O sansa pentru Stefanel !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns getacraiu spune:

Buna seara,doamna Adlemi

Va multumesc ca sunteti alaturi de noi.
Chiar si numai un gand bun inseamna mult pentru noi.
Banutii virati de dumneavoastra,il v-or ajuta pe Stefanica sa aiba o viata noua,sa se dea jos din patul in care este imobolizat de noua ani,in mare suferinta.
Multa sanatate,dumneavoastra si dragalasului Andrei,sa va traiasca si sa aiba o viata fericita.Bunul Dumnezeu sa va fie alaturi mereu.

Cu recunostnta
Stefanica si Geta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getacraiu spune:

Buna seara,doamna Cristina

Sunt mama lui Stefanica.Va multumesc ca a-ti venit pe pagina noastra
Contul este pe numele meu:Craiu Geta-cont umanitar,BCR-Galati.
Saptamana aceasta,am sa afisez extrasele de la BCR,cu suma stransa si pe http://www.craiustefan.3x.ro ,la multumiri,vor fi trecuti toti oamenii cu suflet mare - prietenii nostri,care au donat pentru Stefanica. Doamne ajuta.

Cu mult drag
Geta C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlemi spune:

Dna Geta, si Andrei are probleme asemanatoare cu ale lui Stefanut. Andrei are parapareza spastica, un retard motor din cauze perinatale(au existat probleme la nastere), asa ca stiu foarte bine prin ce treceti...
Norocul nostru este ca Andrei are o forma mai usoara, sau poate pentru ca am descoperit din timp problemele lui...Face gimnastica de la 9 luni(acum are3 ani si 3 luni), face terapie ocupationala, logopedie...
Stiu cum va simtiti si stiu ca Stefanut o sa se faca bine...
Voi lua, la momentul potrivit, insanatosirea lui Stefanut si ca pe o izbanda personala...caci stiu cum este...
Suntem alaturi de voi


Adlemi si Andrei(24.02.2004)
http://community.webshots.com/user/adlemi105
http://www.dropshots.com/adlemi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria98 spune:

buna seara,
articolul de pe protv scrie despre tratamentul cu celule stem dezvoltat de cercetatorii unguri, prezentat sub forma unor capsule care contin o substanta capabila sa produca celule stem.
se mai zice ca ungurii ar fi multumiti de acest tratament.
aveti informatii despre astfel de cazuri ? pacienti care au urmat tratamentul pus la punct de unguri si s-au vindecat.
eventual de un diagnostic ca a lui stefanel.
multumesc,
veronica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

D-na Geta, suntem alaturi de voi, ne rugam sa reusiti.Noi mai avem putin si plecam in China.A fost greu si la noi, dar nu ne-am lasat!!!O sa va trimit maine pe mail ceva, sper sa va ajute , caci pentru noi a fost de folos!DOAMNE AJUTA!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Doamna Geta,

Am mai facut azi un transfer in contul de RON.
Multa sanatate!

Cu drag,
Gabriela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getacraiu spune:

Buna seara,doamna Adlemi

Imi cer scuze ca nu v-am raspuns pana acum,la mesajul dumneavoastra.
Am un program incarcat si chiar daca doresc foarte mult,nu reusesc sa stationez zilnic pe forum.Am o promisiune de sponsorizare,daca am noroc sa se realizeze,am sa va anunt negresit vestea cea buna.Doamne ajuta.
Micutul Andrei ce mai face? A invatat poezii noi,...pentru Mos Craciun?
L-am vazut in filmuletele expuse de dumneavoastra,este un copil istet,vioi si daca dumneavoastra nu-mi spuneati ca are si el,dragutul de el,probleme,eu nu observam nimic.Unii copii evoluiaza putin mai lent in primi ani de viata.La prima vedere nu iti dai seama ca este bolnavior.Cred ca ati lucrat mult si ati depus foarte multe eforturi cu Andrei si se vede.O sa fie bine,sunt sigura.
Si eu am trecut prin asa ceva,am fost plecati mereu la centre de recuperare la: Budimex , Gura Ocnitei,Tecuci,Galati si am facut chiar si acasa cu profesor Kinetoterapeut.In prezent facem gimnastica acasa dar progreseaza greu si daca raceste,da inapoi si trebuie luat de la capat.Speram sa ne ajute Bunul Dumnezeu si sa trecem peste aceste necazuri cu bine.
Ma rog pentru frumosul si dragalasul Andrei,cat si pentru dumneavoastra,sa aveti parte de bucurii si realizari in vindecarea micutului Andrei.
Increderea dumneavoastra,precum ca Stefanica se v-a face bine,ne da putere sa mergem inainte si sa va auda Dumnezeu. Va multumim mult, ca sunteti alaturi de noi. Tinem legatura,sa mai povestim de copilasii nostrii iubiti.Un pupic pentru Andrei.
Am afisat pe prima pagina,un link cu noua descoperire medicala,un tratament cu celule stem. http://www.protv.ro/stiri/social/descoperire-revolutionara-in-medicina-privind-celulele-stem.html
Am luat legatura cu domnul doctor Vanatoru,pentru cazul nostru si am sa va afisez raspunsul dumnealui,foarte curand.

Cu mult drag
Geta,mamica lui Stefanica


http://craiustefan.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getacraiu spune:


Buna ziua,doamna doinabita

Va multumesc ca a-ti venit pe pagina noastra si ca sunteti alaturi de noi.
Sa va ajute Bunul Dumnezeu,sa fie cu mare noroc plecarea in China si sa va intoarceti multumiti,sa se merite efortul si truda dumneavoastra.
Imi dau seama cat de greu a fost.Dan este fericit sa va aiba.Se vede bine,ca ii ridicati moralul,pare increzator si asa si trebuie.Sunteti o mama puternica pentru ca va iubiti mult copii.
Si eu traiesc intr-un stres continu deoarece am pierdut o programare si imi este teama sa nu se mai repete.
Dumnezeu sa va dea putere.
Astept cu nerabdare emailul dumneavoastra,pe care m-i l-ati promis si multumesc pentru gandurile bune pentru noi.Doamne ajuta.
Sa va ocroteasca Sf.Fecioara Maria si toti Sfintii nostrii.
Sa aveti un drum usor si sa va intoarceti sanatosi

Cu drag
Geta,mama lui Stefanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getacraiu spune:


Multumesc din suflet doamna Gabriela, pentru tot ajutorul pe care mi-l dati,pentru vindecarea scumpului meu copilas,care doreste atat de mult sa fie si el la fel ca ceilalti copii.
Multumesc si pentru sfatul dumneavoastra de a lua legatura cu mama lui Dan, doamna DoinaBita.
Bunul Dumnazeu sa va fie alaturi mereu.

Cu multa recunostinta
Geta,mama lui Stefanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria98 spune:

multumim pt banuti :
- Dragu Mihaela Iuliana - 08.06 - 320 ron
- Tapu Lidia - 18.06 - 100 ron
- Mihalcea Radu Ionel - 21.06 - 300 ron
- Dabija Luiza - 21.06 - 100 ron
- Nastase Gabriela Mariana - 22.06 - 30 ron
- Ciobanu Nicoleta - 22.06 - 100 ron
- Adina Cutov - 25.06 - 100 ron
- Antonescu Imelda-Laria - 26.06 - 50 ron
- Nastase Gabriela Mariana - 28.06 - 30 ron

astea sunt depunerile la data de 28.06.2007

multumim celor care sunt alaturi de Stefanel!
veronica

Mergi la inceput