Clubul moldovencelor de peste Prut (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Nati, chiar nu mai stiu. Diseara vine sotul si il intreb exact.
So, poate sa stea cind e nou-nascut atit, da? Dar cind mai creste, adica dupa 4 luni incolo cit poate sta? Tot asa, 2-3 ore pe zi sau mai mult?

Rodica si PAULA AMELIA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Rodica, probabil la 4 luni se poate si mai mult, presupun. Ma gindesc ca bouncer-ele tot sint inclinate si pot fi folosite la copii micuti, de fapt numai aia mici mai stau cuminti in ele, ca daca mai cresc, gata, se foiesc si se scurg din ele.
Cel mai bine de cautat info exacta pe net.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Mersi Nati
Da' voi ati gasit nume?

Rodica si PAULA AMELIA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Am gasit io unu, dar sotu' strimba din nas. Sper sa-l pot convinge pina ce nasc, ca el o sa mearga la primarie, sa declare nasterea. I-am propus sa vina si el cu un nume, sa fim multumiti amindoi.
Voi ati gasit?

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Am gasit, dar nu ne putem decide ce varinta, ca noi sintem cu 2 nume, ca si la Paula. Noi am facut asa - site-uri, site-uri cu nume, eu am scris pe o foaie ce-mi place, el - ce-i place, am ales ce a coincis si format diverse varianturi. Si deja is prea multe ca nu ne putem decide care


Rodica si PAULA AMELIA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Rodica, trageti la sorti. Sau unii mai asteapta sa se nasca bebelusul, apoi pun numele in functie de inspiratia de moment, cind se uita prima data la fizionomia copilasului.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Rodica,noi va sustinem in alegerea numelui,mai bine zis sa va hotariti la cel mai frumos
si tu tot ca prin casa,mai stai jos un pic si te hodineste.
Ai mai facut vre-o ,na pameati cu burtica?
Nati,da burtica ta cam demultisor noi nu am vazut-o.
Las ca eu mai fac niste cercetari,si apoi te anunt daca e rentabila varianta ori nu
Davina,ai mai facut poze la casa? noi asteptam rabdatori
Alinka,cum te mai simti?da-ne de stire ce si cum.Sper ca sunteti bine ambele
Am fugit la datorie,
la toate fetele confetele si puisorii lor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alincic, dar chiar demult n-am mai facut poze cu burtica, nici nu am poze noi sa arat. Incerc sa "remediez" problema in zilele ce urmeaza.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Nati,si voua niste sustinatorila alegerea numelui dar si la facut poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Salutare!
Rodica noi am folosit scoica si cind mergeam la plimbare si unii o mai folosesc si cind tin copilul in casa (noi n-am folosit pentru ca o tineam in leagan ).Daca nu va hotariti la nume poti pune unul al tau preferat si unul al sotului
Alincic ai in vedere poze cu interiorul casei si gardul ?hihi Ce culori ai folosit la tortul masinuta ca-s tare frumoase,mie nu-mi iese inchis la culoare.
Nati intradevar e tare scump sa trimiti ceva de aici,uneori am platit mai mult transportul decit continutul pachetului.

pupici si multa sanatate la toate fetele si copilashi.


Mergi la inceput