Perlutzele lui Rares

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Motana, Craciun fericit si voua ! Si pentru tine, mami in devenire, iti dorim sarcina usoara in continuare, un bebe sanatos si frumos ( si, bineinteles, "perlos") !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

E prima data cand intru la temele astea de discutie, iar topicul tau e primul pe care-l citesc. Vreau sa iti zic ca am ras de n-am mai putut la fazele pe care le-ai povestit!! Sa va dea Dumnzeu multa sanatate la toti si numai momente frumoase impreuna!! Ai 2 baieti fantastici, sa-ti triasca!

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Madame Bovary, ma bucur ca te-ai distrat ! Multumim pentru gandurile bune, la fel iti doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Pisimuky, sa nu ne uiti cu perlele puilor tai si sa mai postezi ca de ieri sub abonata acestei rubrici .

mare de tot pentru voi si pentru nazdravanii tai!

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Madame Bovary, ! Ne jucam ieri prin camera. Rares e innebunit dupa avioane, trenuri, intruna ma zapaceste de cap ca vrea sa faca o calatorie ori cu una, ori cu cealalta ( pentru ca n-a calatorit pana acum nici cu avionul, nici cu trenul ). Deodata, se hotaraste... Gata ! Mami, eu plec cu trenul. Il intreb :"Da' unde te duci ? Si te duci singur ?" Raspunde junele, foarte sigur pe el : "Plec cu trenul la Bucuresti. Da, ma duc singur, dar vin inapoi dupa aceea ". Ne uitam la el asa... "interzisi" si eu, si fratiorul lui. Surprins ca nu-i zice nimeni, nimic, ca nu-l roaga nimeni sa nu plece se posteaza in fata usii de la bucatarie si striga : "No, haideti, plangeti dupa mine ca eu plec !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Am uitat o faza de astazi.
Rares si Mihnea se joaca impreuna cat e ziua de lunga insa au momente cand sar peste cal si se lasa cu julituri, lovituri ( la cap, de cele mai multe ori ). Asa si azi... Asta micu' daca are el chef sa-l necajeasca pe frate-sau apoi nu se lasa. E tot calare pe el. Rares nu riposteaza aproape niciodata, tare mult il iubeste pe banditu' asta mic . Se uita el linistit intr-o revista cand Mihnea hop! langa el si da-i si trage-l de haine, de revista... Au inceput sa chicoteasca, sa se impinga ... pana cand s-a lovit Rares de coltul mesei. Plansete si suspine...Frate-sau, dac-a vazut ca s-a ingrosat gluma, si s-a simtit cu musca pe caciula, s-a ascuns rapid sub pian. Ranitu' de pe front s-a instalat pe canapea ( dupa astfel de faze se linistesc intr-o secunda ) si cerea compresa cu apa rece. Dupa ce s-a mai linistit imi zice : "Mami, vreau scuze !". Eeeeh.... Il chem pe "inculpat" si-i spun "Cere-i iertare la Rares fiindca l-ai lovit si da-i un pusi de impacare !". Piticu' imediat executa, nu inainte de a incerca sa-l linistesca pe frate-sau : "Nu mai plange, nu mai plange !"
Dupa ce se pupa ca indienii , ii spune Rares pe un ton de ti se rupea sufletul : "Te-am iertat, Mihnea, dar sa nu ma mai impingi ca uite ce tare m-am lovit !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Azi am lipsit cateva ore de la domiciliu, m-am dus in oras sa ma intalnesc cu un bun prieten pe care nu l-am mai vazut de multi ani. Bineinteles ca Rares intotdeauna are ceva de comentat cand vreau eu sa plec undeva, ca vine si el, ca daca nu poate veni sa nu stau mult...Cand m-am intors, deja era pe usa, cu gura pe mine : "Mi-ai adus jucarii ? Unde-s jucariile ?" Au primit amandoi foarte multe jucarii si, spre stupoarea mea si a lui taica-sau , nici el, nici Mihnea nu se mai joaca cu ele, nu-i mai intereseaza... Atunci la ce bun sa le mai cumparam altele ?! Mi-am invatat lectia si ii spun clar ca nu i-am cumparat ca n-am avut bani. Dupa ce se mai miorlaie un picut, vine in bucatarie si pe un ton asa, piano ma intreaba : "Mami, da' cand vine Craciunul ?" (cred ca mi-a pus intrebarea asta de cel putin 100 de ori pana acum )I-am mai repetat inca o data ca sarbatoarea Craciunului a trecut si nu mai vine pana la anul viitor. Tirul intrebarilor nu se opreste aici : "Da' mosu' are bani ?" Ii raspund :"Are, cum sa nu aiba ?". Dar el ocosu' completeaza : "Pai are, cum sa nu aiba ?!...Are un card si se duce la bancomat si scoate banii. Are multi, multi bani. Poate sa cumpere orice jucarie vrea el, pentru orice copil". Poti oare sa-l contrazici ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Pai,nu poti sa-l contrazici... ca mosu'are pentru toti copiii bani de jucarii!



