Copilasi din 2002 (34)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

uite si albumul lui Julian
HelleneC, foarte frumos albumul lui George


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

albumul lui corneliap33, l-am transferat eu ... iacata
albumul lui crig72, l-am transferat eu... iacata - 3 poze nu am putut sa le mut...
albumul lui didi, l-am transferat eu... iacata

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Stefan este mai bine, am urmat sfaturile primite si i-am dat si eu ceai de cimbrisor, tot mai tuseste si uneori respira greu, nasul dimineata este mereu infundat, dar am speranta ca om rezolva-o noi cumva, dupa ce mergem la Bucuresti cu el. In rest, o dam inainte cu homeopatele, i-am spus sotului sa se uite de produsul acela in Viena sau in Munchen zilele astea, sper sa ne fie de folos si el. Apoi ii mai dau si miere cu propolis si extract de brad... e mai bine. Astept cu nerabdare marea... si tot ce presupune ea pentru sanatatea lui Stefan (aerosolii, apa sarata care sper sa fie calda...), insa noi nici macar nu stim unde ne vom duce :(. Si nici exact perioada... Ma gandesc uneori cu groaza ca incepe iar gradi curand si nu vreau sa o luam de la capat.
In rest in Brasov este cald, ieri cam prea cald, azi probabil la fel, dupa temperatura de dimineata... Am iesit ieri cu rolele, au iesit si ieri de dimineata afara, am citit intamplator despre aerosolii de padure... poate ne ajuta, avem padurea aproape.

Sinzi, cred ca noi l-am lua pe Stefan cu noi, daca va fi obositor sigur va dormi cand va fi cazul!
Cornelia, ce fain ca ati ajuns in Busteni! Noi suntem asa de aproape si nu ajungem...
Katty, sigur Andrei e fericit cu programul pe care l-ati facut pentru el, mai ales ca are si cu cine se juca!
Elena, noi visam de mult timp la o casuta la curte, undeva la aer curat... avem terenul, trebuie numai sa il platim si sa construim casuta . Este cred singura sansa si cea mai rapida de a-l tine pe Stefan afara. Ca bunicii din partea mea stau la bloc, cei din partea sotului au si apt, si o casuta pe langa Bacau, insa lucreaza inca si Stefan nu vrea sa auda sa ramana la ei. Asa ca...
Gabrielaghe, felicitari pentru micutul cititor. Ce bine e sa stai langa "mare"! Sper sa o vedem si noi cat mai curand, oricare ar fi ea!
La noi va fi o zi grea azi, va fi cald si va fi o zi fara tati, ca si ieri, pana vineri. Ieri a fost smotruiala, apoi si Stefan, si Cristina au vrut sa se spele in cada... Plus inainte stat afara 2 ore cu rolele... uite asa trece ziua. Si iar am dormit numai 6 ore si jumatate.
Nicoleta

Am uitat sa va spun, Stefan a inceput sa bea suc de fructe, proaspat stors, nu a mai baut asa cu pofta de vreun an. El nu mananca pepene, insa eu ii pun si pepene in storcator, piersici, caise, portocale, kiwi, mere, nectarine... iese ca un fel de nectar si bea copilul 350-400 ml odata. Ar fi pacat sa nu beneficieze de perioada asta "fructuoasa" din an. Poate v-am dat o idee. ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Gabriella Abia azi am vazut mesajul tau, dar vad ca deja le-ai transferat tu si pe webshots nu pot intra ca sa dau nume la poze. Multumesc pentru ajutor.
Sanziana, Nicoleta - Eu sunt nascuta la Busteni, iar mama inca mai locuieste acolo. Eu la Busteni ma duc, cumva, acasa.
Katty Este vorba despre Visinesti din judetul Dambovita? Langa Moreni? Tatal meu a fost nascut la Ursei si bunicii mei au locuit acolo pana de curand. Acolo mi-am petrecut cea mai mare parte a vacantelor de vara in copilarie. Ce frumos era!! Ce coincidenta!!


Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cornelia, super asa! Eu ma gandeam ca mergeti voi la o cabana ceva. Pe cand asa... excelent! Noi amputea sa mergem la tara la casa bunicilor mei, bunica din partea tatalui inca locuieste acolo... dar sunt destul de departe. Si in concediu, mai greu, ca avem alte planuri. Si sa illas acolo, nici gand, bunica mea are 87 de ani. Si Stefan nu vrea sa ramana.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Eu nu pot sa fac albumul caci nu am acces la pozele de pe comp de acasa!!! uf...si comp asta e asa incet



Elena, mi-a placut tare mult albumul tau...ma impresioneaza tare mult pozele lui George cu surioara lui...


Cornelia, super ca aveti bunici la Busteni...Rares nu ramane acolo peste vara?

Nicoleta, ideea ta este excelenta...mai ales ca pe caldurile astea mai degraba beau un suc decat sa manance un fruct!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Rares ar ramane la Busteni, dar numai impreuna cu noi, toate incercarile noastre, chiar si pentru o singura zi, au esuat...
Iar eu putinul meu concediu(24 zile-poate ca nu-i chiar asa putin!!!)vreau sa mi le petrec prin locuri mai ...exotice. Busteni-ul este orasul mobnoton al copilariei si adolescentei mele monotone. Pentru Rares poate s-ar potrivi, dar mie nu mi se potriveste mai mult de 2-3 zile.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cornelia, eu am 21 de zile de concediu :(. Si nu merg numai prin locuri exotice... voi toate cele 24 de zile numai prin locuri exotice? Sunteti fericiti atunci. Eu as dormi 4-5 zile nonstop, apoi as mai vedea.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna,
Cornelia, asa e, este Visinesti, langa Moreni. E o zona foarte frumoasa, cu oameni adevarati! Chiar coincidenta1
Nicole, mi-a placut cum ai aranjat albumul lui Julian, frumoase colajele cu mai multe poze!
Elena, la fel, frumoase pozici, acum te lauzi cu doi frumosi!
Nicole, am revazut albumele lui Cristina (Crig), lui Didi, dar link-ul Corneliei nu functioneaza!!
Sinzi, daca vrei iti mut eu pozele dupa-amiaza in albumul tau...
Nicoleta, ma bucur ca e mai bine Stefan, acum trebuie sa te tii de el cu ceaiurile (bine ca le bea) si cu sucurile, te-ai gandit excelent!

Pupici

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Katty, daca ai timp, iti multumesc!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput