FIV in Ungaria 17

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Zori- ai avut dreptate cred ca a fost ceva dereglare din cauza AC,pentru ca aseara a aparut si menstr., mersi pt. raspuns, succes la bebei si tie!
Magduta- nu mai fi asa stresata, gandeste ca sansa pe care o ai nu ti o poate lua sau da nimeni!aceleasi ganduri imi faceam si eu, dar de acum cand totul va fi bine pentru FIV, o sa fiu tare, tare "nesimtita", nu o sa ma mai stresez, nu o sa mai pregatesc si sa gandesc totul pana in cele mai mici amanunte cum am facut, o sa astept si o sa iau lucrurile asa cum vor venii ele si asa fa si tu!

in asteptarea unui

daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

fetelor raspundeti mi care stiti- mi aiesit analiza la progesteron facut in ziua 21(care am citit ca face parte di faza luteala a ciclului) si valoarea este de 0,45, inca nu am buletinul de analiza sa stiu valorile normale dar din ce am citit pe aici reiese ca este o valoare f. mica pt. ziua 21, voi ce ziceti?


in asteptarea unui

pupici tuturor

daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna
magduta eu am fost racita cobza imediat cum ne-am instalat la szeged,nu esti singura ghinionista,am luat fervex si sirop de tuse,deja incepusem stimularea dar dr.zadori a zis ca nu este nici o problema....
ce apartament ati inchiriat pana la urma?
va pup pe toate

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)


Daisey


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

zori vorbim sapt. viitoare, vreau sa te vad si papam inghetata
andicu tati pleaca la Mamaia marti , eu n-am primit verde, asa ca raman 5 zile singura
mikavreau poze noi cu Printesa

dariaioanaxxeu stiu ca orice analize hormonale facute in timp ce iei AC nu se pun in calcul. Si e logic, tu ai luat AC, ovulatia nu s-a produs, fiind blocata de Ac ..prin urmare nici ovarele nu secreta progesteronul necesar sustinerii sarciniiiiiiiiii, ca stiu ca n-au ce sa sustina daca nu au ovulat!
magda tu de luni pleci la Szeged??? ce trece timpul. Sa fie DD cu voi! Sper ca ne ti la curent!
Chiaraheiiiiiii!!! capul sus! nu-i nicio problema ca reactionezi incet, rezultatul final e important! Si iertare, Cenusareasa cred ca se supara pe mine, ea de exemplu dupa 5 zile de stimulare nu avea nimic, niciun folicul...si apoi au crescut!! Asa ca : BAFTA!
cenusareasa[/b]




PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina74 spune:

ciao fetelor

o rugaminte , cine stie nr de telefon al mirelei care se ocupa cu traducerea la szeged, vrea o prietena sa mearga si are nevoie de traducator
eu sunt bine in 21 merg la control
sper ca si voi sunteti bine
bafta tuturor


corina74

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Pussi-m am gandit si eu ca luand Ac nu ar trebui sa fac analiza,dar oricum mai mult ca sigur am progesteronul mic pt. ca m am documentat:atunci cand progesteronul este mic, faza luteala este f. scurta (ciclul meu era de 24,25,max.26 de zile)folculii ovarieni nu ajung la maturitate si fiind imaturi nu se mai sparg, deci nu exista nici ovulatie si mai rau foliculii raman pe ovar de la o luna la alta transformandu se in foliculi restanti sau chisturi foliculare sau luteale; eu nu mi am mai facut analiza de progesteron pana acum si deci asta de acum nu este concludenta; abia astept sa vad ce mi zice dr. Protopopescu pe 20, o sa merg si la dr. Ion Ionut si trebuie sa ajung pana la urma la un rezultat,mersi

pupici tuturor

daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chiara spune:

pussi, magdutamultumesc pt. incurajari! sper ca va fi bine.
pussi, la mare veti ajunge in 4 anul viitor, asa ca nu-i bai ca anul asta te sare randul, e pt. o cauza nobila, nu? magduta, poate saptamana viitoare ne vedem la szeged la clinica, vineri vom sti exact cand vom mai merge. tinem legatura aici.
voi reveni cu noutati vineri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Cornelianeli am gasit ep net un site ep care facea reclam ala Szenna Vendeghaz. Este destul de rezonabil pretul (4600 ft pe noapte pt amindoi - include si adaosul de strain) si are si baie proprie doar c aintrarea in baie e de pehol, dar e sub cheie si apartien exclusiv camerei noastre. Pretul era mai mare dar i-am explicat c anu am duc pt lux si nu am bani de lafait la care si el a lasat din pret pt ca baia se deschide de pe hol. Din cite am vazut pe harta e foarte aproape de clinica, cam la 5 min a zis si el.
Pussi pai eu am calculat aproximativ cu intirziere si am zis data de 18.06. Cm ar fi in z28 pe miine dar cum nu am regulat am ami pus vreo citeva zile maja de eroare , sper sa nu trebuiasca mai mult.
Chiara sper sa ne intilnim, dupa ce ajungem acolo eu voi veni la clinica din doau in doau zile. De ma vezi tragema de mineca 9is inconfundabila din cauza inaltimii mele de 150cm.)

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chiara spune:

magduta, pai eu sunt aproape inconfundabila din cauza inaltimii sotului meu (1,90m). deci ne vom recunoaste usor!. si sa fie cu noroc drumul la szeged.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Esti draguta Chiara ne-om intilni noi cumva. Eu inca is in asteptarea cm, ma doare burta dar nu ceva semnificativ. Deja ma inerveaza incertitudinea asta.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput