Sa fim alaturi de Diana si familia ei

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

O sa pun aici textul tradus in engleza. Nu m-am tinut mot-a-mot de cuvintele Laurei, am incercat sa pastrez sensul celor spuse de ea si sa dau citeva amanunte fara sa intru in detalii medicale. Din punctul meu de vedere, poate fi adaugat la site, poate n-ar fi rau sa treaca printr-o corectura, eu l-am citit de o mie de ori, nici nu-l mai vad! (Sau, daca exista posibilitatea, sa ajunga la Laura, sa-l citeasca si ea...)

Iata:

Pray for my 4 years old little doughter, Diana Maria.
She is as lovely, smart and beautiful as a 4 years old can be.
But unlike other little girls of her age, Diana Maria cannot jump, walk or hike anymore. She cannot hold a doll in her hands, she cannot play with mummy's lipstick, she cannot sing a cute song, she cannot kiss her daddy good night. Actually, she can barely smile or even breathe on her own.
But she is strong and fights for her life from the first second after the car accident happened, a few weeks ago.
It was only a miracle that kept her alive, despite her broken spine. Then annother miracle happened and Diana Maria survived an extremely difficult surgery. Since then, she's been held tight into a metal corset, learning what most adults would find difficult: to breathe trough a machine, to listen because she cannot talk or to lay still because she cannot move.
Even if her brain was not dammaged in the accident and her vital functions are holding up, Diana Maria's life is still at great risk and she needs all the help she can get.
I, her mother, her father, her family and our friends, we all pray for every day small miracles to keep her little hard beating.
Pray with us so the day she can breathe, smile or walk by herself comes.
Laura, Diana Maria's mother


Ca in site-ul romanesc ar trebui adaugat si:

If you are willing to do more for Diana:
send a ceque to: ............
internet money transfer via: .....
paypall account........


De-aici trebuie sa preia cineva care intelege chestiile astea cu visa si paypall, eu stiu sa scriu cecuri :) Oare Laura vrea sa ii apara numele pe Net? Poate am putea spune: scrieti cecurile pt. Laura B.... si trimiteti-le pe adresa spitalului unde se afla Diana.
Ce credeti?

Simonna




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Buna, fetelor!
Brandusa
Cosmina, de ce zici stop bani pe contul tau? Pe prima pagina scrie ca tu si Brandusa strangeti banutii, insa fiecare o face prin modalitati diferite. Probabil ca din discutie ai inteles ca daca se vor deschide conturi, tu sa te retragi, departe de mine gandul asta! Ba chiar e bine daca sunt mai multi implicati in strangerea banilor, doar ca trebuiau si conturi la vedere, sa putem face si noi mini campanii fara sa creada lumea ca in buzunarul nostru vor intra banii.
Am vazut site-ul Sabinei. E atat de frumusica! Ma bucur mult sa aud ca este bine. Multa, multa sanatate!
AncaMaria, Brandusa nu poate trimite PM pentru ca are cont nou si mai dureaza pana i se activeaza mesajele. Ii poti scrie PM pe contul Laurei.
Simona, am scris textul tau pe site, insa nu mi-am permis sa-l scriu in numele Laurei, asa ca i-am facut mici modificari. Sa-mi spuneti daca mai trebuie modificat. Din cate stiu eu Diana poate vorbi si nu as vrea sa apara in text contrariul, dar poate am inteles eu gresit...
Conturile le voi trece cand le voi avea, stie cineva daca a deschis Laura cont in Canada?
Numai bine la toata lumea!
Doamne Ajuta!!

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------
www.piczo.com/JoMacaroana?cr=7&rfm=y" target="_blank">Ioana (11.12.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

AncaMaria, mi-a mai venit sufeltul la loc, am vazut ca ai primit cecul de la mine. Iti multumesc inca odata pentru tot ce faci pentru Laura si familia ei. Dumnezeu sa iti dea tot tot binele din lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Vikinga te rog daca ai putea sa-mi trimiti si mie adresa ta.
As vrea sa ajut si eu cat se poate!!

...doamne mi se rupe sufletul cand aud asa tragedii si plag si nu ma ma mai pot oprii. Dumnezeu sa o ajute pe micuta Diana sa se faca sanatoasa si sa le dea putere parintilor.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Vikinga trimite-mi si mie te rog adresa ta, sa trimit si eu un mic ajutor. Multumesc

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ma rog si eu pentru Diana.
Vreau sa depun si eu niste banuti (ron). Va rog sa-mi spuneti in ce cont. Astept PM.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Laura urma sa deschida cont, cred ca zilele urmatoare va rezolva...imediat ce am datele le voi posta pe prima pagina..



www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Astept si eu sa se deschida acel cont pentru ca altfel nu stiu unde sa depun banii, lei romanesti.

Am o intrebare. Pana acum nu m-a interesat acest aspect ca puneam tot timpul banii la banca. Dar acum imi platesc facturile de acasa de pe net. Intrebarea ar fi: aceasta modalitate de plata paypal la asta se refera? Si daca da, cum procedez?
Multumesc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Fetelor, am postat pe prima pagina conturile deschise de Brandusa



www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

quote:
Originally posted by carminabulina


Am o intrebare. Pana acum nu m-a interesat acest aspect ca puneam tot timpul banii la banca. Dar acum imi platesc facturile de acasa de pe net. Intrebarea ar fi: aceasta modalitate de plata paypal la asta se refera? Si daca da, cum procedez?
Multumesc![/font=Georgia]



Poti face transfer de bani online folosind www.paypal.com. Paypalul poate fi folosit si pentru online shopping (cand faci contul atasezi un credit card).
Din cate stiu, din Romania poti trimite bani prin paypal, insa nu poti primi..



www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA

Mergi la inceput