Mediumuri - credeti sau nu??

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Multumesc Speed, m-a cuprins un dor de el...si plang de cateva ore continuu si ii vorbesc mereu, te rog sa ma ierti...l-am iubit si il iubesc enorm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

doamne ingres,te rog frumos nu-ti mai cere scuze de la mine sau de la altii...am citit toata povestea ta de la inceput...si asa cum am mai zis nu m-am simtit in stare sa dau vreun raspuns...pur si simplu mi s-a parut cumva ...indecent...sa scriu la suferinta ta si in acelasi timp sa rid sau sa glumesc sau chiar sa ma contrazic cu alte fete de pe forum...asa am simtit,asa simt chiar si acum...poate e gresit ,poate nu...totusi as vrea sa te asigur-daca nu e prea pretentios spus-ca foarte multe suflete sunt alaturi de tine si chiar daca n-au trecut prin ceea ce treci tu au macar simpatie si suflet pentru suferinta ta...ingres,iti doresc tot binele din lume si sper sa vii la taifas pe forum ori de cite ori te simti singura si coplesita...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

quote:
Originally posted by ingres

Ile, ce-mi era mai drag decat lumina ochilor, nu-l mai pot strange acum la piept, si nu-l mai pot saruta de noapte buna...pot doar sa ii vorbesc mereu in gand in speranta ca ma aude si e langa mine...
am citit cu mare interes subiectul...
as vrea sa spun doar ca de cate ori mi-am visat baiatul, mi l-am visat in jurul varstei de 9-10 ani. Nu intelegeam de ce????????? Acum imi explic si iti multumesc foarte mult.
Mihaita fara 3 zile nu implinise 16 ani...cand...a trebuit sa plece...adica anul acesta pe 4 mai ora 13. Tot pe data de 4 si tot la ora 13 a murit si mama exact cu 7 luni inainte. Coincidenta? ii visez mereu impreuna...iar azi noapte, am visat o pasare care mi-a intrat in camera...am pus mainile la ochi si am zis:"Daca esti Mihai aseaza-te pe fruntea mea...am vazut ca nu se aseaza, si atunci am deschis ochii(in vis), Mihai era in pat langa mine si pasarea pe fruntea lui...
Caut mereu raspunsuri, poate intr-o zi le voi primi...
va rog sa ma iertati...


http://www.slide.com/r/YC8IN8nb6j8bUv90TrY92mxfF14-zaxG?view=large



Ingres, draga de tine,må bucur enorm ca explicatiile lui Allison DuBois ti-au adus niste raspunsuri.
Ceea ce spui tu in prima parte a mesajului este atit de dureros ,incit orice cuvinte ar fi de prisos, iar eu ma simt neputincioasa in fata durerii tale.

Ceea ce cred eu este ca Mihai si mama ta sint impreuna, de aceea iti apar mereu impreuna in vis.
De ce trebuie sa-i vorbesti lui Mihai in gind.
Vorbeste-i cu voce tare.
De exemplu atunci cind te uiti pe fotografiile cu el, vorbeste cu el despre amintirile din jurul acelor fotografii.
Cind stergi praful de pe tabloul cu el, vorbeste-i ,povesteste-i tot ce vrei si ai pe inima si roaga-l sa vina mereu in visele tale.

Aceasta ALLISON DUBOIS a scris 3 carti.
De fapt aa 3-a este in curs de aparitie.
Mie mi se pare f interesant ceea ce spune ea si de aceea as vrea sa le citesc.
Sint sigura ca m-ar ajuta sa gasesc si alte raspunsuri.





Ile si Vivian (07.03.2006)


http://good-times.webshots.com/photo/2040193270101233639hAhBhR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

sincer eu nustiu ce sa cred despre..o fi...si mie mi se pare ca as avea cateodata un instinct de a face sau a nu face ceva ca mai tarziu sa descopar ca am facut bine;
si daca nu am prins un autobuz, atunci cand tb, tind sa cred ca e pt. un motiv anume se putea intaampa ceva sau..
sa iau ocolesc o strada doar pt. ca asa imi zice ceva dinauntru , ceva care nu-mi pot explica..
tind sa cred ca Dumnezeu e cu mine si imi urmareste pasii, ma protejeaza de rele si ma indruma la bine,ma tine in palmele sale si eu ma simt iubita si sunt f.fericita!

STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irra spune:

Ingre , este prima oara cand intru pe acest forum si m-am inregistrat spcial pt ati spune cateva vorbe :)....Visul pe care l-ai avut.....of.....pasarea inseamna suflet...si statea langa mihai pt k era sufletul lui , de aceea nu s-a asezat pe fruntea ta...Si referitor la faptul k il visezi la varsta de 9-10 ani este bine :), este un suflet curat , pacatele lui sant doar cele pe care le-a avut pana la 9-10 ani :D. Ca il visezi impreuna cu mama ta ...se poate sa fi ajuns in aceeasi sfera , in aceeasi dimensiune ...Cu partea cealalta k s-a nimerit aceeasi data si aceeasi ora nu stiu ce sa zic...fara alte date , pare pura coincidenta .Nu-mi permit pe forum sa zic mai multe , m-ar credea lumea nebuna si chiar n-as vrea...Am un singur sfat pt tine: cand mai visezi pasarea aceea niciodata sa n-o gonesti sau sa nu o deranjezi cu ceva pt k nu va mai veni niciodata...si ar fi pacat ...Nu mi-am dat adresa de mail si nici numele adevarat ....nu poti lua legatura din pacate cu mine ...dar scrie pe forum , am sa mai verific...

Mergi la inceput