Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 68

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mironna spune:

Ma bucur ca au ajuns cu bine.
Doamne ajuta!

Mirona si Andrada (20.03.2003)





ANDRADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Buna...
Si eu urmaresc povestea Laurei si a Dianei si ma rog pt. ele si pt. Andrei ...

Zilele acestea, in Bucuresti, a fost adusa o statueta a Fecioarei Maria de la Fatima (pentru cine nu stie ... in urma cu 90 de ani, la Fatima, au avut loc cateva apatirtii ale Fecioarei Maria ...si actualmente e loc de pelerinaj, mai ales pt. persoanele bolnave ...)
Am fost si noi cu fetele sambata la Biseriaca Italiana din Buc. unde era expusa statueta si, in invalmaseala de ganduri si rugaciuni care mi-au trecut prin cap in clipele cand am fost in fata ei, m-am gandit si m-am rugat si pentru Diana si parintii ei ...
Am chiar si o iconita cu Fecioara de la Fatima pe care am atins-o de statueta si care as vrea sa ajunga in posesia Laurei, sa o tina aproape de Diana ... dar nu stiu cum sa procedez ... DanaA, am inteles ca vii in Ro si apoi te intorci in Canada ... As putea sa trimit iconita undeva pe o adresa a ta din tara .... Sau daca nu se poate asa sa o trimit direct in Canada la una din fetele care merg la Laura ... la AncaMaria, de exemplu, ca o "cunosc" mai bine ... Ce parere aveti ?

pt. minunatele fete de peste ocean ... Asteptam si alte vesti bune ...

Carolina, Felicia si Alessia
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

In fiecare zi, ma rog si eu pentru Diana.
I-am spus si Ioanei mele despre ea si se roaga in fiecare seara, din sufletelul ei de nici trei ani s-o ajute Dumnezeu pe Dienuta sa se faca bine.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra
casatoria civila, burtica si Dodolina piticuta pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
nanusha la 2 ani
nunta si luna de miere
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Fetelor, am citit ce ati scris, ma bucur ca Laura este acasa, printre prieteni... Abia astept numarul de telefon si o adresa de-a Laurei, poate chiar cea de acasa, daca ea mai trece din cind in cind, sa le trimit ce le-am pregatit. Si mai sint fete la sezatoare, si nu putine, care vor sa-i trimita Dianei desene de-ale copiilor, asa ca poate ar fi mai bine sa aflam adresa de acasa. Sau cea de la spital sau chiar si adresa unei fete care merge pe la ele.

In legatura cu banii, si eu plec in Romania pe 27 iunie si ma intorc abia la sfirsitul lunii august si de cind ajung si pina pe 20 iulie vom fi la mare, deci nu voi avea posibilitatea sa intru pe net si sa vad ce ati stabilit. De fapt, cit stau pe acolo, tot voi fi plecata si nu stiu nici cit acces la net voi ava si cind, nici daca o voi putea suna pe Laura. Daca cineva care se simte mai in largul ei cu bancile, ar putea deschide zilele astea un cont pentru ei ar fi minunat. Cea mai simpla solutie ar fi sa dea Laura un cont de-al lor unde se pot depune bani de oriunde sau sa-l deschida ei, pe numele lor si noi sa trimitem acolo. Numai ca ar fi frumos sa fie o surpriza, sa se trezeasca doar cu niste bani in plus in buzunar si aia sa fie de la noi. Abia astept sa vad ce hotariti!

CORNELIA www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">13+ , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Dana, nu incetez sa ma minunez ce inima ai si ce disponibilitate de a ajuta, desi stiu ca timpul ti-e masurat si ai si tu problemele tale. te admir din toata inima, si pe Nelia, si pe Carmen si pe toate fetele care sunt cu sufletul alaturi de familia aceasta greu incercata.

Nelia, si mie tot solutia cu trimisul intr-un cont direct si personal al Laurei mi se pare cea mai buna. inteleg ideea cu surpriza, dar ea are acces la internet si poate sa vada ce facem, nu? deci, punand in balanta, cred ca decat sa asteptam luni de zile pana se strange o suma, mai bine incepem sa trimitem de acum si ea poate sa foloseasca atunci cand are nevoie. daca ne da Dana o adresa si numele ei de familie, eu trimit imediat. nu am sume imense dintr-odata, dar pot trimite regulat sume mai modeste.

daca mai ajungeti la ea curand, va rog transmiteti-i si din partea mea ca mi-e dor de ea si ma gandesc la Dienuta cu drag si cu speranta neclintita ca va fi bine, ca nu se poate sa nu fie bine.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

O sa iau adresa ei de acasa si o sa ii spun de un cont. Ar trebui sa-si deschida unul special sau ar putea folosi ce are acum?
Iar daca sunt fete care vor sa trimita cash prin plic, sa trimitem direct la Laura acasa, nu? Sau cum v-ati gandit voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Dana, cam asa ceva...intreab-o si pe ea cum i se pare mai eficient si rapid.

a luat masina pana la urma?

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NewMami spune:

Fetelor, chiar daca postez rar, citesc cu sufletul la gura evolutia Dianei. Doamne, Doamne te rog fa bine acest sufletel mic si nevinovat .
Dana, esti o fiinta extraordinara, esti de admirat, un prieten de nadejde.
Laura are nevoie de aceea masina, traind aici toate stim ca masina nu e un lux, ci o necesitate fara de care esti legat de maini si de picioare.
Fetelor va rog din suflet postati cand va hotarati cum colectati banii. Eu pot face transfer bancar, scris CEC, sunt atatea metoda. Trebuie sa fie doar cineva care sa se ocupe cu asta, o adresa unde sa fie trimise. Pot scrie CEC si sa trimit plicul recomandat.

Toate sunteti niste mamici si femei extraordinare. Va imbratisez pe toate pentru sufletul mare care il aveti.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

dOAMNE AJUTA IN CONTINUARE! Citesc ,citesc si nu mai apuc sa raspund de emotii si oboseala.Dana A te-am cautat de 5 ori ! Unde esti mama' Da un Pm a la nr ala am last mess!si dupa a raspuns altcineva. Daca pleci zii tu cu cine continuam?? ca ESTE NEVOIE DE AJUTOR! V-o spune una care 1 an a luptat cu lipsurile celor 2 copii cu leucemie. Laura e o dulce , Diana un ingeras si taticul n-o sa faca prea mult si prea curind . hai sa dam drumul la chestia asta1 Eu de la tine am primit plic . trimit si eu . Da adresa .Aici prin banca e absurd . Pupa-i pe toti din partea mea.
Fetelor , ce mobilizare!! Ce frumos! Cite rugaciuni! N-am cuvinte ! Felicitari tuturor si celor care v-or prelua locul Danei cind pleaca. Multa sanatate Soni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Fetelor, fiti linistite, dupa ce pleaca Dana, restul de fete din Vancouver (inclusiv eu) va vor tine la curent cu evoluatia Dianei / Laurei. Vom avea grija de ele, doar ca aici in Vancouver suntem mai putine, dar ne vom imparti cumva.

Astazi voi merge si eu la spital, diseara dupa servici.

Ideea cu contul deschis de Laura este f. buna. Dar trebuie sa vorbim cu ea. Daca vreti sa trimiteti bani cash sau cecuri, va pot da adresa mea. Doar spuneti-mi aici si va trimit adresa pe PM. Cecurile le puteti trimite pe adresa mea dar pe numele Laurei si odata ce le primesc i le inmanez, la fel ca si cash-ul. Dupa ce vine Dana din Ro, ne vom imparti cu sarcinile..

Mergi la inceput