FIV 122

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna fetelor, sint Meda, poate veteranele isi mai aduc aminte de mine,nu am mai avut net, asa ca nu am mai putut scrie la subiect .Voi scrie pe scurt povestea mea: ne chinuim de 5 ani sa obtinem o sarcina, 3 inseminari, 2 fiv-uri nereusite binenteles iar acum sint la fiv nr 3.Vineri am avut punctia, am fost f dezamagita de nr de foliculi obtinuti(4), obisnuita cu cite 18-19 acum mi se pareau f putini , imi era si frica ieri sa o sun pe dr Cocei sa o intreb cum sta treaba, dar s-au fertilizat toti 4 .Azi trebuie sa o sun din nou sa vad ce mai e nou, sper sa ramina tot asa si sa se fii dez in continuare, am emotii mari de tot.
Danyalo, eu am fost punctia nr 3, multa bafta tie si tuturor.
Andreea mai ai putin, ce repede a trecut timpul parca mai ieri ne anuntai ca ai ramas insarcinata, sarcina si nastere usoara .
Va pup pe toate si multa multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kora, da m-am intors. Uite
meda, eu te stiu. Bafta multa cu embrionasii si transfera-i pe toti 4. Iti tin pumnii ca de data asta sa reusesti .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Danyalohai cu vestile despre embrionasi. Nu te mai sun pe tel. ca poate esti tu ocupata acum sa o suni pe Cocei.
Medatinem pumnii sa fie cu noroc ca de obicei FIV nr. 3. Pe cele 2 dinainte tot la Giuli le-ai facut si cu ce tratamente. Ti-a modificat ceva de fiecare data.
Korasa speram ca e bine totusi si cu AC si se mai imbunatateste ceva. La mine era mic FSH de fiecare data si uite ca nu am produs destui cu menogonul asta. Acum inante sa incep tratamentul nu l-am mai repetat du ce am luat 1 luna AC ca am crezut ca e neconcludent, dar ce mai conteaza acum. Luni o sa vad cum sa treaba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Meda, ce surpriza! bafta multa si sa fii cu bebe in burtik de data asta! vad ca te-ai hotarat pt Giulesti de data asta! sa dea Domnul sa maresti lista de gravi prin FIV din Cta!





Andicu 35+Filip Gabriel
AMR 18 zile

Ultimele poze cu burtik
Camera bebe Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Multumesc fetelor de primire.
Tocmai am vb cu dr Cocei si toti 4 au cite 4 celule , m-a intrebat cam citi as vrea sa bag si citi sa congelez, cred ca-i voi pune pe toti.
Kitta, cele 2 incercari nereusite au fost la MNL, cu acelasi trat diphereline tot trat cite unul pe zii si menogon cite 3 pe zii.Acum am facut cite un diphereline pe zii 2 saptamini apoi cite jumate si cite 2 menogon /zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

MedaMaya,Danyalo tinem pumnii pt maine sa se lipeasca de mamici 9luni si sa se nasca sanatosi.

Madalina
calea sigura a esecului este sa renunti...


http://bd.lilypie.com/Kwpzp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Dany,hai cu vesti!
Moni,suuuuper poze,iar tu esti frumusica tare
Meda,bafta muuulta!Doamne ajuta sa fie fiv-ul norocos(ca doar 3 e nr sfant).

Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Moni, bine-ai revenit din conced! suuper pozele! si voi sunteti tare frumosi! imi place tare mult poza ta de la plaja! off, ce dor imi e de Antalya...vreau si euuuuu!!!...imi inchipui ca ati avut un concediu super!



Andicu 35+Filip Gabriel
AMR 18 zile

Ultimele poze cu burtik
Camera bebe Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Andicu,te urmaresc din umbra de fff.mult timp si ti-am tinut pumnii atat pe perioada fivului cat si dupa,dupa ce ai ramas insarcinata.Uite ca mai este atat de putin si te intalnesti cu bb Filip Iti doresc din toata inima sa ai o nastere usoara si sa fiti sanatosi si tu si bb.

P.S.Un alt motiv pentru care "am fost cu ochii pe tine",este ca ai aceeasi varsta a sarcinii ca si sora mea si amandoua aveti baietei in burtica .Mereu ma uitam sa vad cum evolueaza burtica ta comparativ cu a ei

Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Imi cer scuze ca nu am scris mai devreme...dar m-am chinuit de la 12 la 13 sa tot sun la Cocei...in final mi-a raspuns dupa ce toti nervii mei erau prastie!
Deci... din cei 6 embrionasi...4 sunt de 4 celule ...2 de 2 celule...niciunul din cei 6 nu prezinta fragmentatii!Dna dr. a zis ca sunt toti frumosi..sa vedem maine ce va fi...M-a intrebat ce varsta am( 31) si a spus ca mai mult de 2 embrioni nu-mi da voie sa pun...iar pe ceilalti 4 daca sunt ok..ii congelam?? Voi ce ziceti?? cum sa fac?? ca eu tot intreb printre membrii familiei si nu primesc nici un raspuns concret!
Eu nu ma simt bine...oare deja sa inceapa efectele hiperstimularii...ma inteapa...am junghiuri in parti...beau si multe lichide...inceput din nou de balonare...am fost putin pe jos..dar am mers cu greutate...parca ma dor toate! Nu mai sangerez( doar vineri f. putin) si voi lua tratamentul dat de ei...plus putin de la mine!
Ei mi-au dat asa: acid folic, medrol de 8 mg la 12 ore, tetraciclina la 6 ore( le iau de miercuri)...si de vineri seara mi-au zis sa incep cu 2 utrogestan intravaginal seara si 2 dimineata....doar atat..
Eu nu iau acid folic ca am tot luat si iau ...elevit...mai iau magne b6 dar doar pana maine inclusiv...iau tinctura de cretisoara doar o data pe zi..maca nu mai iau...de maine voi trece pe ceai de cretisoara...si mai iau o vit. C pe zi...
Fetele cu hiperstimulare...cand ati simtit ca nu va e bine??
Mie mi-au zis de vineri ca daca mi-e rau sambata sa ma duc la spital...dar sambata mai pe seara am inceput sa simt asa un discomfort...noaptea am avut acele junghiuri...si acum cand merg...e posibil sa fie ovarele marite care sa dea aceste junghiuri??
Oricum vad maine ce si cum!
meda
sigur ne-am vazut...sotul meu cred ca s-a si convorbit cu sotul tau...Doamne ajuta sa fie bine pana la sfarsit!
Maine la 10 trebuie sa fiu la Giuly!
va pup cu drag

Mergi la inceput