7&rfm=y" target="_blank">Ioana (11.12.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

Multumim mult Liana30 si maurice!
Multumim si lui gegea si ina32!

maine dimineata voi trece din nou pe la banca, asa cum am spus.

Am rugat-o pe AncaMaria sa treaca numele si sumele pe prima pagina a ei. Multumesc AncaMaria!'

Doamne Ajuta ca Diana sa-si revina!
Cu Dumnezeu inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

Buna!
Multumim mult ina32! Am gasit azi dimineata in extrasul de cont inca 100 RON de la tine
asa cum a scris si Anca Maria, pe langa:
gegea - 40 RON
Liana30 - 50 RON
maurice - 50 RON

TOTAL 240 RON pentru Diana

Deocamdata Anca Maria are cutia postala plina si n-a mai acceptat mesaje, ca s-o rog sa faca adaugarea. O sa incerc mai tarziu sa-i trimit din nou situatia contului.

Multumim mult de tot!
DOAMNE AJUTA ca DIANA sa se faca bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:



Dragele noastre,
Am revenit cu vesti minunate!!!
Toate testele Sabinei au rezultate excelente!!
Si asta datorita lui Dumnezeu si a tuturor celor care au fost alaturi de noi! Vroiam sa va spun cat de minunata si deosebita este Lucia, ce suflet mare are!

Multa sanatate Dianei, ne-am rugat in continuare pentru ea!

Cristina, mama Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

D-zeu sa le dea putere parintilor si sa o ajute pe micuta Diana. Nu reusesc sa-mi imaginez durerea prin care trec acesti oameni......nu reusesc sa-mi imaginez de fapt ce urmareste D-zeu.....nu reusesc sa-mi imaginez ce este acum in mintea Dianei.....nu reusesc sa-miimaginez daca ea isi da seama ce i se intampla.....nu reusesc sa-miimaginez cu de oamenii rai sunt atat de biruitori si un copil de 4 ani sa trebuiasca sa traga acest chin.......nu judec .....nu cer socoteala lui D-zeu.....dar nu reusesc sa-mi imaginez cum poate sa fie scris destinul unui copil asa.........scuzati-ma sunt prea socata........abia acum am aflat de accidentul Dianei.......








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Buna seara fetelor.

Din cate inteleg a ramas Brandusha sa stranga bani in contul deschis de ea? In contul Cosminei nu se mai strang bani? Ca eu acolo am virat in faza initiala si chiar mai popularizam cazul Dianei intre colegi, si acum nu stiu ce cont sa le indic. Deci raman valabile amandoua sau numai al Brandushei?

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

mandyksch, poti folosi conturile deschise de Brandusa, le-am postat pe prima pagina, si multumim ca te gandesti la Diana

crisflo34, ce vesti bune ne dai despre Sabina, ma bucur sa aud ca Sabina a invins, o sa-i spun si Laurei, ca tot am vorbit despre voi data trecuta cand am fost la spital (ea a fost f. impresionata ca i-ai trimis niste poze f. frumoase, si va multumeste ca va ganditi si va rugati pentru Diana). Si din partea mea, un !

danangie, te inteleg, pentru ca multi gandim asa, e inexplicabil si chiar revoltator cum toata suferinta a putut cadea pe capul unui copilas de numai 4 ani..








www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Saptamina viitoare voi trimite banii, pentru ca si asa am intirziat destul. Imi inchipui ca Laura are acum nevoie de ei.In caz de o sa mai primesc dupa, o sa mai facem inca o cheta pt Diana si o voi trimite in 1-2 luni. Pe lista de pe prima pagina mai sunt 6 fete ale caror bani ii astept, mi-ar fi de mare ajutor daca mi-ati confirma daca banii sunt deja pe drum ori daca reusiti sa-i puneti in plic ori banca pina luni.Multumesc multVikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

quote:
Originally posted by danangieD-zeu sa le dea putere parintilor si sa o ajute pe micuta Diana. Nu reusesc sa-mi imaginez durerea prin care trec acesti oameni......nu reusesc sa-mi imaginez de fapt ce urmareste D-zeu.....nu reusesc sa-mi imaginez ce este acum in mintea Dianei.....nu reusesc sa-miimaginez daca ea isi da seama ce i se intampla.....nu reusesc sa-miimaginez cu de oamenii rai sunt atat de biruitori si un copil de 4 ani sa trebuiasca sa traga acest chin.......nu judec .....nu cer socoteala lui D-zeu.....dar nu reusesc sa-mi imaginez cum poate sa fie scris destinul unui copil asa.........scuzati-ma sunt prea socata........abia acum am aflat de accidentul Dianei
La fel simt si eu. De fapt intrebarea care ma termina e: oare ce gindeste Diana despre ce i se intimpla? Pentru ca e inca mica sa inteleaga chiar totul dar totusi mare indeajuns sa constientizeze si sa simta schimbarea asta. Offfff...Tare tare nedrept!Dantje acum am vazut ca tu ai confirmat deja ca banii sunt pe drum. Multumesc:)Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput