Clubul moldovencelor de peste Prut (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alincic, merci de pozele cu ornarea masinutii pas cu pas. Ce ingenioasa ai fost, imi inchipui ca a fost mult mai bun tortul asa, decit daca era lasat simplu blat di doar ornat deasupra. Am vazut si aici forme din astea de masinuta, la magazinul cu produse wilton.
Pot sa pun linkul spre album in subiectul meu? Sint sigura ca va fi informativ pentru multa lume.

Alina, am vazut si eu pozele cu casa si gradina. Vai, ce frumos e in casa la tine, si ce curaaaat! M-a imrpesionat TV-ul si raftul de sub el, ce sint toate aparatele de acolo, dvd-player, cd-player, altceva? De curte ce sa mai zic, te invidiez f. tare (cu invidie alba, bineinteles ) ca ai o curte in care poate sa se joace Deanna. Mi se pare grozav sa ai o curticica anume de dragul copiilor. Ce cocheta e vesela aia de jucarie de pe masuta, unde era proprietara?
A, inca ceva. Am zarit o poza cu sushi in albumul cu bunatati. Ai facut tu singura sushi sau erau cumparate?

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Nati,e ok sa dai linkul catre poze,cu placere.
Davina,si eu it dau aceeasi intrebare despre sushi
am fugit si eu la baie, cine mai merge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Multumesc Nati de complimente .Sa stii ca mie mereu mi se pare murdar prin casa .Sub tv mai e si un player pentru casete video si karaoke si o boxa pentru un sunet mai bun.Deanna putoarea dormea ,ca ea nu se scoala mai inainte de 8.30
Eu am facut sushi acu o saptamina.Imi mai trebuie indeminare dar nu e cine stie ce greu.Principalul sa fierbi orezul corect.

Alina multumesc de poze pas cu pas ,ce super ca l-ai umplut ,cred ca a fost tare bun.Ce brand au icing gel pe care le-ai folosit sa colorezi crema?
o zi/noapte buna la toate moldovencele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Alina,acum ca ai intrebat de brend,am vazut si eu ca si acestea sunt de la Wilton,da eu tot ma intrebam,ce fel de firma e asta Wilton?
Nati,torta intr-adevar a fost buna,copiii au cerut cite o bucata adaugatoare,si ce ma amuzam cu ei....Vladut a mincat toate farurile,Teofil cerea partea de sus(crisa),fetele vroiau capota si tot asa fiecare cerea cite o zapciasti din masina
Evelina a mincat din celalat tort,si ea isi alegea literele preferate,altii cereau florile.Era foarte placut sa le imparti la copii torta dupa dorintele lor.
Alina,bravo pt indeminare,deci foile celea verzi ce se vind sunt de fapt pt sushi? eu am mincat doar o data din ele(si nu le tin minte gustul),ar trebui sa mai gust data viitoare cind ajung la bufet la chineji.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Alina,daca nu tii greu,dami si mie receta de la sushi,please.
sper sa fie acele foi verzi care le-am vazut eu la magazinul lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

Salutare
Fetelor mersi pt "pumnii stransi".Chris s-a descurcat foarte bine,ca dealtfel toti colegii sai de grupa.Incepand de azi cam toti copiii au intrat in vacanta,pe el totusi il duc pana pe 1 iulie,ne-a asigurat educatoarele ca inca o sa fie deschis pana atunci,am inteles ca o sa se formeze o grupa sau doua de copii din fiecare clasa care mai vin pana la sfarsitul lunii.
v-am pupat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Bravo Chris,dar si mamica lui
Ce bine ca e descurcaret baiatul.Si dupa 1 iulie ce faceti? il luati cu voi la servici?
O zi cit mai buna tuturor.
Eu astazi vreau sa fac curatenie "generala"in bucatarie,ma asteapta covorul sa-l curat cit mai bine posibil,si vad ce mai reusesc cu ajutorii mei sa fac.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Alina uite aici citeva www.videojug.com/film/how-to-make-cucumber-maki" target="_blank">video cum se face sushi (poti pune ce umpluturi vrei,mie imi plac betele de crab).
Nu-mi vine sa cred ca cu alea de la wilton ai colorat masina,acuma ma gindesc ca poate culorile mele is vechi ...

Fetelor stie cineva cum se prepara lintea uscata ?

pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Buna!
Dimineata am fost la medic, nimic deosebit, mi-a facut din nou uzi, aceeasi poveste, bb pozitionat jos, placenta matura, mai asteptam... si daca nu si nu, luni direct la spital sa vaza ei ce fac cu mine...
Da, sa stiti am mare noroc cu mama soacra, vine dimineata (ea sta la cumnata mea) o ia pe paula la plimbare, vin la amiaza, hranesc, culc copilu si dupa masa iarasi vine si o scoate afara. Super! Mai sta, dar nu asa mult cum as fi vrut
Astept vesti de la Alinka, vaz pozele lu Davina si mai revin.
Pupici!


Rodica si PAULA AMELIA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Alina, din pacate nu stiu cum se prepara. Am vrut sa iau si sa incerc si eu si sigur era scris pe pachet proportiile, nu le-am retinut, dar nu am luat (sotul nu e iubitor)...
Acum ma uit la poze, mumos


Rodica si PAULA AMELIA (02.09.04)



Mergi la inceput