Copilasi din 2002 (34)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ce frumos, planuri de week-end... la noi e un frig... bate un vant...
NU stiu ce vom face in week-end. Sper sa fie bine Stefan, sa putem merge pe undeva. Prin apropiere. Poate la "mosia" noastra, ca joia trecuta am mancat zmeura de acolo. Sper sa mai fie ceva...
Elena, lasa ca se duce el si la farmacie la un moment dat. Eu stau la etajul 7 si nu am cum sa il trimit dupa diverse. MI-as dori, desi mi-ar fi teama.
Cristina, nu stiu ce sa iti spun, poate Nina sa iti spuna mai multe, ea sigur a citit. Iar pe termen lung, poate ii repetati analizele.
Tamyra, ce bine ca plecati din oras! Si eu as vrea, poate ne iese pasienta pe termen lung, sa ne facem si noi o cabanuta mica pe terenul ala... sa ne mai rupem de orasul asta.
VA doresc zile frumoase.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Astazi Bogdan pleaca cu bunii in Ardeal pt. 2 saptamini si eu una sint taaaaaaare trista. Sint curioasa cum va fi despartirea, drumul, primele zile. Sper sa fie bine.

Nicoleta, sincer imi aduci aminte de mine acum citeva luni. La fel de inebunita eram si eu cu Bogdan. Nu stiam ce sa-i mai dau. Si stii ce am facut ? Am renuntat sa-i mai dau toate alea, am ales un singur sirop, i-am dat ceai de ceapa cu nuci si miere, mamaliga pe piept si cocolosit mai putin. Inainte il tineam acasa daca tusea un pic, acum nu. A tusit dar tot l-am dus la inot. Si face cam cum zici tu acum, numai ca pe perioada mai scurta. De ex. alaltaieri si ieri noapte a tusit ffff mult, de ma speriasem, ma gindeam ca n-o sa-l pot trimite in Ardeal. Ieri in schimb a tusit mai putin, iar azi noapte de loc. I-am dat sirop de patlagina si ceai de cimbrisor. Ai incercat ceaiul de cimbrisor ?! Insist fiindca mie mi se pare ca a facut minuni cu tusea lui Bogdan. Problema e ca nu i-am dat cit ar fi trebuie 3 cani/zi, ci doar 2 ca la gradinita nu puteam sa-i dau. Hai incearca si spune-mi si mie daca ajuta.
In rest nu-i mai dau decit Septilin (pt. imunitate) si fier ca i-a iesit sideremia mica.
Cu toate astea, aseara cind i-am facut bagajul, i-am pus o groaza de medicamente in valiza Deh, mama ramine mama !

Va doresc un weekend placut cu vreme frumoasa !


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

LA noi e cum trebuie afara...e chiar placut...o zi calduroasa placuta!!!!


Karina, eu cred ca Bogdan o sa se simta ff bine si nu ai motive sa fii trista!!!

Tamyra, drum bun si voua si distractie placuta!!! Si mai ales bucura-te de liniste!!!!

Nicoleta, sa stii ca si eu cu cat il expun pe David la cat mai multe si atat e mai rezistent...La noi e foarte cald afara tot anul, aerul conditionat foarte jos in casa, copiii tranpirati direct la frigul din clasa...nu au racit in mod deosebit mai mult de ceva muci...


Elena, as vrea sa pot sa ii ofer si eu lui David independenta sa se duca la paine singur...te indiviez ca poti!!!! E foarte important pt copil sa poate sa faca asa lucruri "importante"!!!! Pupici bebicei!!!


Nina, chiar ma intrebam cum o speli pe par...caci e mult de munca!!! Are un par superb!!! Cum e la pieptanat??? Eu am cosmaruri de cand eram mica, aveam si inca am, pielea capului tare sensibila ...


Gabrielaghe, si baietelul tau e f inalt...la 48 de inch e f mult...nu? Dar si tu pari inalta... Si al meu copil e foarte tare in teorie!!! haha....Mai are "defecte" la practica, dar nu il doare gura sa spuna cum trebuie facut...desi de multe ori nu pune si el in practica!!!


Cristina, nici eu nu ma pricep la glicemie...Robert mananca dulce? Tu unde stai in ger? Noi o sa plecam la sf lunii in Dresda si vroiam sa te intreb daca cumva stii cum va fi vremea? Eu am impresia ca e mai frig si as vrea sa am o idee daca sa ii iau si haine mai de toamna...



Noi plecam in we la vulcanii noroiosi si de abia asteptam...apoi miercuri sau joi plecam in turul moldovei...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna si de la mine!
Am intrat sa va urez un weekend cat mai placut, noi ne reintregm astazi ptr. 2 zile, abia astept sa-l vad pe Andrei diseara. Azi a fost ca de obicei cu mama la sora mea care i-a luat fetitei (3 ani) o papusa Furby care vorbeste si executa comenzi (in germana). Singurul de la care a acceptat comenzi a fost Andrei, si cand ii zicea sa danseze, si cand ii zicea Hallo Furby. M-a intrebat Lili, sora mea, mirata "da' Andrei stie germana???", i-am zis ca nu!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Sinziana, mananca dulce, tocmai asta e. E adevarat ca vreo luna inainte de analize a mancat mai aiurea ca a fost bolnav (de 2 ori amigdalita), dar n-a lipsit ceva dulce in fiecare zi. Doctorul a zis sa manance mai consistent seara, ca sa nu se scoale dimineata cu glicemia mica.

Noi stam in sudul Germaniei, in Bayern, in satul Petershausen din "judetul" Dachau. Suntem aproape si de München. Pe aici ploua destul de mult si e bine sa aveti imbracaminte de ploaie la voi si ceva mai gros - dar poate nimeriti niste zile insorite.
Uite cum e vremea la Dresda zilele astea (am cautat pe google dupa "wetter Dresden" - e actualizat de la o zi la alta - pe 4 zile): http://www.google.de/search?q=wetter+dresden&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:de:official&client=firefox-a


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Karina nu am reusit sa ii dau ceai de cimbrisor, ma straduiesc de ceva timp sa cumpar... ideea este ca nu prea vrea sa bea ceai... Sa vad cum il doftoricesc in week-end. Esti curajoasa sa il lasi, eu nu am acest curaj si el cred ca simte, ca uite, nu vrea sa se duca si sa stea la bunici...
Cristina, noi ne straduim de ceva timp sa ajungem la Munchen, in vreo delegatie cu tati. Poate ne vedem, cand se va intampla, ce zici?
Sper sa fie vreme buna sa il scot, mie mi-e frica si de sinuzita lui, ca daca era numai tusea, il dadeam si eu la inot in vara asta.
Nicoleta

Editez: Katty, poate are accentul ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Sigur, Nicoleta. Noi pe 20 iulie plecam in Romania (Iasi). De acolo o sa mai circulam incoace si incolo, la mare, la munte, inca n-am facut un plan. Pe 3 septembrie suntem inapoi in Germania...si ramanem pana in august anul viitor, asta daca nu tragem o fuga si la iarna (dar putin probabil).
Din toamna asta vine si un var de-al meu la München, face masterul aici.
Lui Robert ii place sa-l plimb prin centrul Münchenului- Marienplatz-Karlsplatz, sunt o multime de atractii, vitrine frumoase, o fantana arteziana spectaculoasa, magazine (se alege si cu o jucarie), il duc si la restaurant care-i place mult (de la Galeria Kaufhof, cu tavanul din sticla) sau la o terasa. Cred ca si Stefan ar fi incantat. De obicei, o data pe saptamana cand mergem la München la logoped, dupa sedinta ramanem toata dupa amiaza prin zona. Chiar ieri am fost, dar ploaia ne-a stricat plimbarea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

fetelor se inchide yahoo photos... ce doriti sa facem, sa mutam pozele automat pe un alt site... cele oferite de yahoo le-am verificat si nu imi plac deloc...
sau sa creez un cont pe webshots si sa creez albume ca pe yahoo pt fiecare copil si sa incarcati singure acolo pozele copiilor.
votati , decideti.. ok?


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Io votez webshots!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

am uitat sa spun care e preferatul meu .. webshots

quote:
Originally posted by sinzi_ana

Io votez webshots!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David






Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian


www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput