homosexualismul ,tendinta ,moda sau maladie

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Eu nu am chiar nici o problema cu cei care au astfel de orientari sexuale. Cunosc destul de multi tipi gay si care sunt OK din punctul meu de vedere. Tin minte ca am vazut odata la TV un tip care fusese preot nu mai stiu pe unde ( la noi in tara ) si declara ca a renuntat la religie pentru ca nu a mai vrut sa minta pe toata lumea si sustinea sus si tare ca e homosexual. Fiul meu cel mare avea atunci vreo 2 luni. I-am zis sotului meu in momentul ala ca daca, vreodata, as fi confruntata cu o astfel de situatie, adica sa aflu ca fiul meu e homosexual, eu nu o sa-i intorc spatele si o sa fiu alaturi de el pana in panzele albe, no matter what...

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

quote:
Originally posted by reiki

Sau cum ati reactiona daca sotul va anunta ca s-a hotarat sa nu se mai ascunda si se muta de acasa la prietenul lui?

"lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita




Poate sa sa mute la prietenul sau la o caprita sau la o duduie...nu are importanta unde se duce...important e ca se duce...Viteza inainte!

Nu cred ca nimeni se trezeste de dimineata si se uita in oglinda dupa un barbierit si zice "azi voi incerca sa fiu gay...asa de chi-chi"...

Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

vandal,


exact cum spui este un sport,pentru unii,pentru altii este moda sper sa nu se ajunga si in roamnia,exact cum in berlin am citit intr-un articol ca grupuri homosexuale fac dragoste in grup pe strada,cu spectatori ,exact un spectacol te minunezi????,si eu.nu scria daca spectacolul era gratis ,sa speram ca da.

este adevarat ce spui cu genetica .

strimt , strimt,vandal dar ai grija ca si acolo se largeste,si cind se largeste s-ar putea sa nu-ti mai controlezi sfincterele sa faci kk in pantaloni si sa mai faci si pirtz cu voce tare,asta ca sa-ti scada fascinatia si sa nu aluneci ,dar ce ma implic eu este funduletzul tau si obiectul tau ,fiecare face ce crede si le baga unde crede ca este mai comod ,numai sa fie cu simt si intimitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

reiky,

la intrebarea cum as reactiona daca barbatul ma-ar anunta ca pleaca, ma gindesc de multe ori,este imposibil sa nu-ti pui aceasta intrebare in ve.
ai naibii homosexualii sunt foarte atractivi ,dichisiti ,sa stii ca este o concurenta ff mare.
barbatul meu cum este european si este diferit prin statura culoare etc ,de multe ori atrage ,priviri cochete de la UNELE.
nu prea vreau sa ma gindesc care ar fi primul careia i-as taia-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by principe
cum ai reactiona daca educatorul ,sau frizerul bblisei este gay si ii spune fetei tale "noi fetele trebuie sa fim cochete".cum i-ai explica de ce este si el fata ca si ea??



principe,

offtopic - nici jobul si nici fie-mea nu-s nici problemele tale, nici subiectul acestui topic, asa ca pastreaza-ti "sperantele" pt. tine.

ontopic,
Asa simplu. I-as spune ca si frizerul si-ar dori sa fie fata.
So what?
Ar trebui sa o invatz lectii de intolerantza?
N-am de gind.
Sper sa traiasca intr-o luma mai putin ipocrita si habotica decit e la ora actuala.



Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

elise,



pardon,ptru intrebarea of topic ,chiar nu sunt problemele mele ,am intrebat pentru ca din d.c am prins drag de bb-eul tau si de firea ta spontana,si sincera,dar vad ca mai ai si alte calitati ,si promit sa nu mai pun astfel de intrebari....intrebam asa ,ca ma gindesc ,oare cum o sa reactioneze bbeul meu,mai tirziu,nimic rau ..cred

dar inca o data pardon.


intrebarea on topic ptru tine,era si intrebarea care mi-am pus-o mie in acest topic si la care vroiam sa vad cum raspunzi tu ,luind in calcul calitatile pe care le observa-se-m ,dar vad ca m-ai luat la suturi si ai dat dovada de multa toleranta.

