HSG si histeroscopie (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaMar spune:

andriushca, HSG mie mi l-a facut dr meu ginecolog. Radiologul era acolo doar ca sa interpreteze ce vede pe acolo.. Asa a fost si la mine si la o cunostinta.
pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

poate. dar la giulesti unde am facut eu si mai erau multe alte fete era dr. radiolog care facea + asistentul. se uitau si ei pe film apoi si scriau fisa cu rezultatul. apoi cu fisa asta mergeam la dr.gineco si acesta doar citea apoi filmul si interpreta.
ma intreb cum ar sti un dr. gineco cum sa introduca/foloseasca acea instalatie, inclusiv masa pe care se face operatiunea si pozitionarea ei si apoi sa dea drumul si la raze sa faca poza. ar avea supraspecializare si in radiologie.
si zici ca poza ti-a interpretat-o radiologul? el doar pt asta era acolo?

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Autor: norutza
Subiect: histero
Trimis la: 10/07/2007 00:27:14
Mesaj:

buna seara,

joi ( 12.07.2007 ) sunt programata la histero si va intreb: a ramas cineva insarcinata dupa interventia asta? am inteles ca-i durereaosa, dar rezultatul apare luna urmatoare? sau urmeaza alte analize, alte teste...alte asteptari?
va rog mult raspundeti!
multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Boo, histerografia e acelasi lucru cu HSG(histerosalpingografie)...
norutza, la ce te referi? Histerografie (hsg) sau histeroscopie?



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaMar spune:

Buna, andriushca.
deci eu cum am ajund dimineata acolo, am intrebat dr -cine imi face HSG-ul si el a zis ca :bineinteles ca eu, ca doar radiologul nu se baga sa iti umble pe trompe, nuiti baga solutia de contrast. Va sta doar sa interpreteze rezultatul". oricum, cred ca depinde de la spital la spital..
pupi si sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

OanaMar, mai stii? cate bordeie atatea obiceie!
pupici si sanatate maxima si tie!

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Buna,

Am si eu o intrebare: am facut marti o HSG (cu rezultat bun) dar de atunci am tot timpul o scurgere maronie destul de discreta. e ok?
Si inca o intrebare, daca se poate, chiar daca nu are legatura directa cu subiectul asta: dr. Ion, care mi-a interpretat HSG-ul mi-a zis ca sa astept 2-3 luni sa vad daca raman gravida dupa HSG (ceea ce se intampla destul de des am inteles) si daca nu, sa fac IA, fara alte investigatii (mentionez ca sotul a facut spermograma si e ok). E in regula? sau e dr e cam superficial?

merci mult de raspunsuri

Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

nu e nimeni pe aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hera01 spune:

buna luminel

scuregerea aia maronie despre care vb este ok, am avut-o si eu cam vreo spt, nu stiu deatliile exact de ce o ai dar stiu ca este ceva in legatura cu ranile pe uter care au fost cauzate de cleste.
Cat despre traiectul pe care te-a trimis ginecologul tau nu mi se pare superficial , daca nu agasit nimic in urma la histero probabil ca vrea sa mai astepte 3 luni poate sa intampla minunea de la sine fara alt fel de medicatie sau teste.
Bucura-te ca nu au gasit cine stie ce anomalii si da-i in continuare cu si o sa vezi ca o sa fie bine.
ps tie ti-au facut analizele la sange?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Luminel linisteste-te, scurgerea (sangerarea) se va oprii . Nu te ingrijora.
Despre dr. Ion , numai de la superlativ in sus.
Ai incredere in el.
Este S U P E R !!!
Parerea mea!


PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput