Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 67

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Ne rugam, speram si asteptam vesti bune in fiecare clipa!
Doamne Ajut-o pe Diana Maria si pe familia ei!

DanaA, multumim pentru vesti.
Cat as vrea sa pot merge si eu la ele... Transmite-le toata dragostea nostra! Sunt in gandurile noastre.




www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
---------------------------
www.piczo.com/JoMacaroana?cr=7&rfm=y" target="_blank">Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns women13 spune:

MA ROG LA MAICUTA DOMNULUI PENTRU TINE MICUTA PRINTESA, PENTRU CA II PORTI NUMELE SI PENTRU CA , MAICA DOMNULUI VEGHEAZA ASUPRA COPIILOR, A MAMICILOR ACESTORA.MA ROG LA MAICA DOMNULUI SI PENTRU TATICUL TAU SA SE FACA BINE CAT MAI REPEDE.
MULTA PUTERE LAUREI SI INSANATOSIRE GRABNICA MICUTEI DIANA- MARIA SI TATALUI EI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ferigutza spune:

Fetele care ati vizitat-o pe Laura,

La ce spital este Diana internata? Este ceva specializat pe SCI?
Am citit in fuga postarile anterioare, dar nu am vazut nimic mentionat in sensul acesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ForemanElf spune:



Am urmarit subiectul de la inceput, dar pina acum n-am avut puterea sa scriu. Sper din tot sufletul ca Diana sa se faca bine, sa redevina copilul care a fost inainte de accident.
Laura, tie iti doresc multa putere, incredere si curaj. Alaturi de fetele din Canada, ma rog si eu pentru voi.

Daca pot sa ajut cu ceva, chiar si sa caut informatii pe Internet daca e nevoie, va rog mult sa imi spuneti.

Laura



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Fetelor,cand strangem banutii va rog sa anuntati conturile sau prin ce metoda o fi,vreau si eu sa particip.
pt toate fetele!

si multa,multa sanatate si recuperare rapida DIANEI!
LAURA,putere,ne rugam in continuare si sunt sigura ca totul va fi bine!







Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=12e3d1483e9c64814cf29c&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Fetelor care tineti legatura cu Laura si le vizitati la spital, sunteti minunate!! Multumim de vestile bune si ne rugam in continuare ca Diana sa se faca bine!!


Sa facem ceva pentru Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Uite acum apuc si eu sa postez.
Azi am fost la Diana si la Laura. Intai am incercat sa gasim o masina pt Laura--adica eu si Adi(sotul meu). Am testat cateva si pe urma ne-am dus la spital. I-am povestit Laurei ce-am testat si eu am ramas cu Diana la spital , iar Laura si Adi au mers sa vada masini. Dar inainte de a pleca, Laura i-a cerut voie Dianei sa plece, iar Diana si-a dat acceptul.
Am ramas cu ea. la inceput mi-a fost frica sa nu fie suparat si sa nu-i placa, dar ne-am inteles foarte bine. I-am citit vreo 10 carti, am incercat s-o implic si pe ea in actiunile din carti. Mi-a raspuns la unele intrebari. La un moment dat i-am dat sa aleaga dintre 2 carti: lady and the Tramp si Aristocats, si mi-a spus atat de clar si frumos ca vrea sa-i citesc Aristocats. E atat de dulce si de frumoasa. Cand s-a intors mami, a zambit asa de frumos la mami ei. M-am topit, ce mai.
Azi a avut o zi mai buna. Ieri a fost mai trista, dar azi a fost mai bine.
La dimineata la 10 jumate am un appoitment cu Stefan la spital si cum termin trec pe la ele.
Azi la spital a mai venit si LiaMaria, o prietena de-a mea care e si ea membru DC. A cunoscut-o si ea pe Laura si pe Diana. Eu miercuri plec in Romania, iar AncaMaria , Lia si cine mai vrea o sa mearga la fete la spital sa vada de ce mai au nevoie.

In legatura cu stransul unor bani, eu cred ca ar fi bine sa nu abandonam ideea. Eu m-as angaja sa-i strang, dar dupa cum spuneam, miercuri plec in Romania si nu pot sa ma ocup, decat eventual cand ma intorc.
Dar sa vedem ce se mai decide si mai vorbim.

Va tot spuneam de masina. Ei bine, vrem nu vrem realitatea ne loveste si nu ne iarta si trebuie sa admitem ca Laura are nevoie sa rezolve o gramada de probleme pt ca ea singura in putere s-o faca, iar avand o masina cat o fi ea de mica ar ajuta-o mult. Sunt momente cand Diana doarme si Laura ar putea sa dea o fuga pana acasa sau pana la Andrei la spital, pe care nu l-a vazut de cand s-au intors in Vancouver. Ca sa nu mai spun de altele care par amanunte, dar trebuiesc facute.