p.s

ma gindesc totusi ca esti obosita ,noapte buna ,sper ca miine sa fii mai putin cu fundul in sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:

1. Inmultirea si propasirea unei specii date nu este obligatoriu sa se faca printr-un act in care sa participe 2 membri ai speciei si cei 2 sa fie de sexe opuse.Deci argumentul tau e nul. Ca sa nu vorbim de inseminare artificiala. In vitro. samd.
si ce pui in eprubeta aia , de iese copil in cele din urma, provine de la doi membri ai speciei de acelasi sex, sau de la doi membri ai speciei de sexe diferite? Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica
"Traim intr-un paradis al nebunilor."
Serafim Rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

nu sint deloc cu fundul in sus.
Si da, am multe "calitati" ascunse - well, o sa le tin cit mai putin ascunse, ca sa nu creez false asteptari cumva.

Iar la intrebare ti-am raspuns cum as reactiona: sa detaliez?

Vreau sa invete ca toti oamenii au sperante sau iluzii pe care e bine sa nu le calci in picioare, oricit de amuzant ti s-ar parea tie, ca si copil, faptul ca un nene cu barba se sclifoseste.
Si un nene cu barba are suflet si il doare daca rizi de el sau daca el crede intr-o poveste si tu vii si spui ca nu-i adevarata.

Cam asa as vrea sa o cresc pe bblisa: nu sa fie politicoasa, chiar nu ma intereseaza ce masca sociala poarta, ci sa se poarte frumos doar ca reactie naturala.
Sa ii placa oamenii si sa nu-si doreasca sa ii faca sa sufere : nici pe homosexuali, nici pe ceilalti care sint intr-un fel sau altul diferiti de noi.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

chiar nu inteleg de unde atata intoleranta. care maladie frate, care gena recesiva care... ce conteaza unde si-o ia cine si-o ia? asa cum am mai spus ceva mai devreme, homosexualitatea face parte din peisaj cam de la inceputul lumii. daca DD nu vroia sa existe asa ceva, nu crea. (asta pt bibliofili :) logic vorbind, suntem creati sa evoluam, sa ne adaptam. cine zice ca viitorul nucleu al societatii n-o sa fie cuplul Ion-Vasile? acu' pe bune, eu sunt mai straight decat un stalp de telegraf, dar asta nu pt ca sunt intoleranta, ci pt ca imi plac la nebunie barbatii. si ca persoana straight pot sa spun ca nu mi se pare ca un cuplu ea-el este de succes. eu nu am prieteni fericiti in cuplurile hetero. insa cei gay sunt. poate pt ca toate luptele le duc in afara cuplului, incercand sa supravietuiasca nelinsati de catre vigilentii cu biblia in mana.
si mai terminati odata cu animalele care mama doamne cat de heterosexuale ar fi. voi n-ati vazut caini homosexuali? motani? cimpanzei? hai ca cimpanzeii traiesc pt sex. astia doar asta fac toata ziua. sex, papa, nani. cre' ca ma fac cimpanzeu.

traiasca diferenta, da' s-o stim si noi :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

elise,

"oricit de amuzant mi se pare mie"

ce te face sa crezi ca mie m-i se pare amuzant???de unde stii ca nu este ingrijorare sau ori care alt sentiment???

cine a zis ca nenea cu barba nu are dreptul,am spus undeva ca blamez homosexualii,nu ,m-i se par ridicoli cei care fac un show din conditia lor (sigur nu ai vazut inca nimic ,cum te-ai simti daca linga tine la cine sunt 2 homosexuali care-si baga mina unul celuilalt in pantaloni ,sau daca pe strada dau peste tine pentru ca merg sarutindu-se si imbratisindu-se,si limbajul lor ,),si aceeasi parere o au si ceilalti homosexuali decenti,de cei extravaganti.
este dreptul meu sa ma simt cum inima si tartacuta mea i-mi dicteaza
apropo de ce nu te.-ai legat si de faptul ca am avut prieteni o pereche gay???


hai sa dam dreptul la opinii ,si sa nu credem ca noi le-am vazut pe toate,si suntem cei mai sensibili la ce se intimpla in jurul nostru.


ba cred ca esti obosita ,fiindca nu citesti postarile.

Mergi la inceput