Proiectul Sara

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

1. Nu-mi place sa fiu acuzat pe nedrept.
2. Am mai avut proiecte si au fost cu succes. Unele mai mult altele mai putin dar intotdeauna a fost mai bine.
3. Aveti rabdare pentru ca din experienta stiu ca de multe ori trebuie sa aveti rabdare. Pentru ca si eu am rabdare si stau si explic si imi dedic timp si energie si nu pentru mine, si am rabdare... si am rabdare si o iau de la capat si sper de fiecare data ca va fi mai bine si de aceea spun calm, toate la timpul lor, aveti rabdare, nu va aruncati cu capul inainte sau ma rog o puteti face dar e pacat sa nu aveti rabdare pentru ca oamenii sunt mai buni decat credeti dar nu calcati in picioare pentru ca nu merita. Stati, cititi, intrebati, nu a fost sa nu vi se raspunda. Si mai ar fi bine daca ati intelege ca nu intotdeauna lucrurile se intampla doar si numai doar asa cum cineva le poate intelege. Am trait (si sunt mandru sa scriu asta) sa vad ca aici s-au intamplat lucruri pe care nimeni nu le putea banui ca se vor putea intampla vreodata. Nu stiu care este explicatia dar sunt extrem de mandru pentru toate acestea, pentru oamenii de aici desi nu ne cunoastem in realitate si totusi.... doar uitati-va, aveti rabdarea sa vedeti, bucurati-va, ingaduiti-va dati ragaz fiecaruia pentru ca nici eu, nici el, nici ea.... nu este in necaz. Pentru noi este cel mai simplu. De aceea am spus... Rabdare, toate la timpul lor.

M-am dus sa ma culc si.... am venit inapoi pentru ca sper ca sa fie mai bine. E singurul lucru care ma intereseaza defapt. Doar sa-i fie cuiva mai bine.
Si trebuie sa am rabdare si sa construiesc alaturi de ceilalti acest "mai bine". Singur nu as putea. Si am incredere ca voi reusi.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adi_Sara spune:

Pace Cornel,ai citit tot?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

quote:
Originally posted by Adi_Sara

am vorbit cu ei si le-am (newsfive) si le-am multumit,sunt niste oameni deosebiti si trnsparenti.
cum se activeaza PM


1. M-au sunat ei (userul PentruSara e sunt) si am vorbit prin telefon de aceea am spus ca ar fi bine sa vorbiti cu ei.
2. Ai profil personal in stanga in meniu de acolo activezi functia de mesagerie privata.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kornelius spune:

Draga Marius, nimeni nu te-a acuzat! Exista doar suspiciuni care sunt legitime avand in vedere lumea in care traim. Ai ocolit raspunsul. Nu te simti nedreptatit! Pune-te tu in situatia de a aduna altcineva bani pentru un copil al tau fara sa te anunte, fata sa-l cunosti, si fara sa-ti ceara permisiunea. Cum ai reactiona! Mai ales cu atatea smecherii pe internet! Chiar apreciez ca te zbati si faci ceva pentru copii din cate citesc de la altii. Dar era asa de greu sa ceri voie? Sau sunt eu batut in cap? Avem rabdare, nu e nici o problema,dar ne intrebam daca totul e in regula, atata tot. Eu as vrea chiar sa aud un raspuns coerent si precis la intrebare. Cu drag, Cornel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Kornelius, incearca sa ajuti, te rog si lasa-i pe Adi si Marius sa rezolve treburile intre ei ca sa vedem odata un mesaj de la Adi in care ne spune ca a inteles tot si ca e totul OK.
Si mai ales te rog nu folosi mesaje dure si cuvinte urite, e o actiune caritabila si un forum respectabil.

Ca o asigurare in plus, de-a lungul unei campanii primim intotdeauna mesajul de la parintele respectiv ca a primit banii si exact ce suma.

Haideti sa ne concentram asupra scopului final care e stringerea de bani pentru micuta Sara.

Fara alte divagatii, asteptam mesajul tau Adi,
Andrada



www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adi_Sara spune:

eu nu am nimic de ascuns am afisat nr meu de telefon public il mai scriu odata 0740918328. daca vrei suna-ma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adi_Sara spune:

avand in vedere ca suntem din aceeasi localitate,sper ca ne vom putea intalni cu Dl.Marius sa discutam si fiti siguri ca ve-ti afla aici concluzia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

buna tuturor,

sper sa nu considerati ca ma bag si eu ca musca-n lapte

am fost foarte impresionata de efortul membrilor desprecopii de a ajuta atitia copii si nu numai, in suferinta

nu m-am gindit nici o clipa ca ar putea fi o escrocherie, ceea ce este un pic naiv din partea mea, dar citisem in prealabil marturiile parintilor care au fost placut surprinsi sa primeasca donatiile http://www.desprecopii.com/info.asp?id=multumescdoneaza

cred ca la mijloc este o neintelege, poate lipsa de comunicare , dar sunt convinsa ca exista buna credinta

sunt atitia membri, poate mii...dumnezeule suntem o forta...si atunci cind cineva isi ia misiunea de a ne informa de o urgenta si a se ocupa de promovarea cauzei, merita toata stima.

cred ca cel mai mult imi place sa vad ca romani din toate colturile ajuta alti romani

haideti sa nu uitam de sara

cu drag
uta_ciun

"The most beautiful thing in life is LIFE itself !" http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

quote:
Originally posted by Adi_Sara

avand in vedere ca suntem din aceeasi localitate,sper ca ne vom putea intalni cu Dl.Marius sa discutam si fiti siguri ca ve-ti afla aici concluzia



V-am trimis numarul meu de telefon.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

quote:
Originally posted by Kornelius

Draga Marius, nimeni nu te-a acuzat! Exista doar suspiciuni care sunt legitime avand in vedere lumea in care traim. Ai ocolit raspunsul. Nu te simti nedreptatit! Pune-te tu in situatia de a aduna altcineva bani pentru un copil al tau fara sa te anunte, fata sa-l cunosti, si fara sa-ti ceara permisiunea. Cum ai reactiona! Mai ales cu atatea smecherii pe internet! Chiar apreciez ca te zbati si faci ceva pentru copii din cate citesc de la altii. Dar era asa de greu sa ceri voie? Sau sunt eu batut in cap? Avem rabdare, nu e nici o problema,dar ne intrebam daca totul e in regula, atata tot. Eu as vrea chiar sa aud un raspuns coerent si precis la intrebare. Cu drag, Cornel



Atunci cand decizi sa ajuti un copil nu presupune sa ceri permisiunea. O faci sau nu o faci. Eu mi-am asumat aceasta raspundere, eu am decis sa o fac, eu am facut mai multe si tot eu nu am sa bat toba nicaieri. Si tot eu in numele meu dar gandindu-ma la acest copil am sa spun la fel ca altadata pentru altii nu pentru mine celor care s-au implicat si se implica:
"Multumesc oamenilor pentru generozitatea voastra!" Asta pot sa fac eu.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007
Pagina legislativa

Mergi la inceput