Mediumuri - credeti sau nu??

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns principe spune:

"sorrY da'era blank"

ba nici un sorry,pai daca era prea colorat si entitatea aia care zicea ca era starbunicul, nu te mai lasa sa pleci???nu plingea D.C. dupa tine.???
auzi ...vezi ca poti sa iei tafil ,pentru dormit ,nu trebie sa te duci la marginea lumii pentru 3 minute de sonm ,cu tafil dormi o noapte intreaga si nu te trambalezi la clinica si bagi lumile in sparieti,asta daca-ti mai trece cumva prin cap ca vrei sa dormi somnul ala linistitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

cine ti-a zis ca l-as fi dormit intentionat?

Cred ca ma confunzi....
Io eventual ma ofer sa fac vreun bine altora....

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by principe



o vacanta cu totul inclus fara sa fiu nevoita sa-mi rup circa cu geamantane ,sa muncesc luni de zile sa platesc cartile de credit.fara sa ma controleze si-n pantofi sa vada daca nu duc ceva iarba ,trec prin tunel fain frumos ca pri-n terminal ,ma inbarc in zborul expres unde ma asteapta cu shampanie si un filmulet cu flashuri palcute din viata mea.ma invirt prin galaxie,iar la destinatie ....surpriza!!!..ma asteapta tot arborele meu genealogic, mai ceva ca pe mikel jakson cind a fost in romania,imbratisari,intrebari(ce face tanti lenuta ,dar nea culai??,ce vrei sa maninci ,dar sa bei??...totul este gratis ai muncit destul acolo jos saracuta de tine!!







Laura 6+ si Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

cine ti-a zis ca l-as fi dormit intentionat?

Cred ca ma confunzi....
Io eventual ma ofer sa fac vreun bine altora....



pai nu mi-a zis nimeni, dar eu ca fata buna te-am avertizat ca sa nu mai faci pacate... chiar si fara voie.
pai sa ajungi sa mori nu tot pacat e??.....pacat de viata ta.



maaa ,da ce binevoitoare te-ai mai facut ,ptiu sa nu ti diochi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

MARCELLINNA, eu nu cred ca visul acela a fost o coincidenta , nici daca as vrea nu as putea crede.
Allison DuBois e o persoana reala ,iar filmul este inspirat din cazurile pe care ea le-a rezolvat.
Stii ca ea ajuta politia in rezolvarea cazurilor mai dificile.
Deasemena ea a petrecut 4 ani in laboratoare unde capacitatile ei au fost supuse unor cercetari amanuntite .
Deci ceea ce spune si face nu are cum sa fie o mare påcaleala.

DANIELA B, nu ma supår. Fiecare are dreptul sa creada ce vrea si cit vrea.
Mie mi se pare f interesanta aceasta latura a paranormalului.
Nici existenta lui Dumnezeu nu este justificata logic, si totusi credem in el.



ELISE, multe intrebari fara raspunsuri.
Eu chiar ma gindesc ca aceste mediumuri ,chiar ar putea sa ne dea niste raspunsuri, daca ar fi luate in serios,daca noi am fi mai deschisi la ceea ce ei vor sa comunice.

PRINCIPE, m-am distrat grozav.
Cita dreptate ai tu in ceea ce priveste butoiul cu smoala.
Manipulare in masa.
Ma intreb daca biserica nu stie si alte adevaruri, pe care le tine secret??
Niciodata nu m-am gindit prea mult la ritualurile indinilor cu privire la spirite.
Hmmm, oare cit adevar se ascunde in spatele lor???


Ile si Vivian (07.03.2006)


http://good-times.webshots.com/photo/2040193270101233639hAhBhR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patou spune:

in ce ma priveste eu m-am tinut intotdeauna departe de tot ce inseamna religie (poate pt ca am copilarit in plin comunism;)) si nici lucrurile paranormale nu m-au atras.

Ce ma frapeaza pe mine? mi se pare absurd faptul ca cei care sustin ca au trait experiente paranormale, ca au vorbit cu persoane decedate, cu ingeri sau mai stiu eu ce sunt tratati cel putin ca fiind bizari (ca sa nu spun nebuni) iar cei care cred in D-zeu, deci implicit in faptul ca Isus a murit, a inviat, a umblat pe apa, ca exista o viata dincolo de moarte etc. sunt priviti ca fiind persoane de treaba, serioase si de incredere.

nu inteleg rostul acestei "conditionari", de ce trebuie sa fim ca marea masa ca sa fim considerati normali? de unde stim care e normalitatea?care-i sunt limitele?

imi cer scuze daca am deviat de la subiect.



Ce n'est pas l'inconnu qui fait peur, mais la peur de se libérer du connu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

eu chiar cred in DUMNEZEU,in ce nu cred in predicatorii lui,inca nu am intilnit o religie adevarata.ortodocsii fiecarei religii in parte nu sunt decit niste minti obtuze,adevarul nu este decit in scriptura lui ,iar mai incolo este minciuna si pacat.
uitati-va in jur ?ce credinta accepta ,respecta si intelege adeptii altei credintE??? nici una .a dumnezeu a propovaduit IUBIREA,da nu chiar asa de simplu ,iubire este, daca semenul este din aceasi religie ,daca nu, esti un razvratit ,un vinde neamul,un talpa iadului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

imi permit sa va recomand si eu un titlu

http://www.sfaturiortodoxe.ro/sufletul-dupa-moarte/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Ile, ce-mi era mai drag decat lumina ochilor, nu-l mai pot strange acum la piept, si nu-l mai pot saruta de noapte buna...pot doar sa ii vorbesc mereu in gand in speranta ca ma aude si e langa mine...
am citit cu mare interes subiectul...
as vrea sa spun doar ca de cate ori mi-am visat baiatul, mi l-am visat in jurul varstei de 9-10 ani. Nu intelegeam de ce????????? Acum imi explic si iti multumesc foarte mult.
Mihaita fara 3 zile nu implinise 16 ani...cand...a trebuit sa plece...adica anul acesta pe 4 mai ora 13. Tot pe data de 4 si tot la ora 13 a murit si mama exact cu 7 luni inainte. Coincidenta? ii visez mereu impreuna...iar azi noapte, am visat o pasare care mi-a intrat in camera...am pus mainile la ochi si am zis:"Daca esti Mihai aseaza-te pe fruntea mea...am vazut ca nu se aseaza, si atunci am deschis ochii(in vis), Mihai era in pat langa mine si pasarea pe fruntea lui...
Caut mereu raspunsuri, poate intr-o zi le voi primi...
va rog sa ma iertati...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

ingres,nu am "vorbit" niciodata pe forum ,si n-am putut sa-ti adresez nici un mesaj pina acum fiindca n-as fi stiut ce sa-ti spun...ma doare insa sufletul pentru durerea ta.dar cred cu toata taria ca mihaita e alaturi de tine in fiecare clipa...

Mergi la inceput