Inseminare (13)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

luci, eva, va multumesc mult fetelor. la fel va doresc si voua.!
iarinutza, mare greseala ai facut ca ai amanat IAS-ul. tu aveai sanse mai multe. oricum inseminarea rareori reuseste. la fiv e mai rau risc de sarcina multipla, ca transfera mai multi embrioni. cine ti-a spus tie sa o amani?
eu am avut dupa stimulare doar 2 foliculi, din care 1 matur. tu ai raspuns f. bine la stimulare dar din pacate degeaba.
andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna!
Andriushca: LA MULTI ANI!!!! Fie ca Bunul Dumnezeu sa-ti implineasca cea mai mare dorinta!!!! Eu in locul tau as face repede un test de sange!!! Asteptam vesti!!!
Bebekom:
Mai fetelor, eu voi intra mai rar.......sa nu ma uitati!!! Am mult de lucru si planurile pentru bb raman pentru toamna!!
Va pup pe toate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

andriushca LA MULTI ANI si te asteptam cu vestea cea buna, iti doresc din suflet ca de ziua ta cadoul sa fie un BEBE
PUPICIONI LA TOATA LUMEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarinutza spune:

asta a fost recomandarea doctorului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Este pentru prima oara cand pot sa ma ridic din pan in 48 ore. Am racit ingrozitor, am avut febra foarte mare si acum m-am ridicat. Am sperat ca voi sa ma mai inveseliti putin pentru ca si eu ca si alte fete sunt cu moralul la pamant. Dar pana acum nu aveti nici o veste buna. Inca astept! Aveti mila de boala mea!
Vreau sa va intreb ceva. Fac tratament injectabil cu antibiotice si vineri ma duc la Bucuresti pentru IAS 2.
Eu sper ca pana vineri sa ma refac complet, dar este oare vre-un pericol? Sa renunt la inseminare?


Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna dimineata fetelor!!!

si eu sunt o mai veche aspiranta care am facut un IA in februarie nereusit din pacate...mam lasat asa in voia lui DD si ma rog incontinuare sa mi dea codoul mult visat pina la ziua mea....
am citit si imi pare fr rau ca sunt prea putine reusite la IA adik mai deloc si nustiu de ce nu se reuseste...eu mam dezamagit atunci fr tare si am zis ca nu mai continui cu nimik da rnu am putut am facut in continuare monitorizari dozari etc...acum sunt la adoua luna de polidine si ieri am fost la monitorizare dupa o luna puaza deci in Z 10 de CM endom mei era de 8.4 mm dar eu ovulezi cam in Z 13 si foliculul dominant de 14.3 mm mi se pare cam mare endometrul pare a fi vreo o problema ca eu nu sunt informata in privinta endom...daca puteti sa mi raspundeti va rog ca as vrea sai cer ceva dr sa mi dea nustiu ca si eu ca si voi sunt disperata vreau un copil si il vreau mai repede decit credeam!!!
Andriuska iti scriu si aici ca esti gravi si incearca sa mergi sa faci bcg apoi sa iai ceva pu sustinere...LA MULTI ANI FERICITI SI SA DEA DD SA TI SE IMPLINEASCA VISUL ACUM SA VEZI DUBLU INTR-O ZI DOUA!!
Fetelor curaj...speranta ne a mai ramas!!!

marryan

http://tt.lilypie.com/asC4p3.png

http://pg.photos.yahoo.com/ph/marryan1982/my_photos]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

maria, monty, marryan, multumesc pt urari fetelor!
monty, sigura ca a mai crescut foliculul, cam 2 mm/zi creste deci in ziua cu IAS avea 20 mm, poate chiar mai mult.
marryan, eu zic ca endometrul tau este foarte bun, de ce te ingrijorezi?
crisis, imi pare rau ca nu te-ai simtit bine, poate ar fi bine sa-i spui dr. ca ai luat antibiotice. dar eu nu cred sa fie probleme daca le-ai oprit inainte de IAS. bafta mare !
maria, cum sa te uitam?
si acum raportul: ieri Z 27 am mai avut o pata portocalie. azi Z 28 ceva maroniu deschis spalacit. si ma doare capul de vreo 2 zile, nu foarte tare , cat sa nu ma simt in apele mele. eu cred ca o sa vina rusii.
apropo de rusi (mamalor), daca am avut ovulatie provocata in Z 14 (eu pe ciclu normal, nestimulat am ovulatia in Z 16) atunci inseamna ca si ciclul va veni in Z 28? adica azi? sau e normal sa vina tot cum imi venea mie la 30 de zile? asta e o noua dilema!
pupici!


andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebekom spune:

crisis81, nu stiu daca ar trebui sa renunti la inseminare, dar daca te hotarasti sa o faci, eu iti urez multa bafta si sa fie cu ochisori!!!!!!!!
andriushca, nu ne ma tine in suspans, spune-ne ca ai reusit!
montytaiana, . Ti-am zis ca nu ne plictisesti, asaca intra mai des si cu multe detalii. Cum te simti? Nu mi-ai spus inca ce analize ti-ai facut. Si eu sunt in aceeasi situatie cu tine (IAD) si abia luna asta mi-am facut analizele hormonale, care, dealtfel, au iesit bine. Nu am facut insa nici laparoscopie si nici hsg. Multi si ma rog sa reusesti de data asta, sa-ti dea DD o minunatie de !
marryan,eu cred ca endometrul tau e OK. Stiu ca tr sa fie 7-8 in ziua inseminarii. Apoi poti lua utrogestan. Te pup si iti doresc sa devii curand !
iarinutza, Alfy, va doresc sa plecati cat mai curand la odisee. Sa dea DD ca in curand sa aveti burtici cu bebici
eva_maria, maria08, nu mai spuneti nimic?! Va dau cate un ca sa va mai aline suferinta.
carmen_e, aurel_cris, pup burticile voastre! Sa creasca mari si sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebekom spune:

andriushca, scriam amandoua in acelasi timp... Si eu ovulez prin Z16 normal, iar cu stimulare prin Z14. Mie mi-a venit mestruatia in Z29. Sa dea DD ca tie sa nu-ti mai vina 9 luni de aici inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

andreusca mersi tare mult de raspuns...eu tot cred ca esti insarcinata si daca ai ovulat in Z 14 e normal sa ti vina si la 29-30 asa mie imi vine si eu ovulezi in Z 13....asa ca sa dea DD sa nu mai vina 9 luni la tine
ma ingrijorezi dar nustiu de ce.... poate ca atunci cind mi am facut inseminarea si endo era de 7-8 mm numai tin minte exact dar asa a fost mi sa spus ca e ok si nu trebuie sa fie mai mare si acum cind mi a zis parca mi a dat cu ceva in mine....dar degeaba vad ca multe fete spun ca e normal si fr bun sa fie mai mare de 8 mm cred ca si sanse de bb sunt mai mari voi ce parere aveti?

bebekom mersi si tie cred ca nu o sa mi mai fac griji...o sa vad ce imi spune dr miine si poate o sa ma linistesc si o sa prestezi linistita ca va veni si bb cind o vrea DD
va tin pumnii fetelor sa fie numai gravidute aicea


marryan

http://tt.lilypie.com/asC4p3.png

http://pg.photos.yahoo.com/ph/marryan1982/my_photos]

Mergi la inceput