O sansa pentru Stefanel !

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns getacraiu spune:


Am promis sa atasez raspunsul donmului doctor Vanatoru cu privire la noul tratament ce stimuleaza producerea de celule stem si desigur sfatul dumnealui pentru Stefanica. Doamne ajuta!

Pentru cei interesati

d-rul Vanatoru : acest stimulator de celule stem
realizeaza totodata si anumite reglaja de imunitate,
asa ca suntem ca si dv. plini de sperante; teoretic
zicem ca este o mare sansa, dar nu va ascundem ca,
fiind la inceput de drum mai este pana cand
recomandarile noastre vor merge la sigur; ca si nr. de
celule stem produse in tr-o luna este echivalent cu un
transplant realizat in china, in plus este actiunea de
reglaj imun, care confera atuuri importante; daca
tinem cont de pretul sau in comparatie cu un
transplant sau o injectare de cel stem, cred ca puteti
incepe fara a avea de pierdut; in aproximativ 6 luni
se pot produce primele imbunatatiri importante.
Va recomand doza de baza indicata pe produs (1 caps
/zi),


Geta C.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getacraiu spune:

Avem 9 ani!

Pe 18 iunie Stefanica a inplinit 9 ani.Nici nu pot sa spun frumoasa varsta de 9 ani.La noi nimic nu e frumos cu adevarat daca avem durerea in suflet si boala nu ne paraseste.Nimic nu e frumos cu adevarat cand nu poti macar sa te dai jos din pat,sa te intorci de pe o parte pe cealalta, poate daca macar ai sta singur in sezut sau macar sa poti sa sufli in lumanarea de pe tortul pe care,mama s-a grabit sa ti-l faca,ca sa mai zambesti si tu copil necajit ce esti.Incerc sa=l fac,pe Stefanica, sa mai uite dar nu prea reusesc sa-l amagesc pe copilasului meu care nu stie ce-i bucuria de a fi copil. El stie doar ce-i suferinta.Mai stie ca Doamne-Doamne i-l va ajuta sa mearga,sa poata sa se joace si el cu copii dar asteapta cam de 9 ani si rabdarea lui s-a cam terminat.
Ma rog la Dumnezeu sa ne ajute si pe noi si sa ne trimita in ajutor oameni cu suflet mare,care sa ne sustina, sa strangem banutii pentru salvarea vietii lui Stefanica. Doamne ajuta.

In prezent avem stransi in contul umanitar 32.300 RON.Imi este teama sa nu se repete necazul care l-am avut, cu programarea pierduta pentru 23 Aprilie 2007.Acum suntem reprogramati pentru August 2008,cu promisiunea lor,celor de la Clinica din Beijing,ca daca reusim sa strangem suma necesara,ne poate reprograma anul acesta.
Stefanica s-a lungit,a mai crescut dar tot 15Kg. are.Este foarte slabut la cei 9 anisori ai lui.Este spastic si tine piciorusele crucis.Tare bine ar fi sa se rezolve problema banilor,sa putem pleca mai curand.

Numai cu ajutorul dumneavoastra v-om reusi!

S.O.S. PENTRU STEFANICA

http://craiustefan.3x.ro









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Am depus azi 100 de lei in contul dumneavoastra, d-na Geta. Sper sa reusesc sa mai trimit ceva banuti, ceva mai incolo. Dumnezeu sa il ajute pe Stefan si sa reusiti sa strangeti suma de bani necesara.

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

M-a impresionat mult povestea lui Stefanel, si ma rog la Dumnezeu sa reusiti sa puteti ajunge in China cat mai repede. Voi ruga pe verisoara mea din Bucuresti sa faca o depunere in contul dumneavoastra.

Multa sanatate!



www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katle spune:

Buna ziua!
Sunt o colega de a Veronicai(maria98) si cunosc cazul lui Stefanel. Impreuna cu cativa colegi am reusit sa strangem niste banuti si i-am depus astazi in cont. Nu este o suma enorma, dar speram sa fie un pas inainte si un indemn.
Suntem alaturi de dumneavoastra, doamna Geta si de Stefanel.

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

scuze de intarziere dar am fost plecata..maine ajung si eu la banca..va anunt cum ii depun,,
Doamne ajuta!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

gata azi am depus 70 Ron..
sunt 50 Ron de la maurice si 20 Ron de la mine..
Doamne ajuta!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

D-na Geta, as putea sa va rog sa-mi dati o adresa unde sa trimit si eu niste banuti. De aici nu prea stiu cum functioneaza sa trimit bani intr-un cont in romania.
Multumesc si multa, multa sanatate.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getacraiu spune:

quote:
Originally posted by miraklucker

D-na Geta, as putea sa va rog sa-mi dati o adresa unde sa trimit si eu niste banuti. De aici nu prea stiu cum functioneaza sa trimit bani intr-un cont in romania.
Multumesc si multa, multa sanatate.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getacraiu spune:


Cristina26 - multumesc mult pentru ajutorul dumneavoastra, pentru noi conteaza enorm.Multumim ca ne sunteti alaturi,cat si pentru gandurile bune Dumnezeu sa va auda si sa va rasplateasca pentru sufletul dumneavoastra,deosebit de generos si bum.Doamne ajuta.

Va multumim si va pupam
Cu recunostinta
Geta si Stefanica

Mergi la inceput