Care-i varsta !?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cl spune:

quote:
Originally posted by notquiteso

eu am fumat, am pierdut noptile, am stat in nestire la soare, nu mi-am dat cu creme, am mancat ce mi-a picat in mana si la orice ora, si dupa ce am facut toate astea, pot sa va spun ca de vina e factorul genetic :))

POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)





ioi!!! si la mine tot factorul ala e de vina!!!!


Flaviutza mama, bucura-te de anii astia, pe care simti ca-i mai ai! DA ai grija ca trec asa de repede!!!!
Eu una nu-mi fac griji. Si stii de ce? Pentru ca ma simt si arat (sic!) ca la 20 de ani! Si in urmatorii ani tot asa o sa fiu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

La 40 de ani eu am inceput sa sesisez ca treaba nu mai merge bine.Cred ca nu e strict aspectul fizic,intotdeauna e si componenta mentala.Am reactionat relativ bine la soc!Arat inca binisor si sint modesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Dulcetica, , .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bluel spune:

Imi aduc aminte ca intr-o discutie de genul asta cineva (un barbat evident ) a afirmat ca e ca la cai: "depinde daca esti sau nu de cursa lunga" si presupun ca tot la materialul genetic s-a referit. Sigur ca una e la 20 de ani, una la 30, una la 40, etc, ideal ar fi sa ai mintea de acum si corpul cu 10 ani mai tanar , dar eu zic ca daca esti fericita se poate ...pt. ca se vede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

well, e vb. de factorul genetic si factorul...psihic .

N-ati observat ca toate femeile indragostite sint frumoase?

Chiar daca primesc, chiar daca "nu primesc hormoni", cum sustinea cineva , chiar daca pierd noptile si beau sampanie la o cina romantica cu lumanari si chiar daca fumeaza doua pachete de tigari cu degetele tremurind inainte de MAREA intilnire?

Toate sint frumoase...si daca au 20 de ani, si daca au 40.
Nu tine de virsta ci de intensitatea sentimentelor pe care le cenzurezi, aproape benevol, cu virsta...

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Despre mine ... stiu ca arat foarte bine si pot inca impresiona orice barbat. Si cred ca asta va mai continua cativa ani buni.

Cu toate astea parerea mea este ca declinul incepe cu siguranta la 30 de ani (daca nu mai devreme). Degeaba imi spune lumea ca arat de 25 ... eu vad foarte clar ce se intampla, oricat de discrete ar fi semnele. Nu as putea sa afirm nici o secunda ca arat ca la 20 de ani. Prospetimea aceea a tenului, inocenta si foamea din priviri, curiozitatea pura pe care le citesc in ochii adolescentelor nu au cum sa fie pastrate.

Sigur ca asa cum spunea cineva conteaza sa fii impacata cu tine si sa intelegi ca toate se compenseaza si nu le dai una pe cealalta. Eu nu le-as da inapoi pe 20 de ani (fara sa ma mint).

Cred ca atata timp cat nu consideri ca le stii pe toate si te entuziasmezi din detaliile aceleiasi lumi care te inconjoara in fiecare zi ... esti mai tanar ca la 20 de ani. Iar ceilalti te cauta sa soarba din energia ta, mai mult decat ar cauta pe oricine de 20 de ani.

Ma uit la soacra-mea, este o dovada vie.



Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

25.

Am un amic, mare amator de domnitze, care avand o indelungata experienta, mi-a spus ca femeia dupa 25 incepe sa paleasca cumva... La momentul respectiv nu-i aveam si am stat linistita, aproape ca nu l-am luat in serios...

E, de fro 2 ani am si io 25 si cu parere de rau am ajuns sa-i dau dreptate... Cu un regim de viata neschimbat, am sesizat ca incetisor s-a instalat celulita, dau mai jos kg pe care le pun, pielea e ceva mai sensibiloasa, parca nu mai e nici la fel de elastica... Ma rog, diverse...

Nu inseamna ca arat ca o baba sau ca ma pling ca una, dar EU vad diferenta.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Aici pe continentul canadian am observat un fenomen f bizar, imbatranirea se produce numai la nivel facial, exista f multe femei femei perfecte...de la spate, cand se intorc cu fata, ...si iti alungi atentia de la picioarele perfecte, parul stralucitor si mijlocelul impecabil si le vezi ...ridurile abia atunci realizezi ca au 50 de ani.

In cazul meu s-a produs acelasi fenomen..am remarcat imbatranirea doar a fetei - riduri si ochii mai ...obositi. La corp nu m-am schimbat deloc. Dar cred ca e vorba f mult si de gene, ca-mi aduc aminte ca asa era si tata - dumnezeu sa-l ierte, daca nu-i vedeai fata ii dadeai 20 de primaveri pe la 50 ale lui.

Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:


venezuelencele,nici la fatza nu imbatrinesc asa usor,potzi vedea mama si fiica si usor spui ca sunt surori.
nu fac riduri au pielea batz,multe femei la 50 de ani sunt fara riduri la ochi. tenurile creole sunt f rezistente in comparatie cu pilea alba, care se ofileste mult mai repede.

Mergi la inceput