Clubul moldovencelor de peste Prut (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna fetelor!
Ma bucur ca toate sunteti bine!
Rodica, stau cu sufletul la gura cand va ven si momentul la tine!Apropo, cate saptamani ai?
Eu ma simt binisor, obosesc mai repede de altfel, am contractii in continuare, nu asa de dese, urmez tratamentul. Joi ma duc la spiatl sa-mi vizitez doctorul, sa vedem ce-mi zice, ca saptamana viitoare pleaca in concediu, sper ca nu pe mult timp!
Noi ne-am luat carut cu tot cu scaun de masina(scoica) la un pret destul de rezonabil, fata de preturile de aici.
Nici noi nu stam bine la faza cu nume, mai discutam asa 2 min pe tema asta, pe urma uitam...si iata ca nici acum nu am vreun nume preferat, parca la baiat era mult mai usor!
Vreau ca saptamana asta, poate viitoare, sa cautam un patut, dar nici la asta nu sunt hotarata de care vreau.
Cam asta e de la noi!


Alina28+ si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Cu toate ca la mine e boierie ca a venit mama-soacra si o scoate pe paula de 2 ori afara, tot nu reusesc sa scriu cap-coada ce vreau.
In primul rind,
Alinka, imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva, dar slava Domnului ca a trecut si sper ca te mai menajezi un pic, stai si tu mai mult culcata Eu cu paula am avut asa un episod, am stat in spital si am ajuns cu bine la 38 sapt. Asa ca iti doresc din tot sufletul sa nasti la termen un bebe sanatos!
Eu am 40 sapt minus 2 zile. Si eu merg joi la medic
Alincic, asa si nu am reusit sa fac poza. Sotul vine seara, cind eu is deja in haine de casa si zau ca n-ati vrea sa vedeti cum arat, ca e tare cald... Dar sper sa prind si sa fac
Mi-au placut si mie pozele de la petrecere, dar mai ales torturile. Bravo, arata foarte bine si apetisant
Alina Davina, si eu vreau sa ma bronzez, ca eu is mai gaina la piele si cind pe aici ce bronzati si toti, ma cam ia invidia... hai, ca demult nu ne-ai spus ce nebunii mai face Deanna.
Nuuu, nu vreau un nume al meu si unu al lui, ca acel care ii place lui nu-mi place neam
Am inceput mesajul de o ora si ceva si tot n-am scos la capat, dar il trimit asa si mai revin...



Rodica si PAULA AMELIA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Salut dragelor,frumoaselor si Moldovencelor.
Am terminat si eu mincarea si i-am si hranit pe toti,acuma pot sa si scriu,ca in timpul zilei doar citesc .
Davina,eu culori am cumparat de la acel JOANN,se numesc
"Icing Color" -Concentrated gel-won't thin icing.
Da, eu aveam in vedere poze cu casa (inauntru) si afara cu tot cu gard.Sa vedem si noi cum e in California dar in special cum e la tine
Rodica,,vezi sa nu faceti poza in pragul maternitatii,mersi de complimente
Alinka,succese cu patutul,si cautarea numelui.Ai grija si nu te prea obosi
iaca am vrut si noi sa iesim la cumparaturi,dar cam tuna si ploua pe aici.Poate totusi vom reusi noi,acus vedem.
Va spun noapte buna la toti,bay.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Rodica, cit o sa stea mama soacra la voi, reusesti sa nasti pina pleaca ea?

Alincic, dar de ce sa nu faca Rodica poze in pragul maternitatii?
Ce tot ploua la voi, nu-i de mirare ca aveti o vegetatie atit de bogata.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare fetelor
Rodica, te rog, nu ne lasa fara poza cu burtica
Cornelia, ma bucur ca ai trecut cu vesti pe aici. Ce mai trece timpul si ce repede mai cresc copiii altora. Mirela e deja domnisoara, ptiu-ptiu ce frumusica e!
Alincic, foarte frumos tortul masinuta. Bravo ptr petrecere. Se vede ca s-au simtit bine.
Alinka, imi pare rau ca treci prin perioada dificila. Tin pumnii sa se rezolve totul cu bine. Ai grija de tine si respecta ce a zis doctorul.
Alina, ce mai face Deanna?
Amelia inca nu se duce cu inima deschisa la cresa, mai miorlaie, mai maraie, dar nu se agata de noi asa ca la inceput. Am inteles ca a inceput sa faca regula acolo: le zice la copii sa inchida gura( asta e de la ele, ca eu nu folosesc acasa expresia), sa nu se mai joace la masa, sa fie cuminti. Are grija acolo ca toti sa respecte ce a zis asistenta, altfel ii cearta.
Cand ma duc sa o iau la 4 sta cu rucsacul in spate si cu bebe in mana( bebe pe care si-l ia cu ea la cresa) si se plimba prin grupa: ne asteapta pregatita)
Mai tuseste, mai are muci, cred ca de cand am inceput cresa nu a trecut zi fara asta. Eu ma rog doar sa nu se complice mai mult.

