Perlutzele lui Rares

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Azi dimineata il intreb pe Rares daca vrea sa vina cu mine pana la dispensar. Bucurie mare ! Sigur ca vrea ! Imediat se pune pe imbracat si cand e gata , din usa ii striga lui taica-sau ( pentru ca pe cel micnu-l luam cu noi ) : "Tata, noi plecaaam, sa ai grija de Mima, sa-i dai de mancare, sa-l pui sa se culce, sa-l aduci sa se joace..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Ce ne-am mai distrat ieri ! Facuse taica-sau cotlet de porc la gratar. Noi nu prea mancam carne de porc decat foarte rar iar copiii , deloc. Pun masa iar Rares cand vede cotletul pe masa, pofticios cum e, zice :"Vreau si eu putin cotetz!" ( in loc de cotlet ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisimuky

Ce ne-am mai distrat ieri ! Facuse taica-sau cotlet de porc la gratar. Noi nu prea mancam carne de porc decat foarte rar iar copiii , deloc. Pun masa iar Rares cand vede cotletul pe masa, pofticios cum e, zice :"Vreau si eu putin cotetz!" ( in loc de cotlet ).

Mamica de copilasi nazdravani

Good things last forever.


Vai...ce scump e!!!!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Rares e un copil taaare sensibil. S-a intamplat, nu o data, sa vada un bebelus care plange la televizor, si da-i cu bocitu' o jumatate de ora.. "da' de ce plange?", "da' hai sa-l luam acasa" s.a....Deunazi am fost plecati in Secuime si a vazut pe acolo, pe strada un bebe. Ala micu', zice el, ( eu n-am observat faza )i-ar fi facut cu mana. Si da-i cu miorlaitul pe masina ca vrea sa-l aduca la noi acasa pe copilas... I-am explicat ca nu-l putem lua, ca nu-i al nostru. Si apoi l-am intrebat : "Tu, mami, tie-ti plac copiii, nu-i asa ?" Si el, de pe bancheta din spate a masinii, printre suspine : "Nu-mi plac copiii, imi plac bebelusii !"


Are un tractor de jucarie ( cu remorca ) pe care-l manevreaza de nu-ti vine sa crezi. Frane, viraje, parcari... tot tacamul. Nu-si gasea azi cuiul ca sa-si prinda remorca de tractor. Repede s-a infiintat la taica-sau in garaj : "Tata, n-ai sa-mi dai un cucui sa-mi prind remorca de tractor ?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

In urma cu cateva zile am fost la o librarie, cea mai mare din tara, parca asa imi aduc aminte. Fel si fel de carti, tot ce-ti dorea inima, incat nu stiai , efectiv, ce sa-ti alegi. Bineinteles ca cele pentru copii erau extraordinare - cu jocuri, cu magneti, cu tot felul... Noi, insa, parintii, ne-am dus acolo cu un scop precis. O prietena, membra pe forumul DC, ma sfatuia sa-i cumpar nazdravanului o carte cu activitati practice pentru copii, specifice grupei lui de varsta. Am cumparat-o pe aceea, plus ca i-am mai luat si altele cu povesti, cu "Invatam sa numaram"...Dar, Rares cu frate-sau se cascau dupa cartile alea cu jucarii. Si gasisera una, foarte frumoasa, atractiva, cu tot felul de masinute si care avea atasate tot felul de clape - una claxona, alta turuia ca motorul unei masini... Era si foarte scumpa. Dupa ce am ajuns acasa, intruna ma intreba "Mami, da imi cumperi cartea aia cu masinute". I-am raspuns : "Cand o sa am bani o sa ti-o cumpar. Ai vazut doar cate carti ti-am cumparat si acum nu mai am bani. Si plus de asta cartea aceea cu masinutele era si foarte scumpa. Da' dragul de el mi-a replicat :'Pai, da, mami , dar daca carte aia face tiiit-tiiit o sa o cumpere cineva !"
Dragul de el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisimuky

Rares e un copil taaare sensibil. S-a intamplat, nu o data, sa vada un bebelus care plange la televizor, si da-i cu bocitu' o jumatate de ora.. "da' de ce plange?", "da' hai sa-l luam acasa" s.a....Deunazi am fost plecati in Secuime si a vazut pe acolo, pe strada un bebe. Ala micu', zice el, ( eu n-am observat faza )i-ar fi facut cu mana. Si da-i cu miorlaitul pe masina ca vrea sa-l aduca la noi acasa pe copilas... I-am explicat ca nu-l putem lua, ca nu-i al nostru. Si apoi l-am intrebat : "Tu, mami, tie-ti plac copiii, nu-i asa ?" Si el, de pe bancheta din spate a masinii, printre suspine : "Nu-mi plac copiii, imi plac bebelusii !"




Mamica de copilasi nazdravani

Good things last forever.


Pai, sa-i aduca barza o surioara, daca tot ii plac

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Andruskandu,!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Aseara ne-am distrat pe cinste . A venit la noi in vizita un baietel de 13 ani care m-a uimit, la modul cel mai frumos posibil, cu cunostintele pe care le poseda la varsta lui. Copil care locuieste la tara, are grija de vreo 30 de capre, merge si la scoala ( provine dintr-o familie cu 7 copii ) iar in timpul liber - citeste, face plimbari in natura cu prietenii, se joaca pe calculator. Atat de frumos ( si cu atat de mare grija ca nu cumva, din gresela, sa-i loveasca pe copiii mei )s-au jucat incat mi-au dat lacrimile. Nu credeam ca mai exista astfel de copii, cu astfel de preocupari, nu prea mai auzi in ziua de azi un copil vorbindu-ti despre ceea ce ii place sa citeasca.
Il intreaba pe Rares la un momnet dat : "Vrei sa ne jucam de-a calul ?". Rares aproba imediat. Se pune in spatele lui si incep sa se joace. Deodata, asta al meu zice "Stai, stai ! Hai sa ne jucam de-a vaca". Radu ii raspunde : "Pai, vaca are coarne..." Da' Rares de-acolo, urcandu-se rapid in spatele lui : "No, hai repede sa-l impungi pe Mihnea". ( n.a. fratiorul lui )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Azi m-a lasat paf Rares al meu. Nu mai e asa dragastos si pupacios ca altadata, asta am observat.... Dar sa mi-o si spuna fara un pic de delicatete.... N-avea somn puiul. Fratiorul lui doarme deja iar el tot vine pas-pas la mine la birou - ba ca vrea o jucarie ca nu poate dormi fara, ba ca vrea sa-mi zica ceva.. pana i-am zis clar : 'Nu poti sa dormi, nu ? Haide ca iti aduce mama o carte si te uiti prin ea ca e foarte interesanta ". Se declara de acord. Ma duc , i-o aduc si inchid calculatorul ca sa stau cu el, sa-i povestesc ce si cum. Dar domnul meu imi reteaza din fasa orice elan... " Nu vreau sa stau cu tine ! Vreau sa stau singur, sa ma uit singur! De-acuma eu sunt mare, mami ! " Nici replica n-am mai avut....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Ce dragut copil aveti, sa va traiasca, de fapt amandoi, si acusi acusi sa faci un jurnal de dialoguri intre frati. O sa fie fenomenal!
Numai bine!

Dana

Mergi la inceput