Un cuvant - sau ceva ce costa mult prea putin

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PentruSara spune:

// Pentru moderatori: va rog sa verificati conturile, ele sunt trecute si pe site-ul

Va multumim,



Stiu - aveti incredere va fi bine. Doar un pic de rabdare. Eu am incredere in cei de pe acest site, apartin acestui site dar avem reguli foarte exacte cand e vorba de banii (si nu numai) celor care doneaza. Doar un pic de rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

quote:
Originally posted by alessia105

marius ..uite niste informatii despre producatori ..poate daca ii contacteaza medici romani ii pot ajuta normal contra cost
...sau poate va dau numele unui distribuitor autorizat din Romania,Ungaria sau imprejurimi


Medical and pharmaceutical information
E-mail : infomed@orphan-opi.com
Tel. : +33 (0)4 37 49 85 85
Fax : +33 (0)4 37 49 86 01 Pharmacovigilance
E-mail : infomed@orphan-opi.com
Tel. : +33 (0)4 37 49 86 64
Fax : +33 (0)4 37 49 85 80

Pharmacovigilance
E-mail : infomed@orphan-opi.com
Tel. : +33 (0)4 37 49 86 64
Fax : +33 (0)4 37 49 85 80


o sa ma mai uit daca il gasesc direct de vanzare pe net ..dar nu prea am vazut


----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu



Ok, o sa incerc sa corelam toate aceste informatii si sa le transformam in realitate. Multumesc pentru sprijin.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006
Anul 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

multa multa,sanatate Sarei!

au am AB negativ,insa sunt din Bucuresti!
n-am vazut deschis nici un cont unde putem depune bani pt medicamentele acelea de care ea are nevoie urgenta!

marius,exista astfel de conturi?!
poate asa putem ajuta si noi....



Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pernes Marius:
RON:
RO87BTRL00501201783864XX

EURO
RO36BTRL00504201783864XX

USD
RO70BTRL00502201783864XX

SWIFT CODE - BTRLRO22BHA

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006
Anul 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PentruSara spune:

Domnule Marius. Tatal fetitei a deschis cont pt. acest caz. De ce treceti conturile dvs. si cenzurati conturile reale?

De ce trebuie sa fiti dvs. intermediar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Pentru Sara, am cautat acel nr de cont pe situl Sarei si nu l-am gasit. Ar trebui afisat pe prima pagina, eu, de ex. , nu l-am gasit. Daca ar fi afisat in asa fel incat sa iasa in evidentza, cei care ar dori sa doneze ar gasi f usor informatia si ar dona direct acolo unde trebuie.

Sanatate Sarei !

Dl Marius nu e om rau, numai ca uneori alege niste cai f intortocheate pt a transmite un mesaj. :-)

Nasterea ariciului junior Pozele mele Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

pentrusara si Sybile- eu cred ca marius procedeaza foarte bine cu conturile pe care le a afisat. Este normal ca persoanele care doneaza sa stie in orice moment ca acei bani se vor inmana familiei conform extraselor de cont. Extrasele de cont dupa cum au fost si pana acuma la alte cazuri de urgenta au fost publice( marius afisa in fiecare saptamana cred situatia conturilor).
Nu cred sincer ca , familia in momentele acestea are vreme de a intra pe forum si sa transmita daca banii lui x sau y au intrat sau nu- parerea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Desigur ca fiecare doneaza acolo unde alege, direct sau prin intermediari. Cand faci un virament bancar sunt si alte metode de a afla daca banii au ajuns, nu e doar DC-ul .

Insa cred ca cel mai simplu ar fi (dar sper ca Marius s-a ocupat deja) sa se fi prezentat Marius familiei si sa le fi spus ca vrea sa ajute acest caz. E normal sa nu ai incredere cand nu cunosti DC-ul sau pe Marius pt care n-ar fi prima oara cand se ocupa de donatzii.

Si mai cred ca si nickul Pentru Sara ar trebui sa semneze cu numele adevarat, asa ar fi mai usoara comunicarea.

Nasterea ariciului junior Pozele mele
Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PentruSara spune:

Este normal sa avem semne de intrebare.
1. TATAL FETITEI (NU ALT INTERMEDIAR) a deschis deja un cont. Cei care doresc sa doneze bani, o pot face DIRECT, nu prin 11'mii de intermediari.
Daca altcineva deschidea contul, inteleg problema, insa din moment ce tatal fetitei si-a deschis cont... nu inteleg de ce acum Marius trebuie sa primeasca el toti banii. Pentru un necunoscut (eu nu il cunosc pe Marius) se ridica semne de intrebare.

EU NU DAU NICIUN BAN! Daca asa sta situatia. De unde stim care sunt intrarile adevarate? Nu acuz acum si nu doresc sa spun ca D-l Marius e un hot. Nici vorba de aceasta. Ci va pun in fata situatia aceasta.

Mult spor.
PS: D-le Marius. Ati sunat la unul dintre numerele de telefon de pe site? Ati vorbit cu tatal? Sau cu Cornel Darvasan? Cred ca ar fi cazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu este nici o suparare.
1. Proiecte am mai avut eu zic indeplinite cu succes.
2. Nu este o noutate faptul ca exista o mare responsabilitate fata de cei care decid sa doneze asa incat ne asumam raspunderea pentru fiecare suma donata prin intermediul unui proiect.
3. Nimeni nu este obligat
4. O singura moneda daca ajunge in mod cert va pleca DOAR unde ii este destinatia.
5. Oricine poate sa ia orice decizie. Daca a decis prin acest proiect in modalitatea descrisa si este confirmata, raspunderea imi apartine integral
6. Nu este vorba doar de bani
7. Nu incerc sa conving pe nimeni, nu este vorba de mine
8. Suntem intermediari intre cei carora le punem la dispozitie acest site si cei care au nevoie de ajutor.
9. Modalitatea devine irelevanta, efectul conteaza
10. PentruSara - nu stiu cum va numiti ramane doar sa va informati dar decizia "EU NU DAU NICIUN BAN!" va apartine este decizia dvs. 100% ca oricare alta decizie.
11. Sunt extrem de usor de gasit daca cineva doreste sa dea de mine.
12. Nu tin neaparat sa sar in sus cand ajut pe cineva pentru ca persoana mea nu este deloc importanta.
13. Cine va face ceva, va face oricum pentru ca asa va dori. Cine nu, nu.

Nota:
Stau oricui la dispozitie ca intotdeauna pentru lamuriri. Ideea este sa nu fie tendentioase.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006
Anul 2007

Mergi la inceput