Sunt ofticata ca m-am saturat de mancarea asta de acasa: nu mai stiu ce sa fac si mi-e lehamite. Eu as manca numai salata, dar cum nu sunt numai eu in casa..of-of..

Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

Salutare
ce mai faceti? Rodica e super ca a venit la voi mama soacra,o sa ramana o perioada si dupa ce se naste bebe,nu?
Eu acusi ma duc la gradi,azi Chris are serbare de ultima zi la gradi,ca intra toti in vacanta de vara.Sunt invitati parinti si bunici,are de spus doua poezii,sunt tare curioasa cum o sa se descurce cu emotiile in fata unui public mai numeros
V-am pupat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Lilia, hihi, aveti un pui de sef in casa.

Tanya, tin pumnii lui Chris la serbare, sa se descurce cu ambele poezii.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Salutaresi de la noi!!!
Nati,ziceam ca Rodica va ajunge la maternitate si tot nu va reusi sa faca poze,cred ca nu ii va arde atunci de poza,iaca de ce am zis asa
Tinem si noi pumnii pt Chris,desi cred ca deja e acasa.
Tania,spune cum a fost,ai avut si tu emotii?
Lilia,he,he ce bravo e Amelia.Zicea cineva din fete la inceput, ca ea va fi bravo in colectiv.de la noi
Fetelor,sa va spun un secret,tortul masina a fost in mare parte "vopsit" de tati
Eu doar l-am gatit si amestecat culorile.
Lilia si pe mine ma apuca uneori disperarea cu gatitul,nu mai stiu ce sa mai fac.Ieri de ex am facut o supica de pui cu pesmeti si ardei umpluti.Si am lasat niste aripioare de la supa sa fac si ciulama(dar cred ca miine).Ah da,si la dorinta unora(sot) o pticica(aveam turta pregatita),Credeam ca voi avea mincare pe "o saptamina" da de unde,mine iar tre sa gatesc.Astazi nu ma apropii de plita
Acuma cred ca iesim afara,dupa ploaia de ieri e bine acuma.
Ah,da,Nati,la noi nu a plouat demultisor si deja se plingeau oamenii ca se usuca gradinile,si uite de vre-o 3-4 zile mai vine cite un suvoi de ploaie seara,numai bine cit sa ude gradina.
Asa ca ploaia asta e o binecuvintare,caci chiar se anuntase seceta aici in Atlanta si oamenii aveau voie sa ude iarba si gradina doar in zile anumite.(po graficu)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Davina Alina,am vazut pozele ,foarte frumoase.Ce mult mi-a placut cum e amenajat in casa dar si afara.E asa de frumos si curat......,dar si in afara orasului arata destul de impresionant(sorry daca nu am scris corect),se vad si niste munti in departare.
Da ce fel de copacel e acela de la voi,are si ceva fructe?
Daca pui ma multe puze,precis ca ma indragostesc de California

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Buna la toate moldovencele!

Alinka cum a fost la medic?tinem pumnii sa fie totul bine.Succese in cautarea patutului si felicitari pentru carut.Ce mai face Alex?
Rodica si tie iti tin pumnii si abia astept sa ne arati poze cu printzesa mica.Mama-soacra a venit sa te ajute ?
Lilia ce frumoasa e Amelia in costumasul rosu,si ce patut frumos are la bebe.M-a amuzat cum ii disciplineaza pe copii la cresa ,Deanna trebuie sa invete de la ea sa fie ascultatoare .
Alina tocmai m-am uitat pe google si am vazut ca este si aici un magazin Jo Ann.trebuie sa merg sa vad ce au acolo.Mersi de complimente,ala e un piersic care nu mai ajunge sa se coaca din cauza pasarilor ,si mai avem un copac de lamaie.Am sa caut prin pc poate gasesc mai multe poze cu orasul.

Deanna tot de sotii se tine.Cind ma bronzam eu frumusel ea ma tot batea la cap sa ma joc cu mingea si cum i-am zis sa se joace singura mi-a aruncan cu lopatica cu pamint peste mine ,asa ca a trebuit sa fug la dus si mi-a disparut si dorinta de bronzat.
Am plecat ca acush ma trezesc cu casa cu fundul in sus si tot eu am de facut curatenie.

Mergi la inceput