Inseminare (13)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Montytaiana, la cine esti? Mi se pare ciudat ca o sa-ti faca IAD,aici de la fete am aflat si eu ca daca avem folicul mai mic de 18 mm n-are rost sa facem inseminare, foliculul nu este destul de matur pentru fertilizare (daca am inteles bine). Cineva de la Fiv a dat sfatul asta. Chisturile poate sa dispare cu timpul dupa cum stiu eu, dar totusi cred ca doctorii stiu mai bine.
Bafta la inseminare ,si sa te auzim ca esti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

sunt la prof marinescu
si nu stiu ce sa zic data trecuta am facut IAD in ziua a 15 si in Z13 aveam pe ovarul stang folicul de 16 mm poate a mai crescut
am facut ieri IAD sper sa fie bine, desi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

uf nu mai e nimeni pe aici
a iesit toata lumea la iarba verde?
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

ANDRIUSCHA LA MULTI ANI! Iti doresc sa ti se indeplineasca cea mai mare dorinta a ta si apoi si peste cateva zile sa ai parte de II

Mult succes tuturor fetelor aflate in asteptare,va doresc sa vedeti si voi numai II!

Ioana
poze szeged

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebekom spune:

andriushca, La multi ani!!!!!!! sa ti se implineasca cel mai mare vis! Sper ca peste cateva zile sa primesti acest cadou ( pe 12, nu? )... iti tin pumnii!
montytaiana, ma gandesc ca stie el doctorul ce face; oricum, sa-i ceri sa te monitorizeze inainte. Eu iti tin pumnii si sa dea DD ca de data asta sa fie cu ochisori! Si nu ne plictisesti, noi te intelegem cel mai bine, pt ca fiecare dintre noi trecem prin asa ceva. In privinta chisturilor, nu cred ca ar tr sa-ti faci probleme, eu stiu ca se reabsorb. Tu ce analize ai facut pana acum?Te pupicacesc!
danotino, micky,eva_maria, maria08, catty si pt toate fetele cate un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

buna dimineata si o saptamana minunata va doresc!
ioana, bebekom, multumesc mult fetelor, sa va ajute DD si voua sa vi se indeplineasca visul!
eu ieri in Z 26 de CM si Z 13 dupa IAS m-am trezit cu o secretie roz-bej pe chilot fara sa ma doara nimic. secretia s-a curata f. repede de pe chilot (scuze de detalii). apoi nu a mai fost nimic.
azi dimineata aveam in schimb o secretie alba, mai subtire, asemanatoare cu cea de la ovulatie (un pic mai groasa) si abundenta.
sanii sunt durerosi dar parca mai moi ca altadata inainte de CM.
ce parere aveti?
pupici si bafta la toate fetele!

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alfy spune:

Buna fetelor,
Eu sunt noua pe acest forum...si cu emotii o sa va rog sa va dati cu parerea. Am facut si eu pt prima oara o inseminare si am facut un test de sarcina barza in a 11 zi de la inseminare. A iesit negativ. Oare ar trebui sa mai incerc si in alta zi, o fi prea devreme.... se poate schimba mult raspunsul la test daca il fac in a 14 a zi ? Sau poate si mai tarziu....merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Alfy, parerea mea este ca este prea devreme pentru un verdict cu certitudine corect (am gasit chiar si recomandarea de a se face testul la o saptamana intarziere). De asemenea, si fetele or sa-ti recomande, daca doresti testarea inaintea intarzierii sa o faci din sange (cu eliberarea rezultatului in aceeasi zi).
In rest, La multi ani ! sarbatoritei.. si bafta multa tuturor aspirantelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarinutza spune:

as vrea sa va cer si eu un sfat. in prezent sunt in spania si aici am reluat toate analizele pt a vedea cauza infertilitatii. ca si in romania am constatat ca in afara de prolactina marita tinuta in frau cu dostinex nu avem nimic nici eu nici sotul. am inceput luna asta tratamentul pt inseminare cu doze foarte mici de puregon. cu toate astea mi s-au desvoltat 9 foliculi si din cauza asta am amanat inseminarea, fiind risc crecut de sarcina multipla. a mai patit cineva asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva-maria spune:

andriushca: LA MULTI ANI CU MULTA SANATATE, FERICIRE SI IMPLINEREA CELEI MAI ARZATOARE DORINTE ALE TALE, SA FII !!!
eu cred ca esti deja dupa simptome. eu am avut o sarcina pierduta in 2005 si atunci am avut ca simptome: cateva scurgeri maro vreo 3 zile, apoi o saptamana scurgeri albe si nu puteam suferi mirosurile. din pacate nu am sustinut-o si am pierdut-o la 8 saptamani. eu te sfatuiesc sa-ti faci repede testul de sange si sa incepi sa iei imediat utrogestan. iti tin pumnii stransi la test si sunt sigura ca vei vedea ca este pozitiv.
iarinutza: parerea mea este ca nu trebuia sa amani inseminarea, aveai sanse f.mari sa ramai . oricum, nu fertilizeaza toate ovulele. imi amintesc cazul unei fete care tot asa a avut f.multe ovule, dar nu s-au prins decat doua. asa ca fii mai curajoasa si risca ca altfel nu castigi.

pupici pt. toate fetele.

Mergi la inceput