O sansa pentru Stefanel !

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns getacraiu spune:

Dana Am trimis un mesaj .Multumesc pentru ca esti alaturi de noi si ne sustii,multumesc pentru tot ce faci pentru noi .

Cristina_26 Sa dea Dumnezeu sa se rezolve ,totul sa fie bine,asta ma rog intruna,multumim pentru rugaciuni,multumim pentru tot.

D-na Veronica Multumim mult,ma straduiesc sa rezolv.Sper sa gasesc pe cineva care stie engleza,poate sa mearga si poate sa-mi asigure, siguranta si seriozitate,pentru ca am nevoie de ajutor acolo.

Irina Sa te auda Dumnezeu si sa ne ajute sa fie cum este mai bine pentru Stefanica.Bunul Dumnezeu sa ne ajute pe toti,ca la El este nadejdea noastra.Pupici .

Va multumesc din suflet, ca sunteti alaturi de noi,pentru incurajari si gandurile bune si voua va doresc deasemeni multa sanatate si realizari in tot ce va doriti, sa reusiti si Bunul Dumnezeu sa va fie alaturi intotdeauna.Numai bine.
Sa ma iertati ca sunt asa de scurta,sper sa fiu mai promta pe viitor,in a scrie mesaje .Zilnic alerg sa rezolv zeci de probleme si timpul este foarte scurt si nu mai ajung sa fac tot ce imi propun.Multumesc de intelegere .
Va imbratisam si va pupam
Cu mult drag
Geta si Stefanica


http://craiustefan.3x.ro


http://www.helpsonia.com/povestea-soniei


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=104972
Bebe Darius vrea sa traiasca


NIMIC NU-I IMPOSIBIL CU PRIETENI CA VOI ALATURI !





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DD spune:

Draga Geta,

Sunt in continuare alaturi de tine si de Stefanel si ma rog pentru voi.
Si eu sper ca o sa reusiti sa strangeti banii cat mai repede si sa obtineti o programare inainte de luna august.

Am trimis vineri niste banuti in cont si sper sa mai reusesc pe la inceputul lunii viitoare.

Multa sanatate va doresc si Bunul Dumnezeu sa va indeplineasca visul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Multa bafta !!! Sper sa mai apara sponsori si ajutor de acolo de unde nu te astepti...

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getacraiu spune:

Maria 98 - d-na Veronica ,va multumim din suflet, atat dumneavoastra cat si elevilor si parintilor de la Liceul Pedagogic ,care ne-au venit in ajutor . Va multumim mult pentru tot.

DD -
Cristina_26-
Cristina_26 si Dana, va multumesc din suflet pentru banuti,pentru ca ne sunteti alaturi si faceti eforturi atat de mari sa ne ajutati.Bunul Dumnezeu sa va rasplateasca pentru sufletele vostre deosebite,MARI si sa va intoarca inmiit ,ajutorul dat pentru noi,pentru scumpul meu puiut,Stefanica .
Stefanica vrea sa se joace cu copii ,este in stare sa le dea tot ce are,jucarii,dulciuri,etc,numai sa vrea cineva sa se joace cu el,dar copii zburdalnici cum sunt ei,nu au rabdare sa stea cu el si ma gandesc serios la aceasta problema ,pentru ca Stefanica sufera mult ca este singur,ca nu poate avea si el prietenii lui,pentru ca este un copil tare sufletist sociabil si dornic sa poata sa mearga si el la joaca cu copii, pe afara.Din pacate nici sa se intoarca in pat,nu poate singur.Cred ca l-ar ajuta foarte mult sa aiba un prieten necuvantator,un mic catelus,dar la bloc este mai complicat...nu stiu inca,cum pot rezolva problema aceasta,cam delicata...mereu il incurajez pe Stefanica si ii dau sperante,sa faca gimnastica multa,sa se poata vindeca , sa poata merge pe picioare,sa iesim si noi la joaca ...Dumnezeu stie cum va fi si prin ce vom mai trece...noi ne rugam si speram in continuare sa fi bine...traim din sperante...

Sper si eu sa strangem cat mai curand suma necesara,ca sa luam legatura cu Clinica din Beijing,pentru o reprogramare mai apropiata.
Am cerut ajutorul la mai multe porti,timpul trece si nu primesc nici un raspuns.Episcopia Galati ,incearca sa ne ajute pentru a doua oara,sa vedem ce se poate rezolva .
Acum ma confrunt cu o noua problema,caut o persoana care sa mearga cu noi la Beijing ,care sa cunoasca foarte bine limba engleza ,sa fie rabdatoare sa poata sta o luna departe de casa si sa fie de incredere ,sa ma ajute cu Stefanica si ca translator,pentru ca cei din Beijing asteapta de la mine sa pot conversa cu ei,sa ne intelegem in engleza...sper sa gasim pe cineva.

Vreau sa multumesc celor care ne-au ajutat cu banuti,care au depus in contul nostru umanitar ,in RON,la B.C.R., va multumim din suflet ,Bunul Dumnezeu sa va rasplateasca pentru ca sunteti oameni minumati,cu suflete mari,ca rupeti din putinul dumneavoastra pentru a ne ajuta pe noi.Fiti binecuvantati!!!


Confirmare pentru banutii din contul in RON, B.C.R.

D.Ileana Rodica - 200,00 RON --- 17-09-2007

C.Veronica - 340,00 RON --- 18-09-2007

C.Veronica - 120,00 RON --- 19-09-2007

C.Veronica - 239,00 RON --- 20-09-2007

G.Mihaela - 500,00 RON --- 02-10-2007

D.Daniel Iulian - 100,00 RON --- 03-10-2007

D.Daniela - 150,00 RON --- 12-10-2007




Cu recunostinta
Geta si Stefanica


http://craiustefan.3x.ro/


NIMIC NU-I IMPOSIBIL CU PRIETENI CA VOI ALATURI !


http://www.helpsonia.com/povestea-soniei


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=104972
Bebe Darius vrea sa traiasca





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria98 spune:

buna seara,
sanatate lui Stefanel si putere mamei sale.
promitem sa ne reluam vizitele, daca nu va deranjam.
va tinem pumnii,
maria si veronica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Sper ca acest cosmar al lui Stefanel sa dispara cat mai curand, sa devina un copil sanantos si sa se poata juca alaturi de ceilalti copii, d-na Geta! Poate ca intr-adevar, asa cum ati spus si dumneavoastra , un catelus l-ar mai face pe Stefanel sa uite de situatia sa, l-ar mai inveseli si poate, de ce nu, l-ar ambitiona mai mult!!!
NU imi doresc decat ca banii necesari interventiei sa fie stransi catmai repede !!!


Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

Doamna Geta, v-am trimis un PM acum citeva zile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Toata admiratia si numai cuvinte de lauda pentru dvs. d-na Geta, o mamica luptatoare, adevarata, de la o mamica de Stefanut si Mariuca!

Dumnezeu sa va binecuvanteze pe dvs si pe Stefanel si sa va implineasca toate gandurile! Sa aveti soare in suflet si-n priviri!

(Am trimis si noi azi cativa banuti in contul BCR)

Gratiela, Maria si Stefan

www.versuripenet.ro/versuri/voltaj/crede/" target="_blank">crede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getacraiu spune:

maria98- D-na Veronica,va multumi mult pentru urarile de bine,asemenea si familiei dumneavoastra.
Va asteptam la noi,cu mare placere,nu poate fi vorba de deranj.
Multumim ca sunteti alaturi de noi,in continuare.
Multa sanatate si numai bine va dorim.
Va imbratisam
Cu mult drag
Geta si Stefanica


cristina_26 - Va multumesc mult pentru gandurile bune,sa va auda Bunul Dunmezeu si sa ne ajute,sa fie un copil sanatos si sa poata sa se joace si el cu copii,este cea mai mare dorinta a noastra.
Referitor la catelus,aveti dreptate,Stefi isi doreste mult,un catel mic si jucaus.
Acum doi ani,am fost plecati la sat,la o ruda,mai mult pentru Stefanica,sa poata sta si el, cat e ziua de mare,la aer curat,in natura unde ne place atat de mult. Am stat acolo, toata perioada calduroasa,aproximativ sase luni,si colectasem doua pisici jucause(Terente si Didina),un catelus pikinez,tare sufletist si istet(Bobita),doi pui de gaina foarte indrazneti(Motata si Satelitu),o gaina mare si alba,foarte blanda(Mirandolina)si un cocos nebun ,pentru ca sarea la noi sa ne ciupeasca(Tarzan) si nu aveam timp sa ne plictisim,mai ales ca aveam si pistol frumos cu baterii,cu care impuscam hultanii(pasare de prada -uliu) care doreau friptura de Satelit si Mirandolina...amintiri frumoase pentru Stef,pentru orice copil de oras care iubeste natura si animalele.Terapia cu ajutorul animalelor ajuta mult copilasii bolnavi si nu numai copilasii.
Aici la bloc, avem pestisori si papagal si am avut si o broscuta testoasa de florida dupa care ne pare rau ca nu mai este printre noi.Imi amintesc ca Stefu meu a plans mult cand a aflat ca nu mai este.
Despre banuti pot sa zic ca,nu am mai primit nici o sponsorizare, mai mare,cu contract de sponsorizare,cum faceam la inceputul anului,prin fundatia Ikon,care ne stie bine cazul.Asteptam un raspuns si de la D-nul Becali,la care am trimis dosarul nostru ,din primavara...sunt atat de multe cazuri si cred ca ne trebuie mult noroc ca sa fim ajutati de dumnealui.Speram sa mai primim sponsorizari si sa mai creasca suma,cu ajutorul Domnului...ne rugam sa fim ajutati in continuare.Doamne ajuta!
D-na Cristina,va multumim ca sunteti alaturi de noi si va dorim multa sanatate si impliniri in toate.Numai bine.
Va imbratisam
Cu mult drag
Geta si Stefanica

Strumfi2004 - VA multumesc pentru toate cuvintele frumoase si pentru banuti va multumim tare mult.Nu sunt atat de luptatoare pe cat ar trebui,dar ca orice mama,imi dau tot interesul pentru puiutul meu mic si nevinovat,care sufera foarte mult,stiindu-se atat de neputincios,mergem inainte cu optimism ,cu credinta mare in Bunul Dumnezeu si speranta ca totul va fi bine...sa dea Dumnezeu sa fie!
V-am admirat pozele cu frumosii si dragalasii copilasi,sa va traiasca si amandoi sa aiba parte de tot ce este mai frumos si mai bun pe lume, o viata frumoasa si senina.Deasemeni toate pozele dumneavoastra sunt foarte frumoase,in special, cele cu flori si natura.Nu am mai vazut de mult,atat de multe flori frumoase,la un loc.Multumesc ca mi-ati dat posibilitatea sa le pot admira.
Va dorim multa sanatate,atat dumneavoastra cat si dragalasilor strumfi,Stefanut si Mariuca si Bunul Dumnezeu sa va ocroteasca intotdeauna.Numai bine va doresc.

Va imbratisam
Cu mult drag
si recunostinta
Geta si Stefanica



http://craiustefan.3x.ro


NIMIC NU-I IMPOSIBIL CU PRIETENI CA VOI ALATURI !
http://www.helpsonia.com/povestea-soniei


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=104972
Bebe Darius vrea sa traiasca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

D-na Geta, poate reusiti sa il mai duceti pe Stefanel la tara , acum ca se apropie Sarbatorile de Iarna.
Multa sanatate lui Stefanel si dumnevoastra multa putere !!![ruga

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput