Dama de consumatie

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns reiki spune:

BalMascat,
Nu inteleg de ce te-ai simtit etichetata. Si chiar daca ar fi fost asa, eticheta nu era una "rea". E intelegerea ta.
"Cand iubesti, iubesti persoana, cu ce este ea. cu meseria ei cu tot. cu cati bani face sau nu." Este adevarat dar meseria asta in timp duce la ruperea relatiei (asta daca partenerul nu ajunge peste).
Daca Tania nu este rusinata de ce face, de ce ar fi el sau noi? Pai chiar asa de ce sa ne fie rusine ca doar nu noi facem jobul asta. Si e nevoie si de dame de consum. Daca nu ar fi nu ar mai avea uni ce sa consume.

Daca din postarea mea nu intelegi decat ca individul s-ar gandi doar la el si nevoile lui, inseamna ca peste un timp o sa spui ca este chiar asuprita de individul nostru, ca el o tine cu forta in clubul ala si din cauza lui a ajuns ea in pozitia asta. Ca doar barbati sunt vinovati de tot ce este negativ in viata femei...

"uneori niste situatii nu-s permanente, daca n-ai puterea sa vezi asta si sa accepti...macar lasi locul liber unui altuia mai "tare". ca doar n-or fi toti ca reiki, ca banuiesc ca pe tine te-ai descris in postare, nu?"
Pai eu i-as pregati cu grija si hainutele in valia, ca doar e obosita fata de la atata munca si cand vine i-as comanada si un taxi ca sa nu mearga pe jos la ala "tare".
Si nu are legatura cu jobul sau ca nu sunt suficient de "tare" ci pentru ca nu mi-as dori o mama pentru copii mei asa.

Daca tu ai fi in situatia in care prietenul tau s-ar apuca de meseria de mascul de companie ptr tipe bogate cu bani, ai fi incantata?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BalMascat spune:

reiki, cand spui cuiva: "esti asa" inseamna ca ai pus o eticheta. buna, rea, tot eticheta este.

distorsionezi ce spun eu, nu, nu el o tine in club, e alegerea ei. iar el este partenerul ei.
dar se pare ca nu cu sufletul, asta e mentiunea mea (de naiva). ca el se vrea doar un partener al ei, in conditiile impuse de el. or viata e mai mult decat atat.
eu sunt de parere ca trebuie sa-l lasi pe om sa fie ce doreste el. nu poti sa-i impui cuiva sa fie dupa tiparele tale, ca doar asa il poti iubi.
mi se pare improbabil ca ei sa fie fericiti, chiar daca ea renunta la a mai fi dama de companie.
cred ca ar trebui sa-ti urmezi drumul tau in viata, si sa nu renunti asa usor doar pt ca un mascul nu e de acord cu tine.

sotul meu e liber sa faca ce doreste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Mda...BalMascat , aceasta este o atitudine libertina..rau de tot.
Mie nu mi-ar conveni de exemplu sa am un iubit care ce lucreaza?
A , da , se vine pe 300 de euro , il poti inchiria cu ora.Ii dai si un suc si zambeste frumos.
Este doar o munca sa stai cu diversi barbati la masa pana primesc aia 1/4 din ce vor.
E doar munca si stripteasul , si prostitutia , dar e cam greu sa-ti lasi pers. iubita la vanzare...parerea mea.
Din ce a scris Tania aici eu am tras o concluzie cum ca ea ar fi inca un copil fericit ca barbatii o indragesc si mai si platesc dau bani buni ca sa stea la masa cu ea . Nu stiu daca am nimerit-o sau nu , ca nu o cunosc , dar asa pare.
Baiatul ala oricum nu ar avea nici o sansa la mine din moment ce a apelat la violenta fizica , dar este de inteles de ce nu-i convine "munca" iubitei.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reiki spune:

BalMascat, daca eu iti spun ca esti frumoasa in interior inseamna ca ti-am facut un compliment nu inseamna ca te-am etichetat.

Viitorul impreuna al celor doi nu il stiu dar si dupa parerea mea lipseste.
Fac o "analiza" sumara. Intre ei totul a fost ok pana omul asta a realizat de fapt unde va ajunge relatia lor. "M-am angajat si la inceput nu era nici o problema pt el. Dar cand barbatii au inceput sa-mi faca cadouri sau sa ma scoata la cina a inceput dezastrul."
Apoi a reactionat in felul lui si la nivelul lui. Nivel valabil ptr ambi protagonisti, sper ca esti de acord cu asta.
Faptul ca a incercat sa o scoata de acolo -nu comentez modalitatea- arata ca tine la ea si ca nu ii este indiferent ce se intampla cu ea. A incercat sa ii ofere o alternativa "ca ma intretine el,sa ma intorc sa stau cu el... ".
E normal ca sa incerci sa-ti opresti de la produs prietena.
Daca lucrurile ar continua ar ajunge ca el sa fie sau o carpa de sters pe jos sau "peste" pentru prietena lui.
Il vezi pe omulet iubind-o, venerand-o atat de mult incat s-o astepte acasa venind din patul altora?

Eu unul nu as putea. M-ar termina, as ajunge o epava.

