FIV 122

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

meda,bine ai revenit si bafta multa!!
adina1967 multumesc pentru urari! ma bucur ca am contribuit putin la linistea ta. Eu nu am mai repetat nici o BHCG, m-am gandit ca o iau mai razna decat e cazul, asa ca am mers pe varianta : cum o vrea Dumnezeu.
Moniland bine ai venit!
miha2004 si danyalo bafta multa!

Adhnana 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adina1967 spune:

Danyalo si Meda o sa fie bine stati linistite. Bafta multa la ET, o sa va tin pumnii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Danyalo si eu am avut aceleasi senzatii ca tine dupa punctie si un numar mare de foliculi extrasi (16). Am intrebat dr daca se poate sa fi facut hiperstimulare si mi-a zis ca analizele de sange si marimea ovarelor nu indica nici un pericol si am mers mai departe cu ET. Dupa ET m-am simtit bine (doar rare mici intepaturi in ovare si dureri slabe ca de CM) pana in ziua 10 de la ET cand am inceput sa ma umflu si am facut o hiperstimulare severa. Dr. a spus ca asta s-a datorat sarcinii. Daca nu ar fi fost sarcina nici hiperstimularea nu s-ar fi produs. Bafta multa la ET si priveste increzatoare lucrurile fiindca ai "material" bun. Te asteptam la Odisee

Dream 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alexandra spune:

Salut!
Va tin pumnii tuturor fetelor pentru miine.
Kitta, speranta mea e la tine... Si eu luna asta urmez la MNL (adica punctie 22 ET 24) asa ca sper din tot sufletul sa reusesti si sa imi dai curaj. Pina acum organizarea de la ei m-a dat pe spate... Joi mi-a venit CM dar nimeni de acolo nu s-a gindit sa imi spuna ca dupa diphereline, microgynon si decapeptyl e normal sa vina CM. Am intrat in panica cind am vazut, am sunat doctorul care mi-a zis ca o sa verifice; apoi am sunat la Ioana si mi-a zis ca e normal si a crezut ca o sa-mi spuna doctorul la eco...
Sa vad ce alte surprize ma mai asteapta... mai ales ca de cind am inceput tratamentul m-am ingrasat vreo 3 -4 kg, apoi am racit (viroza cu rosu in git...e la moda) si alte mici accidente casnice.
Dar am sentimentul ca tot raul spre bine.

Va doresc bafta miine tuturor si DD sa va ajute sa va impliniti visele!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

danyalo, curaj draga mea. E normal sa ai ceva junghiuri la ce productie ai avut. Sigur ovarele sunt usor marite, la mine erau asa si la aproape 2 sapt de la ET. Nu le baga in seama, odihneste-te cat poti si trateaza junghiurile cu indiferenta. Bea multa apa iar, vis a vis de Elevit, intreab-o pe dr Cocei daca e bine ce faci. Mie mi-a spus ca vitaminele sunt contraindicate in faza embrionara...deci, daca ar fi dupa mine, ar trebui sa iei acid folic chiar daca ai tot luat. Important e sa ai in organism necesarul de acid folic, excesul oricum se elimina. Bafta multa la ET!!

Andreea 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Alina_Alexandraasta e! Trebuie sa te tii tu de iei. De exemplu, si mie imi venise CM iar dupa schema lor trebuia sa continui inca 3 zile cu Microgynon cveea ce nu mi s-a parut OK. Am sunat si Ioana l-a sunat pe Dr. Ron-el care a spus sa incep din ziua aceea seara cu Diphereline. Tu la care dr. esti ca am auzit ca mai vine inca unul din Israel care e la 2 saptamani. Eu ar trebui sa fac pe 17-18, tu vad ca esti defalcata cu o saptamana. Acum in ce stadiu al tratamentului esti? Ai fost la vreun set de analize + eco? Daca vrei scrie-mi pe PM. Eu maine merg la al treilea set de analize, acesta fiind dupa 5 zile de stimulare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Denisa: mie mi-a spus doctora (dracea) ca nu imi face sub nici o forma ET daca am chist... Trebuia sa am ET luna asta, dar a aparut un chist buclucash... A zis sa ashtept CM, ca poate se elimina atunci, daca nu il punctzioneaza shi nici atunci nu imi face ET!!! Imi da AC doua luni shi ne vedem la toamna... Asha ca acum ma rog sa se elimine singur...
FETELOR, intrebare: doctora mi-a zis sa vin la echo luna viitoare in ziua 2 !!!!Avand in vedere ca am CM extrem de neregulat, nu shtiu cand va fi aceasta faimoasa zi... Cum imi fac programare? Se face la Giuleshi de pe o zi pe alta? Sau daca se intampla in week-end, eu shtiu vineri seara sau sambata, ce fac???? HELP!!!
Pupici la toata lumea... shi pupici dubli pentru gravidutze...


Aly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adina1967 spune:

Cristal1995 si mie imi aparuse un chistulet de 1,5cm pe ovarul sting. Am stat cu niste emotiii pina la CM dar din fericire se eliminase. Al tau ce marime are? Eu zic sa stai linistita ca sigur ti se va elimina si tie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

Buna fetelor,
Pt maine, urez multa bafta fetelor, care merg la analize si eco
MIHA2004, KITTA, ADINA, haideti fetelor ca suntem prea putine la "Gravidute"
AUREL-CRIS, LUCK, LADYXE va tin pumnii aceeasi urare!
DANYALO, am ramas fara cuvinte cand am citit prin ce ai trecut. Dupa atatea incercari, sper sa fie DD cu tine! Oricum stai foarte bine!
MONILAND, fumoase poze! frumoasa vacanta!
MEDA, sa-ti fie cu noroc si sa ingrosi randurile la "Gravidute"!
PUSSI, ZOUZOUNAKI si toate FIV-oasele

Cellu 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

ce mai fac proaspetele gravidute???...am intrat sa va dau un pic de curaj...sa va bucurati de sarcina ca de acum incolo vor veni cele mai minunate momente din viata voastra...nici nu va puteti imagina cit sinteti de binecuvintate...sa multumiti zilnic lui Dumnezeu,ca va daruit aceasta minune ce nu are seaman cu nimic in lume
si galeriaaaa pt viitoarele mamici:
Andrao,Aurel_Cris,Bebi_f,Zoe,Luck,Ladyxe,Miha2004,Danyalo,Kitta
MRL,Ana_p,Micky2007,Felicia,Medamaya1,Alina_Alexandra
sa aveti o stimulare incununata de succes
si bineinteles nu uit nici pe una dintre voi,va pup pe toate pe rind cu mult,mult drag...Zouzou

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page
www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput