homosexualismul ,tendinta ,moda sau maladie

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

hai Speed,ca noi doua suntem acum total pe langa subiect
se supara oare cineva?

stii,nu e vorba de a te simti lezat sau nu,uite,prietenii tai ti-au spus ca ei nu sarbatoresc asa ceva(Pastele).Nu s-au simtit lezati,ti-au spus doar.Deci,nu o sa le mai trimiti felicitari de Paste.

Nici tu nu te-ai oftica sa ti se zica altfel decat happy christmas de exemplu....insa ai aprecia mai mult sa ti sa zica asa decat altfel,nu?

Nu e suparare,e...globalizare(aici glumesc)
e mai mult o chestie de...a-i transmite omului ceva ce chiar simte.

Noapte buna!
ladyJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Elise

quote:
Vreau sa invete ca toti oamenii au sperante sau iluzii pe care e bine sa nu le calci in picioare, oricit de amuzant ti s-ar parea tie, ca si copil, faptul ca un nene cu barba se sclifoseste.
Si un nene cu barba are suflet si il doare daca rizi de el sau daca el crede intr-o poveste si tu vii si spui ca nu-i adevarata.

Cam asa as vrea sa o cresc pe bblisa: nu sa fie politicoasa, chiar nu ma intereseaza ce masca sociala poarta, ci sa se poarte frumos doar ca reactie naturala.
Sa ii placa oamenii si sa nu-si doreasca sa ii faca sa sufere : nici pe homosexuali, nici pe ceilalti care sint intr-un fel sau altul diferiti de noi.




foarte frumos !
Mihai
,sa va traiasca copiii,sa fie fericiti alaturi de voi !


De ce sa nu aiba si ei aceleasi drepturi cu noi??? De ce ,inc az de deces,sa mosteneasca familia biologica (acea familie care de cele mai multe ori l-a renegat) si partenerul de-o viata sa ramana pe dinafara???

Cu ce va deranjeaza pe voi ceilalti legalizarea asta ???

Toleranta zero,ca de obicei...

Mi-e greu sa inteleg cum il poti judecat imediat pe cel de langa tine.
Nu te intereseaza dca e bun,daca e rau,daca il doare..te intereseaza " cat de lung are parul"...era candva un cantec !

Il punem pe dumnezeu cu legile lui la inaintare,dar noi ne consideram buni cand " ardem pe rug"-chiar si virtual.

Mihai a spus clar: cine vrea copii,oricum exista modalitati de a-i avea,mai ales ca se pot adopta de catre un barbat singur.
asa ca nu stiu de ce va este atata teama de adoptii,care oricum exista,dar sub alt aspect.
problemele,iarasi ,aici devin legale.la moartea acestor parinti(pt ca sunt parinti atat timp cat cresc acesti copii cu toata dragostea) ,copilul acela,in mod legal,moesteneste DOAR un tata.pe celalalt nu,pe acel tata il va mosteni nepotul pe care i l-a facut vreo sora in legalitate.
si vorbim de drepturile copiilor,nu?
or trai mai bine la casa de copii?
dar ce ma mai mira,daca unii parinti spun:" mai bine il stiam mort..."

in fine,sunt multe aspecte juridice la care NIMENI nu se gandeste,in schimb la cum gesticuleaza homosexualii,ne intereseaza !

din cauza lor suntem privati de ceva?

inainte de a-si da ei seama daca sunt sau nu perversi,cum sunt priviti,cred ca ar trebui sa ne dam seama cat de rai suntem unii !
si negrii sunt diferiti ,nu?? sa le interzicem si lor din nou cate ceva??

homosexualii muncesc si isi platesc impozitele fatza de stat la fel ca toti ceilalti! de ce nu ar avea aceleasi drepturi?

Lumea e mereu impartita in noi si voi,albi si negri....
Oamenii nu stiu sa traiasca intre oameni,dar il iau pe dumnezeu drept scut.






S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reiki spune:

Cugetari dupa week-end...
Un violator este pedepsit de comunitate, este "ascuns" pentru ca prin actiunea lui aduce prejudici altei persoane. Un pedofil este pedepsit pentru ca copilul nu are discernamant si nu se poate apara singur. Homosesualitatea este tolerata cand este intre doi adulti care consimtesc acest lucru (cand nu se desfasoara intr-un loc public). Daca este fortata este viol si perversiune si se pedepseste, iar daca este intre un adult si un copil este viol, pedofilie si perversiune si din nou se pedepseste.
In concluzie societatea accepta/tolereaza homosexualitatea atata timp cat se desfasoara intre 2 (sau umai multi ) adulti care consimtesc acest lucru. Dar tot perversiune se cheama ca o numim.
Deci societatea este tolerata cu ei...
In rest este politica si marketing. Ei voi mai mult, adica casatorie, adopie, etc, adica recunoastrere in societate ca membri cu drepturi egale.
Societatea pe de alta parte nu este de acord cu homosexualitatea si nu doreste sa le acorde mai multe drepturi, dar o tolereaza.
Homosexuali fac cite o parada.
Politicieni vor voturi.
In final este o chestiune de timp si/sau de vointa.

