O sansa pentru Stefanel !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

maria98
iata aici ami multe inf despre paypal, in engleza


ar trebui ca cineva sa-si faca cont pe paypal, adica sa se inregistreze cu date cum ar fi: username, parola, adresa de email, adresa permanenta, nr telefon, nr cont bancar, nr carte de credit

este foarte usor sa va trimitem bani asa, trebuie introdusa doar adresa de email a destinatarului....cel ce primeste banii este instiintat prin email ca a primit bani...mai departe nu mai stiu cum ii ridica, ca eu doar am trimis...presupun ca intra automat in acel cont bancar care este declarat la deschiderea contului paypal...

rog pe cei care se ocupa sa stringa bani asam oana_B sa explice mai multe

NUMAI BINE,
uta_ciun



The most beautiful thing in life is LIFE itself !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

ok,

m-am dumirit cum e cu paypal...desi am cont pina acum l-am folosit doar ca sa fac plati, nu am primit niciodata pe el...intr-adevar banii primiti se pot transfera in 3-4 zile in banca

iata suma minima care trebuie strinsa ca sa se poata face transferul in banca

Australian Dollars $15.00 AUD
Canadian Dollars $15.00 CAD
Czech Koruna 240.00 CZK
Danish Krone 60.00 DKK
Euros €10.00 EUR
Hong Kong Dollars $80.00 HKD
Hungarian Forint 2,100 HUF
New Zealand Dollars $15.00 NZD
Norwegian Krone 65.00 NOK
Polish Zloty 30.00 PLN
Pounds Sterling £6.00 GBP
Singapore Dollars $15.00 SGD
Swedish Krona 80.00 SEK
Swiss Francs 13.00 CHF
U.S. Dollars $1.00 USD
Yen ¥1,000 JPY

se accepta conturi pt persoane din 190 tari, inca nu am verificat daca un cont bancar din romania se accepta

daca aveti nevoi, ma ofer cu contul meu uta_ciun@yahoo.com
dar mai trebuie sa iau legatura cu alte persoane care string bani asa, ca sa vad cum ii trimit ei in romania...exista bineinteles moneygram sau westernunion, dar stiu ca se aplica un mic comision...o alta varianata ar fi sa-i trimit prin cineva care pleaca in romania si acesta sa-i depun direct in tara in unul din conturile deschise

dati-mi un semn

numai bine
uta_ciun



" The most beautiful thing in life is LIFE itself ! "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getacraiu spune:

buna seara

Aceasta este povestea lui STEFANICA,un copil cu un suflet ca un inger,ce merita tot ce este mai bun pe lumea aceasta


Ma numesc Geta Craiu sunt o mama care lupta pentru viata unicului ei copilas, Bogdan Stefan --- 9 ani,15Kg ---, grav bolnav, pentru a-l ridica din pat. Dintr-un copil sanatos, normal, ajunge in coma, cu convulsii si handicap grav in urma unui vaccin la 4 luni si ramane in stare grava, nenorocit pe viata atat el, cat si familia. Diagnosticul copilului este: Paralizie cerebrara infantila prin factori postnatali; Tetrapareza spastica forma severa cu elemente extrapiramidale ; Retard motoriu sever. Stefanica nu mananca singur, nu merge, nu poate sta nici macar in sezut fara sustinerea mea, necesita ingrijire si supraveghere permanenta iar eu sunt asistenta lui personala. Am mers cu el la doctori in toata tara, am cheltuit foarte multi bani, dar fara rezultate. Nimeni nu ne-a dat sperante si, ca si cand nu ne era de ajuns, in martie 2003 fiul meu ramane si fara dragostea si ajutorul tatalui sau care pleaca dintre noi in urma unui cancer pulmonar in metastaza.
Sansa lui Stefanica este la Clinica din Beijing, pentru transplant la cap cu celule O.E.G., operatie ce sper din suflet sa-l ajute pe copilasul meu, care duce in spate o boala atat de grea. Doctorul din China mi-a dat o sansa dupa ce a studiat R.M.N-ul si alte acte medicale si eu, care nu mai rezist sa-l vad cum sufera, vreau sa plecam cat mai curand.
Am pierdut deja o programare pentru 23 aprilie 2007, neavand banii necesari pentru transplant - 20.000$. Sunt nemultumita deoarece am fost reprogramati pentru 15 August 2008, dar am promisiunea lor,ca ma pot ajuta cu o reprogramare mai apropiata daca reusesc sa strang suma necesara . Pana acum avem in cont 30.000,ooRON.
Viata copilului meu depinde de cei 20.000$ + cheltuieli pentru transport+acte etc.---,o suma imensa, imposibil de strans fara ajutorul oamenilor cu suflet mare care inteleg prin ce trecem noi, ei sunt singura noastra sansa.
Noptile mele sunt albe de atatea griji. Copilul meu pe care i-l iubesc atat de mult, pentru care mi-asi da viata, sta imobilizat la pat, neputincios, in mare suferinta de 9 ani, asteptand un miracol, asteptand sa traiasca si el o viata normala, sa poata face si el tot ce fac ceilalti copii .El este un copil inteligent,bun, rabdator, stie ce i se intampla si neputinta si-o plange cu mare amaraciune dar stie ca Bunul Dumnezeu il iubeste si nu-l va lasa la greu.Stefanica este un copil minunat,el merita sa traiasca.