Te vezi pe tine acceptand asa ceva? Nu cred.
Remarca "sotul meu e liber sa faca ce doreste" o iau ca avand anumite limite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BalMascat spune:

reiki, poate nu citim acelasi subiect?
tu de unde ai inteles ca ea se duce in patul altora?
ca eu am inteles ca ea sta la masa si face conversatie si atat. a mai fost un alt subiect despre fetele din japonia. ele m-au convins ca se poate doar atat!!!

eu vad altfel, Tania are 19 ani, e la inceput de drum in viata. de ce nu ar face ce doreste? casatorita nu e, copii n-are, de ce nu si-ar urma dorintele ei? doar pt un individ?
cred ca in viata e bine sa experimentezi orice (in limitele fiecaruia bineinteles) ca doar asa poti stii ce vrei sa faci pe mai tarziu.
meseria ei de acum e provizorie, nu face din asta o cariera.

Xio, tu de unde ai inteles ca e inchiriata Tania cu ora?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Bal mascat , Tania si orice fata care se ocupa cu acest lucru exact asta sunt , "inchiriate" , platite ca sa stea sa zambeasca si sa duca cu zaharelul.Ma intreb si eu cum te-ai simti sa-i spui sotului "Iubi , hai sa mergem la cina la 3 sezoane, sau hai sa facem acasa o cina romantica si el sa-ti spuna "Nu pot , Iepuras , ca am intalnire cu o femeie".

In barurile de striptease de exemplu se merge pe acelasi principiu , dar spre deosebire de Tania fetele fac si ceva in plus.
Danseaza fata , se uita lasciv la tine , te uiti la ea , ii faci semn , ii cumperi un coktail cu 500.000 , platesti ca stai cu ea si platesti sa mai faci ceva cu ea ...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reiki spune:

Asa fac eu acum
Incep sa ma intreb si eu ce subiect citesti ...
Pai cum sa-ti explic eu frumos ca sa nu te superi.
Citez: "barbatii au inceput sa-mi faca cadouri sau sa ma scoata la cina "
Daca fata se duce, doar nu crezi ca la cina aia ies inimioare de la masa. Poate iese de-un sport . Ca doar nu iti imaginezi ca barbati incep sa cheltuie bani ca sa se scalde in ochii ei.

Si te mai si superi pe mine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Citez: "barbatii au inceput sa-mi faca cadouri sau sa ma scoata la cina "
Daca fata se duce, doar nu crezi ca la cina aia ies inimioare de la masa. Poate iese de-un sport . Ca doar nu iti imaginezi ca barbati incep sa cheltuie bani ca sa se scalde in ochii ei.



de ce nu?!
Sint atitea cazuri, chiar si intr-un cadru mai putin organizat.

Nu imi e clar dak tu supraevaluezi barbatii sau ii subevaluezi cu remarca asta, da' te asigur ca ai o parere eronata.
Barbatii nu cheltuie numai bani - pun si altele la bataie doar ca sa se simta ei suficient de masculi si "blonda din dreapta" (oricare o fi aia) sa pice in fund de admiratie.
Nu okii ei sint importanti.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reiki spune:

Elise,
Unde ai vazut tu sfinti in cluburi de noapte, in acel cadru organizat, unde fiecare stie de ce se duce si ce se asteapta de la ei, fie ca sunt pe masa, langa masa sau sub masa. Si daca nu stiu de la inceput, dupa o vreme afla.
Acel spatiu a fost creat de "intreprinzatori" care au studiat viata de zi cu zi a oamenilor, viciile, slabiciunile, nevoile unora si le exploateaza pentru folosul lor.
Cum bine spuneai, nu locul unde se intapla si nici ochii nu sunt importanti intr-un astfel de angajament. Important pentru fiecare, barbat sau femeie, este sa aibe impresia ca primeste mai mult decat ofera si astfel sa se imbete cu impresia ca este in castig.
Am sau nu dreptate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

quote:
ce am vrut sa subliniez este ca daca ar fi sentimente profunde si adevarate barbatul in cauza ar privi situatia ca o provoare.
cand iubesti, iubesti persoana, cu ce este ea. cu meseria ei cu tot. cu cati bani face sau nu.



Asta este o copilarie...Dragostea aia oarba de care vorbesti tu are o durata. Dupa aia intervine ratiunea.. Daca ar fi atat de usor, nu ar mai fi atatea divorturi, iar pe cer ar zbura norisori roz.. Sa fim seriosi.

Problema care o vad eu - nu e prietenul Taniei. La varsta ei - la 19 ani, are inca timp sa cunoasca "marea dragoste"..

Problema e ca se invarte intr-un cerc vicios.
Oricat de pura ar fi, de nevinovata, cat ii va lua pana va ajunge la fel ca celelale "dame"?!

Au fst atatea filme inspirate din povesti adevarate, cu fete fascinate (intr-o prima faza), de mirajul banilor si de cat de usor ii puteau face fara sa miste un deget... asta pana s-a intamplat O DATA! Cu voia sau fara voia lor..

Apoi va veni si "a 2a oara".. si a 3a oara... Si apoi va face parte din cotidian..

Asta iti doresti Tania?

Ptr sufletul tau - iesi din toata povestea asta cat mai repede, ca nu te va duce departe...
Eu una nu vad viitorul tau atat de roz pe cat il vezi tu (poate).




Tu spui ca iubesti florile, dar le tai si le pui in vaza.
Zici ca iubesti cainii, dar le pui zgarda si ii tii legati in lant.
Te lauzi ca-ti plac pasarile si le inchizi in custi mititele...
Cand spui ca ma iubesti mi se face frica. (Jean Cocteau)

Mergi la inceput