Care-i varsta !?

Care-i varsta !? | Autor: flaviutza

Link direct la acest mesaj

Care-i varsta la care o femeie incepe sa paleasca, fizic vorbind? intreb si eu, ca prostu...dupa ce am citit-o pe Simali ,la alt subiect vorbind de frica de la 35 de ani...in preajma prospaturilor de 20 :)

Citisem undeva ca, incepand cu 19.20 ani, organismul incepe sa imbatraneasca, la 20 fiind apogeul fizic...asa o fi?

Eu deocamdata ma gandesc(doar fizic vorbind) ca inca sunt mai in forma ca una de 18 , dar si ca una de 35,repet, exclusiv fizic.dar sunt la fel de constienta ca nu mai tine mult...vreun an doi cel mult :) nu ca mi-ar fi teama,dar e bine de stiut !

ca stiu si eu ca o data cu varsta devenim mai experimentate,mai mature intelectual mai si mai ....

...si totusi...cand incep una alta sa se ofileasca,sa se lase...

intrebare prosteasca...sau nu.

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Flaviuta, tu vei fi perfecta mereu, indiferent de varsta, de ce-ti pierzi vremea cu intrebari d-astea?

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petaluda spune:

Nu cred ca exista un prag fix pt toate. Depinde de mostenirea genetica, modul de viata, sanatate...

Impotant ( cel putin asa vad eu lucrurile ), este sa incercam la fiecare etapa din viata noastra sa fim in forma, sa ne simtim bine cu noi insine.
Si cred ca in toate astea psihicul joaca rolul cel mai important, eu de ex sunt frumoasa si in forma atunci cand eu ma simt in interior frumoasa si bine dispusa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Initial creeata de flaviutza

Citisem undeva ca, incepand cu 19.20 ani, organismul incepe sa imbatraneasca, la 20 fiind apogeul fizic...asa o fi?


Oh,noi astea de 34-35 ar trebui,deci,conform acestei teorii sa fim niste babute pensionare.
Nici nu vreau sa ma gindesc cum e considerata o femeie de 50,probabil ca deja o mumicica .

....



quote:
intrebare prosteasca...sau nu.


Cred ca ai gresit subforumul.La "Unda vesela"se potrivea mai bine .



Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale
[/quote]

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

quote:
Originally posted by Alina

quote:
Initial creeata de flaviutza

Citisem undeva ca, incepand cu 19.20 ani, organismul incepe sa imbatraneasca, la 20 fiind apogeul fizic...asa o fi?


Oh,noi astea de 34-35 ar trebui,deci,conform acestei teorii sa fim niste babute pensionare.
Nici nu vreau sa ma gindesc cum e considerata o femeie de 50,probabil ca deja o mumicica .

....



quote:
intrebare prosteasca...sau nu.


Cred ca ai gresit subforumul.La "Unda vesela"se potrivea mai bine .



Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale



Alina

[/quote]



hai mah ca nu asta am vrut sa spun ...am spus de la inceput ca ma refer doar la aspectul fizic...nu la performante in asternut, nu la maturitate, nu la valoarea de ansamblu...strict la aspectul fizic...

acu n-o sa spui ca la 35 o femeie arata mai bine fizic decat la 20...

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

yo zic ca nu e safe directia in care pedalezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Eu zic ca fiecare varsta are frumusetea ei (fizic vorbind) mai ales daca ai grija de corpul tau. Inceputul e mai anevoios dar apoi cand intri in rutina mersului la o sala de gimnastica, mancatului aiurea cat mai rar, cremuitului, mersului la coafor sau aranjatul acasa devine totul mai usor.

Apropos de asta am vazut luni o babuta la clubul unde merg eu ca si-a sucit al meu gatul dupa ea. Nu glumesc avea baba niste picoare superbe, la fata se vedea ca are vreo 65 ani dar corpul era dumnezeiesc. Al meu era socat. Ah, juca tenis baba la club.

Deci se poate.

Luna 31 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

NU exista! Fiecare cum s a ingrijit, ce probleme a avut in viata,alimentatie, ce gene a mostenit, clima zonei unde a trait, etc etc.



Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

exista femei de 40 care dau clasa la adolescente.
eu am 27 si la corp sunt mamaie rau da tot.la moaca liceu (spre scoala generala) si la corp muzeu



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Statistic, bineinteles ca pustoaicele sint mai frumoase.
E absurd sa sustii contrariul.

Pe de alta parte, exista tipe care au fost adolescente insipide si au inceput sa se "stilizeze" si sa devina frumoase pe la 30.

Asa cum exista si femei superbe la 20 de ani care la 30 au 40 de kg in plus si lipsa 4-5 dinti.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

elise,ai dreptate!eu am aratat f bine pana pe la 27 de ani,acum,la 31,am toti dintii,e adevarat,dar am 80 de kg si cei care m au cunoscut inainte fac un adevarat soc cand ma vad....dar eu sunt fericita ca am un baiat minunat si mai vreau sa fac un copil,cu riscul de a ajunge la 100 kg!

Mergi la inceput