Dpdv al religiei sunt niste oameni controlati posedati/controlati.
Pana la urma religia face parte mai mult sau mai putin din viata majoritati dintre noi. Nu cred ca trebuie infierati si mai ales nu aruncati cu pietre... Manifestati iubirea pentru aproape, cred ca asta a incercat sa ne arate fiul lui Dumnezeu. Are cine sa ne judece faptele.

Eu cred ca sunt putini homosexuali adevarati, care s-au nascut cu sexul opus predominant. O mare parte dintre ei cred ca au probleme de natura psihica, la alti cred ca au patit ca si cu drogurile, alcoolul... Uni probeaza si raman dependenti, alti probeaza vad ca nu este de ei si renunta.
Dar perversiune sau nu, atata timp cat este in dormitorul lor .... cum se spune e placerea sau ... durerea lor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

quote:
Originally posted by reiki
Eu cred ca sunt putini homosexuali adevarati, care s-au nascut cu sexul opus predominant. O mare parte dintre ei cred ca au probleme de natura psihica, la alti cred ca au patit ca si cu drogurile, alcoolul... Uni probeaza si raman dependenti, alti probeaza vad ca nu este de ei si renunta.


Sau or fugi de femei, ca-s rele, cicalitoare, cheltuitoare, analitice, pretentioase etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

quote:
Originally posted by daniela_b
Amaraciune pentru cum e scris titlul (aproape ca ma astept sa fie un (= )in loc de (,) si nu in ultimul rind fiindca stiu sigur ca principe nu a citit nimic, folosind functia de cautare disponibila a acestui forum, despre ce-o framinta, ci a deschis aproape "convenabil" (ma refer la stirile despre parada anuntata) un topic nou.
Pacat, principe, aveai ce citi!


Pai, Daniela, o fi cautat ea pe forum, da' daca o fi introdus "Homosexualism" la cautare nu a avut niciun raspuns. Pe forum s-a discutat despre homosexualitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Hai, ma, blue eyes, de ce te "manifestezi agresic"? De ce ataci tu tocmai "cercetatorii care lupta pentru dreptul adevarului"?


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

*****************************
Adevar > Autonomie > Identitate

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Pai, MissParker, eu nu atachez cercetasii adevarului, ca nu se merita: adevarul e relativ, depinde de prizma prin care e flirtat.
Cum zicea Einstein, comparand universul si... nu mai zic nimic, ma exmatriculeaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reiki spune:

quote:
Originally posted by blue eyes

quote:
Originally posted by reiki
Eu cred ca sunt putini homosexuali adevarati, care s-au nascut cu sexul opus predominant. O mare parte dintre ei cred ca au probleme de natura psihica, la alti cred ca au patit ca si cu drogurile, alcoolul... Uni probeaza si raman dependenti, alti probeaza vad ca nu este de ei si renunta.


Sau or fugi de femei, ca-s rele, cicalitoare, cheltuitoare, analitice, pretentioase etc...


Nu pot sa te contrazic, ai intr-adevar dreptate ... etc, etc, etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Pai numa' bine ca mai sunt multe femei care vad in barbat jumatatea lor, altfel ati avea o lume de homosexuali. Si uite asa, salveaza femeile lumea de homosexualism.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

quote:
Originally posted by blue eyes

quote:
Originally posted by daniela_b
Amaraciune pentru cum e scris titlul (aproape ca ma astept sa fie un (= )in loc de (,) si nu in ultimul rind fiindca stiu sigur ca principe nu a citit nimic, folosind functia de cautare disponibila a acestui forum, despre ce-o framinta, ci a deschis aproape "convenabil" (ma refer la stirile despre parada anuntata) un topic nou.
Pacat, principe, aveai ce citi!


Pai, Daniela, o fi cautat ea pe forum, da' daca o fi introdus "Homosexualism" la cautare nu a avut niciun raspuns. Pe forum s-a discutat despre homosexualitate.



Sau poate nu stie sa foloseasca eficient cautarea. Incearca homosex* si optiunea cuvinte asemanatoare.

On-topic

Pentru practicanti religiosi, zeloti si propovaduitori. Macar aveti bunul simt si cititi Biblia cum trebuie. Sodoma si Gomora nu au fost distruse pe chestii de homosexualitate. Au fost distruse pentru sexualitate imorala (desfriu), nu erau primitori cu strainii si erau lacomi (nu la mincare).

Mergi la inceput