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA!


Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisimuky

Am uitat o faza de astazi.
Rares si Mihnea se joaca impreuna cat e ziua de lunga insa au momente cand sar peste cal si se lasa cu julituri, lovituri ( la cap, de cele mai multe ori ). Asa si azi... Asta micu' daca are el chef sa-l necajeasca pe frate-sau apoi nu se lasa. E tot calare pe el. Rares nu riposteaza aproape niciodata, tare mult il iubeste pe banditu' asta mic . Se uita el linistit intr-o revista cand Mihnea hop! langa el si da-i si trage-l de haine, de revista... Au inceput sa chicoteasca, sa se impinga ... pana cand s-a lovit Rares de coltul mesei. Plansete si suspine...Frate-sau, dac-a vazut ca s-a ingrosat gluma, si s-a simtit cu musca pe caciula, s-a ascuns rapid sub pian. Ranitu' de pe front s-a instalat pe canapea ( dupa astfel de faze se linistesc intr-o secunda ) si cerea compresa cu apa rece. Dupa ce s-a mai linistit imi zice : "Mami, vreau scuze !". Eeeeh.... Il chem pe "inculpat" si-i spun "Cere-i iertare la Rares fiindca l-ai lovit si da-i un pusi de impacare !". Piticu' imediat executa, nu inainte de a incerca sa-l linistesca pe frate-sau : "Nu mai plange, nu mai plange !"
Dupa ce se pupa ca indienii , ii spune Rares pe un ton de ti se rupea sufletul : "Te-am iertat, Mihnea, dar sa nu ma mai impingi ca uite ce tare m-am lovit !

Mamica de copilasi nazdravani

Good things last forever.


Cred ca si Andreiu' meu ar fi fratior mai mare la fel de bun si iubitor ca Rares al tu pentru Mihaita!

Va -icesc!



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA!


Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Ca de fiecare data, Rares n-are stare nici macar atunci cand ne punem la masa sa mancam...Ba da din picioare pe sub masa, ba loveste cu tacamurile ori masa, ori farfuria, ceva trebuie sa faca... Ii explic frumos ca la masa stam civilizat, cu spatele drept pe scaun, picioarele sub masa, nu batem cu tacamurile in farfurii si alte chestii de gen ca astfel de lucruri fac numai copiii needucati. Se uita la mine asa... ganditor si zice : "Da, mami, asa-i, la masa trebuie sa avem maniere elegante !" Ah, deci stam bine cu teoria, mai putin cu practica ! Si-l intreb :"Mey, da'tu de unde ai auzit de maniere elegante ?". Imi zice ca de la desenele cu Pigly ( e un purcelus tare simpatic ). Si, intr-adevar, mi-am amintit si eu de episodul cu pricina , cand o oaie ii invata pe Pigly si pe tovarasii lui bunele maniere... Si ca sa fiu sigura ca a inteles ce trebuia, il intreb : "Tu, mami, da' ce inseamna sa ai maniere elegante ? " "Pai, oaia a zis ca maniere elegante inseamna cum sa duci paharul la gura" .

Mergi la inceput