Si cum speranta moare ultima,cu credinta mare in Bunul Dumnezeu,asteptam cu disperare o zi in care sa avem si noi motiv sa zambim.


MULTUMIM MULT ADMINISTRATORILOR "DESPRE COPII" PENTRU CA NE-AU DAT POSIBILITATEA SA MEDIATIZAM CAZUL NOSTRU SI TUTUROR CELOR CARE NE-AU CUNOSCUT PRIN INTERMEDIUL ACESTUI MINUNAT FORUM,VA MULTUMIM CA SUNTETI ALATURI DE NOI,CHIAR SI NUMAI CU UN GAND BUN.

Cu mult drag
pentru cei ce au citit despre noi
Geta Craiu


IMPORTANT - va atasez link-uri cu noutati medicale despre vindecari cu celule stem :

http://www.protv.ro/stiri/social/descoperire-revolutionara-in-medicina-privind-celulele-stem.html


http://www.protv.ro/stiri/social/controversatul-tratament-cu-celule-stem-adus-in-romania-de-un.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Am trimis si eu azi niste banuti in contul de RON si va tin pumnii, aveti incredere si va fi bine pentru Stefanel!
Am rugat pe toti cei pe care ii cunosc, printr-un e-mail, sa il ajute, cu cat de putin!
Cu drag,
Gabriela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getacraiu spune:

Ma numesc Geta Craiu, sunt mama lui Stefanica si vreau sa va multumesc din inima, pentru sufletul dumneavoastra deosebit de bun, cu care ne veniti in ajutor pentru salvarea copilasului meu Stefanica -comoara mea- ,pentru care nu mai sunt sperante fara ajutorul dumneavoastra si a oamenilor ca dumneavoastra,oameni cu suflet,de care avem atat de mare nevoie. Va multumesc ca existati si ma rog la Dumnezeu in fiecare zi pentru ajutorul si sanatatea dumneavoastra si pentru ca Bunul Dumnezeu sa va intoarca inzecit binele pe care il faceti.Daca doriti sa ma contactati,va rog sa va simtiti libera sa o faceti,oricand,cu draga inima. <geta.craiu@yahoo.com> Va multumesc mult.

Cu mult drag
Geta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns contactnicole spune:

Am depus si eu aseara in contul in RON.
Dumnezeu sa va ajute sa fiti din nou fericiti si sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getacraiu spune:

Multumesc mult doamna Nicole,ca sunteti alaturi de noi.Bunul Dumnezeu sa va daruiasca inzecit pentru binele pe care l-ati facut,pentru salvarea copilasului meu.
Am sa cer la banca,periodic,extrase ale conturilor noastre,pentru a anunta suma stransa si numele oamenilor minunati ce ne-au ajutat,v-or fi trecute la multumiri pe http://craiustefan.3x.ro/

Cu multa recunostinta
Geta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Doamna Craiu,

Va multumesc mult pt e-mail.
Nu va dati batuta, scrieti peste tot, catre toate ziarele, pentru Stefanel.
Luati legatura si cu Doina Bita, mama lui Dan, poate va da ceva sfaturi, a fost in aceeasi situatie si a reusit!

Numai bine!!!

Gabriela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlemi spune:

Buna ziua
am virat si eu astazi 50 ron...E putin, dar atata pot deocamdata.
O sa mai virez niste banuti dupa 10 iulie...
Mult succes


Adlemi si Andrei(24.02.2004)
http://community.webshots.com/user/adlemi105
http://www.dropshots.com/adlemi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Contul este deschis pe numele mamei???Adica cui trimit banii??? Nu se alta dar nu prea le am cu bancile...

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput