Inseminare (13)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

eva, liniuta palida era ca o umbra colorata, adica inchisa la culoare, nu alba. vad ca iar a curs ceva portocaliu.
pupici.

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva-maria spune:

andriushca: eu zic ca este sigur bebe in burtik si trebuie sa intervii neaparat cu ceva de sustinere (petele pot anunta o desprindere a ouletului, Doamne fereste!!!). chiar daca ai progesteronul ridicat, nu strica sa mai iei utrogestan, asa scapi de pete. si fa-ti timp de o analiza, la Rombel de exemplu iti dau rezultatul f. repede. e pacat sa nu faci ceva, dupa aceea o sa-ti para rau, iti spun din proprie experienta. si eu as da orice sa mai intorc timpul inapoi cand eram gravi, dar nu se mai poate. eu sigur la sarcina viitoare o sa fac tot posibilul sa-l sustin pe bebe.
astept vesti bune de la tine si te pup.

Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebekom spune:

andriushca, eu cred ca esti . Asa ca daca nu-ti vine nici azi, dai fuguta si-ti faci betahcg-ul. Iti tin pumnii!
ali, imi pare rau... sa-ti dea DD puterea de a merge mai departe! Uite o pt tine ca sa te mai inveseleasca.
montytaiana, am inteles ca nu e asa o problema daca iti curge ceva, cica nu ar fi sperma... Cat despre analize, sa dea DD sa se prinda bebe de data asta si sa nu mai fie nevoie sa le faci. Eu am facut 2 IAD si abia apoi mi-am facut analizele; totul e ok; insa, acum sunt programata pt laparoscopie ca sa se vada daca trompele sunt permeabile. Daca nu sunt, pot face la nesfarsit inseminari. Sotul meu are azoospermie si s-a presupus ca nu am nimic. Sunt linistita pt ca dupa operatie voi stii sigur cum sta treaba.
pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

buna fetelor! CM n-a venit nici azi, deocamdata. au mai fost pete de culoarea capucino (iata ca am gasit descrierea perfecta) aseara si azi dimineata un pic. acum parca s-a oprit. aseara am uitat sa cumpar alt test, asa ca nu am mai repetat testul. poate maine dimineata daca nu-mi vine intre timp. o sa-mi ziceti ca sunt inconstienta si aveti dreptate sa ma certati (mai ales eva). acum ce o vrea DD. daca ar fi sa fie sarcina si sa fie in pericol, oricum cred ca e prea tarziu sa mai intervin. ma gandesc ca sunt asa delasatoare pt ca undeva in sufletul meu nu pot sa cred sa se fi intamplat minunea, desi imi doresc. incerc sa gandesc pozitiv si daca o sa vrea DD sa-mi dea cadoul mult asteptat, o sa mi-l dea, fara utrogestan si fara teste stresante.
va pup!
eva, bebekom,

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva-maria spune:

andriushca:cred ca daca pana acum nu s-a declansat C.M. ai scapat de el pt. 9 luni!!! eu imi amintesc ca la mine a debutat cu o scurgere maro in prima zi dimineata, apoi in timpul zilei si noaptea a fost ceva negru si a 2 zi f. putin maro si in a 3-a zi nimic. deci daca nu este rosu este f. bine. peste cateva zile nu o sa mai ai nimic. eu te sfatuiesc sa intri si la mamici de martie-aprilie sa vezi daca si ele au avut pete si ce te sfatuiesc sa faci. eu iti tin pumnii stransi sa fie totul bine!!!

eu o sa plec acum de la servici, ma duc la epilat ca de maine pana dumninica merg la . o sa mai intru pe net luni de la servici si atunci sper sa citesc de la tine vestea cea mai mare, ca esti cu siguranta !!!

pupici.

Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

eva, distractie placuta si ai grija cu soarele! vorbim luni atunci. poate vreodata imi spui si mie ce s-a intamplat atunci cu sarcina ta, daca vrei, bineinteles. te pup

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebekom spune:

andriushca, te rog, fa testul ala odata! Trebuie sa ai grija de bebe de acum inainte, poate ai nevoie de tratament de sustinere si ar fi chiar pacat...... Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva-maria spune:

m-am intors din nou la servici (dupa ce am stat 2 ore la epilat ). trebuie sa mai stau pana la 7, sa recuperez. noroc ca nu am multe bagaje de facut pt. maine.
andriushca: la mine povestea a fost destul de curioasa in sensul ca eu nu am stiut ca sunt gravi (am crezut ca ala a fost C.M.), aveam o per. mai stresanta la servici, bebe nu era programat, asa ca nici nu stiu cum s-a intamplat sa fie. am crezut ca a venit putin pe fondul stresului si am mai stat linistita o luna de zile. abia in luna urmatoare cand nu a mai venit C.M. de loc am fost la dr. si am descoperit sarcina. am avut probl. cu niste polipi in uter care s-au marit si au dus la avort. de atunci am facut laparo si i-am scos dar bebe nu a mai venit, probabil din cauza dezechilibrelor hormonale. atunci a fost o intamplare fericita dar cu sfarsit tragic. poate daca as fi stiut ca sunt gravi de la inceput si mergeam din timp la dr. poate azi il aveam pe bebe.
de atunci am cautat sa ma informez cat mai mult sa nu mai patesc asa ceva.

iti doresc tie si la toate fetele sa nu patiti niciodata asa ceva.

va pup pe toate si mai vorbim luni.

Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Buna fetelor!
Am si eu o nelamurire: sunt z 11 si m-am trezit (in seara asta) cu niste pete maronii. Sunt foarte speriata pt ca eu maine ma duc la inseminare. Aveti idee ce pot insemna? Sa aibe vre-o legatura cu stimularea? Sau cu antibioticele? Of!
Va pup!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebekom spune:

offf, mai crisis81,chiar nu stiu ce sa zic. Papanicolaul l-ai facut? poate ai vreo rana pe col de care nu stii. Eu zic ca cel mai bine e sa-i spui doctorului si poate iti da el o explicatie.
Iti voi tine pumnii sa fie bine. Multi pupici!!!!!!!!!
andriushca, ne cam tii in suspans. Pup burtica cu bebic in ea!
maria08, eva_maria, montytaiana,
Sa auzim numai de bine fetelor!

Mergi la inceput