Fetele din Vancouver care mai vreti sa va implicati dati-mi un Pm sa luam legatura.

Diana, laura si Andrei au nevoie in continuare de rugaciunile voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Am uitat sa va spun ca inca nu se poate lua legatura cu fetele. Doar daca suna Laura. Dar speram ca zilele care urmeaza sa le mute si poate se schimba ceva in acest sens. Dar cu siguranta de indata ce vor avea telefon, eu sau celelalte fete vor spune.
Laura stie ca sunteti alaturi de ea si tot timpul mi-a spus ce impresionata a fost de cat de multa lume se roaga pt ei si cata lume a contactat-o si cata lume a scris la acest subiect.


Anca, da-mi un telefon maine dupa ora 12, daca poti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

Buna dimineata fetelor!
Ma bucur sa aud vesti bune despre Laura si Diana.
dOAMNE AJUTA SA FIE DIN CE IN CE MAI BINE.

Am fost vineri la targul de carte de la rOMEXPO si cumparand niste carti scolare un domn m-a intrebat daca vreau sa primesc si o iconita cu o invitatie la slujba. Erea a sfantului "IOAN RUSU" despre care e prima oara cand aud si fiind curioasa cine e si mai ales daca e ortodox ( caci eu nu prea primesc cand e vb. de alte culte) am deschis si am citit in interior despre viata lui si minunile facute de el si asa am aflat ca este un sf. la care se roaga mamicile pentru copii lor bolnavi, este dat ex. unei mamici cu 2 copii bolnavi de leucemie care s-au vindecat peste noapte datorita rugaciunilor mamei lor catre acest sfant.
Mai preciza ca la biserica din curtea maternitatii Polizu se tin slujbe pt. acest sf. se citesc acatiste si se face maslu.
Acest sf. a murit pe 27 mai , in ce zi au avut fetele accidentul??

Poate ca ar trebui sa ne rugam si la acest ffant pentru Diana caci eu cred ca a fost voia Domnului atunci cand am primit acesta iconita, am sa revin maine si cu o rugaciune catre acest fs., iar cine poate si ajunge la Polizu poate pune acatiste pentru ele si participa la slujba de maslu ( parca joia, dar va zic maine exact ca nu am iconita la mine acum).

Inca odata Doamne ajuta si numai bine!
O zi buna tuturor.

Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 7 ani juma - Edi 2 ani si 8 luni

http://community.webshots.com/user/biluta28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Ma bucur ca e un pic mai bine, e o fetita puternica! Scumpa de ea, mai are putere sa zambeasca...
Mihaela, am gasit pe net acatistul Sfantului Ioan Rusu. Nici eu nu auzisem de el... http://www.ortodox.as.ro/acatiste/ac108.html

Rugaciune care se citeste la vreme de boala:

Bucurāndu-ma de dumnezeiasca marire la care te-ai īnaltat, o, Sfinte Ioane, īndraznesc sa alerg la ajutorul tau pentru tamaduire. Stiu, Parinte, ca īncercarile vin din rānduiala lui Dumnezeu. Stiu ca prin boala trupului, sufletul se curateste, si ca rabdarea este rasplatita de Dumnezeu. Dar de multe ori norii negri ai deznadejdii īmi tulbura mintea si ma departeaza de rugaciune.

De aceea dar, o, Sfinte, gasesc alinare īn cugetarea la vindecarile tale minunate. Tu ai tamaduit multimea de copii spre bucuria parintilor lor. Tu ai īndreptat spatele batrānei gārbove, tu ai dat sanatate femeii bolnave, spre bucuria copiilor ei. Tu l-ai vindecat pe batrānul Atanasiei care s-a uns cu untdelemn din candela ta. Tu ai īndepartat cheagurile de sānge din capul Vasulei si l-ai tamaduit pe doctorul necredincios.
Stiind grabnica ta mijlocire, te rog, o, Sfinte Ioane, ia viata mea īn māinile tale si mijloceste precum stii mīntuirea mea. Daca voia Domnului este sa duc cu rabdare crucea bolii, da-mi putere si ajuta-ma sa nu cārtesc din cauza neputintelor. Dar daca Bunul Dumnezeu se va milostivi de mine pentru rugaciunile tale, atunci sa ma tamaduiesti fara sovaiala, noule doctor fara-de-arginti, ca vazānd aceasta sa-ti multumesc tie si sa-l laud īn vecii vecilor pe Doctorul sufletelor si al trupurilor, prin cāntarea: Aliluia!


Doamne ajuta!



www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
---------------------------
www.piczo.com/JoMacaroana?cr=7&rfm=y" target="_blank">Ioana

Mergi la inceput