homosexualismul ,tendinta ,moda sau maladie

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns principe spune:


andrada ,

o ofensa mi se parea sa-i spun unui pitic ,ińaltimea sa,,stii... nu taoata lumea are studii inalte ca tine sa stie ce inseamna nainsmul ,dar aproape toti ii numim pitici fara sa ofensam.

da ma refeream etiologic ce este homosexualitatea,si cred ca despre infertilitate se cunoaste mult ,f mult ,iar despre homosexualism ..nimic..inca ,mai putem astepta.

mihai poate ,nu ai citit bine a adoptat deja o fetita ,,,sa-i traiasca !!cu sau fara lege.

of topic
andrada pardon ca sunt nepoliticoasa dar ,nu vreau sa mai dialoghez cu persoane "pe care le macina" (astea sunt cuvintele tale adresate mie cind eram preocupata pentru un familiar cu cancer)
si fara ofensa inca din acel topic mi-am dat seama ca nu cunosti significatia cuvintului moderator. dar chiar nu stiu de ce dialoghez cu persoane care ofenseaza si fac discursuri despre ofensa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

Nu era Xio, dar nu toate femeile care lipsesc la mamografia anuala sint frivole si indiferente. Pe principe n-o macina faptul ca o ruda are cancer ci ca a preferat coaforul mamogramei.

A

andrada aici este frumosul tau mesaj care nu ofende.

poti sa ma asesorezi cu-i as putea reclama aceasta ofensa?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BalMascat spune:

eu nu am nimic nici cu homosexualitatea nici cu homosexualii (femei sau barbati).
am trait peste 6 ani in orasul cel mai gay de pe coasta de est a americii.
nu vad de ce ar fi treaba mea cine cu cine se combina.
acum locuiesc intr-un stat unde homosexualii se pot casatori.
sunt intru totul pt drepturi egale, inclusiv adoptia.
de ce nu? doar sunt un cuplu, si e singurul mod de a avea copii.


si nu cred (mai ales dupa ce a povestit si Mihai) ca o experienta incercata in adolescenta, te preschimba in gay.
la fel cum nu toti cei care beau alcool, devin alcoolici.
sau cei care se drogheaza odata, devin addicted.

am tot respectul pt ei, si merita aceleasi drepturi ca noi toti.
Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Principe,

pai hai ca m-ai facut curioasa: de ce "un pitic" n-a avea dreptul sa adopte?!
Crezi ca la DPC se organizeaza concurs de miss ?
Sau si nanismul e contagios dupa parerea ta?


Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

quote:
Originally posted by principe

sa inteleg ca lui missparker ,acum i se pare serios subiectul topicului? ,sau doar a trecut brusc de la umor pervers la umor negru ,fiindca dintr-o singura postare a sa a produs o amorteala ,si o minte scrintita de ce o fi vrut sa spuna ,precizez ca minte era a monicai mami de print ... oare vrea sa produca genocid???(rugam sa vina garzile,avem nevoie de protectie)
ca initiatoarea acestui topic ma vad nevoita sa fac cunoscut ca DC nu plateste asigurare medicala ,ca urmare avizez amatorii,sa adopte un limabaj mai putin alambicat si fara tendinte filozofo-rimbombastice,desemeni limba de comunicare in dc este romana (nu germana,nu spaniola,nu japoneza etc,etc)
multumim pentru intelegere!!!

o duminica placuta


La asemenea topic, asemenea raspuns. In plus, m-am gandit ca daca eu nu inteleg uneori mai nimic din frazele tale, sa-ti arat si tie cum e cand nu intelegi nimic din mesajele mele. Mai pe romaneste, am vrut sa ma distrez. Daca te ataci, inseamna ca acest forum nu este ce-ti trebuie tie.

Daca tot accentuezi ca limba de comunicare este romana, trebuie sa-ti atrag atentia ca eu am folosit numai cuvinte romanesti, draga mea, dar ia tradu-mi si mie cuvintele tale (gasite numai pe aceasta pagina!!) de genul "homosexulism", "rimbombastic", "ofende", "anticonceptive" sau "ma asesorezi"

Nu te-as fi atentionat daca nu aruncai tu prima piatra, asa ca fa bine si priveste bine-bine in oglinda inainte de a tasta pe aici diverse acuzatii, ok? Stai in bancuta ta cu "propiile" tale intrebari si "frustari" si mai usurel cu raspunsuri agresive cand esti pe taram nesigur. Nu de alta, dar sunt pe aici tare multi care stapanesc limba romana mult mai bine ca tine si competitia ar fi necinstita (am vrut sa spun unfair, dar uite ca am tradus ca sa nu mai scrantesc mintile altora).


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

*****************************
Adevar > Autonomie > Identitate

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

quote:
Originally posted by hannen

Adriana,imi pare rau ca am adus in discutie "dumnezeirea" dar eu nu pot sa ma detasez de ea pt. ca face parte din viata mea(daca pot sa ma exprim asa) si asa cum nu o ocolesc in alte aspecte ale vietii ,asa cum mi se reflecta in comportament ,chiar si in vestimentatie,asa nu pot sa o ocolesc nici intr-un subiect atit de serios.
Acum tu m-ai facut foarte curioasa cu "se stie de unde provine omul",sau ca sunt dovezi,am uitat cum te-ai exprimat exact.Ar fi interesant de dezbatut intr-un alt subiect,dar numai daca nu ai de gind sa ne zici ca omul se trage din maimutza.






Chiar asta cred, pt ca exista dovezi palpabile, cand o sa vad dovezi clare ca pe om l-a facut dumnezeu atunci o sa cred.Deocamdata totul se bazeaza pe credinta si singurul motiv pt care atat de multa lume crede este superstitia.Omul nu este capabil de o gandire superioara, suntem inca, ca si animalele, fricosi de tot ce nu intelegem.
Uite, homosexualismul este una din acele frici, foarte putini pe topicul asta accepta cu adevarat.Cei mai multi ii accepta pe homosexuali atata timp cat nu sunt in familia lor, ceea ce e extrem de trist.
Si de cate ori apare cate un subiect din asta mai "necrestin" vin toti religiosii si invoca biblia si pe d-zeu fara sa stie sa aduca un argument stiintific la subiect.Din asta deduc ca in Ro inca exista gandire de ev mediu, adica nu inteleg si nu vreau sa inteleg ca e probabil diavolesc.
....parerea mea e ca daca nu ar fi existat religia am fi gandit mult mai superior si probabil am fi locuit pe Marte acum :) da asta tine de un alt topic :)

Off topic.
Chiar ieri am fost la ziua fetitei prietenei nostre care este gay si care locuieste cu partenera ei.Fetita este copilul ei biologic.Prietena noastra este o femeie extraordinara iar fetita este foarte bine crescuta si iubita si ingrijita si va asigur ca nu ii se face indoctrinare spre a fi gay.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Adriana,sunt super interesata sa aflu si eu acele dovezi palpabile in legatura cu geneza omului.
Poti deschide un subiect la sufletul credintei(daca "te" risti)
aici chiar ca nu-si are rostul si mi-e ca ne fugaresc forumistii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Sincer nu e vorba ca ma risc dar chiar nu am chef sa ma cert cu minti obtuze care nu pot gandi outside the box.Cum am zis eu nu sunt adepta indoctrinarii religioase in masa si nu am incredere oarba in ceva fara dovezi.Na, cam atat am avut de zis.Cat despre dovezi ale evolutionismului , cata frunza si iarba....

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mie discutia asta imi seamana tare mult cu fabula lui Alexandrescu "Cainele si catelul"...
Vrem egalitate, vrem sa fim tratati cu toti la fel, ne dam mari toleranti dar cand e vorba sa punem in practica..." nu iubesc māndria si ca urasc pe lei/Ca voi egalitate, dar nu pentru catei./ Acestea īntre noi adesea o vedem /Si numai cu ai mari egalitate vrem"...

Eu nu pot in continuare sa inteleg, lipsa de toleranta, ce zgandare pe unii felul de viata a celor de langa noi?????

Atat cat eu sunt un om liber, sa ma indragostesc de cine vreau, sa fac sau sa adopt copii, sa ii educ cum mi se pare mie de cuviinta, sa ii imbrac cum vreau, sa ma vopsesc in ce culori vreau...ma astept ca cei de langa mine sa faca la fel si incerc sa nu judec, sa nu imi pun intrebari, si sa ii accept asa cum sunt!!!

Incerc sa imi educ copilul la fel, sa vada mai presus de aparente, de "eticheta" pe care societatea o pune cu cruzime celor care aleg sa fie ei insasi si sa se desprinda de "turma"...
Sa fie el insasi si sa poata sa lupte pentru a fi ceea ce este...nu ceea ce vor cei din jur sa fie...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

elise,

am specificat la ce fel de contagiere ma refeream,in niciun caz infectioasa ,a proba si a-ti place,a deveni adict... era un fel de spune ...
am zis nu stiam ca si alcoolicii etc,"piticii",etc pot adopta...
deci sa inteleg ca este adevarat? ca si alcoolicii,pardon ,cei adicti la alcoolo (sa nu fiu iar nepoliticoasa) pot adopta????

Mergi la inceput