Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 50

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Nelia, multumim frumos pt mesajul detaliat. Ma bucur ca nu sunt schimbari in rau de ieri.
Sunt sigura ca Laura s-a bucurat de telefon chiar daca a fost un pic mai tarziu. Si noi ne bucuram despre detaliile care ni le-ai oferit.
Acum sa reluam ca sa nu existe confuzii:


Deseara suna Carmen

Joi dimineata Conchita si joi seara Anca maria.

Cine vrea sa sune vineri? Sunt fete care ar vrea sa sune si nu au apucat sau nu au sunat demult? Va rog sa spuneti ca nu mai tin minte pe toata lumea care s-a oferit sa sune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Laura, de ieri de cind am citit ce s-a intimplat nu ma pot gindi la altceva. Am plins si ma doare sufletul cind ma gindesc prin ce trebuie sa treaca ingerasul tau si tu alaturi de ea si la fel si Andrei.

As putea sa ajut cu un sfat si sa mai explic din termenii medicali pentru ca era domeniul meu, acasa, aici nu mai practic. Dar mi-ar trebui ceva mai multe amanunte.

ZisaCami mi-a spus de voi si de ce s-a intimplat si as putea s ate sun dar as vrea sa stie si fetele ca sa nu ne suprapunem si sa nu te obosesc si eu mai mult.

Daca voi fetelor credeti ca as putea s-o sun azi spuneti-mi. Lucrez de acasa si pot s-o sun.
Astept un semn de la voi. Ah, si as vrea si eu adersa LAurei de e-mail, as vrea sa-i scriu ceva care cred ca ar putea s-o ajute.

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Fetelor, multumim din nou pt cum va mobilizati! Si eu cred ca trebuie sa ne dam cat mai putin cu parerea asupra diagnosticului, bineinteles cu exceptia fetelor care sunt de meserie si care ne ajuta, explicand pe intelesul nostru (de neprofesionisti) care e situatia. Pe mine una statisticile nu ma impresioneaza, mai ales ca e vorba de 2 cazuri din urma cu ceva vreme, intre timp stiinta a progresat continuu. Deci, eu raman optimista si ma rog fierbinte pt micuta printesa si pt parintii ei dragi. Dumnezeu sa aiba grija de ei!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Saje, vezi ca Piticutz scrisese cateva pagini in urma cum se numeste spitalul si cauti pe google adresa. Dar un spital e mare si cred ca dureaza ceva pana le va primi.
Astepata sa ajunga in Vancouver si i le trimiti pe adresa de acasa, Laura locuieste in Vancouver. Nu cred ca mai conteaza cateva zile.

Nelia, multumim de vesti. Asa cum am spus, stiu ca toata lumea are si probleme personale, nu neg. Tocmai de asta hai sa facem lista cu 2-3 zile inainte si e mai simplu pt fiecare, decat de pe o zi pe alta.

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!

Am un anisor deja!

2 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mymirela spune:

Fetelor...

imi pare tare rau de ce s-a intamplat si imi pare rau ca nu am intrat la acest subiect mai repede!
eu locuiesc aproape de Portland, OR (ma gandesc ca acolo e la spital) si as putea sa merg sa o vizitez nu numai sa o sun.
poate are nevoie de ceva...

oricum... va rog sa imi trimiteti si mie nr. de telefon si eventual spitalul si salonul unde e internata.
eu nu am citit tot ce s-a scris pt. ca m-am grabit sa postez.
insa, a mai fost cineva la ea?
poate primi vizite?

daca imi trimiteti nr. de telefon, probabil o sa aflu oricum de la ea toate astea.

multumesc si astept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Danuta, ti-am trimis adresa si telefonul pe PM. Mirela, si tie.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Saje, ar trebui sa mai asteptam cu printatul. Ea vrea rugaciunile printate, nu ceea ce am scris noi aicea. Deci ceea ce a primit pe e-mail. Dar poate vine la sfarsitul saptamanii acasa si atunci o sa i le dam in mana

Danutza, azi are cine sa sune si nu vreau sa schimbam ca iar ne incurcam.
Dar nu avem pe nimeni pt vineri. Vrei sa suni vineri? Daca da sa spui daca vrei de dimineata sau seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Daca nu e nimeni vineri sun eu dimineata. Dar daca sint alte fete care nu au sunat-o si vor sa o faca, atunci suna ele.

Fetele, uite ce a propus Ira la sezatoarea canadiana: copilasii nostri sa faca cite un desenas sau sa scrie ceva, orice care sa arate ca gindul lor a fost si este la aceasta micuta. Si sa facem cumva sa ajunga cumva la Diana, la noul spital, sa-i arate citi copilasi se gindesc la ea si ce au desenat pentru ea, poate ca Laura chiar i le va pune pe peretii salonului... Noi, cele de aici din Montreal, am vrea sa le facem pina simbata si apoi sa i le trimitem intr-un plic. M-am gindit ca ar fi frumos daca salonul sau saloanele pe unde tot va sta micuta, vor fi infrumusetate cu aceste desene, mai ales ca ele vor purta in ele o energie pozitiva izvorita din sufletele curate si gundurile bune ale ingerasilor nostri. Ce spuneti?

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Nelia, as putea suna eu daca imi trimiti si mie nr. lor de tel.

Multumesc

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

e o idee foarte frumoasa!!
nelia, am sa o rog pe sofia sa deseneze ceva frumos, cum poate ea, si am sa fotografiez desenul.Apoi cineva poate printa jpg-ul.
Imi dai adresa ta pe pM? sau poate cineva din vancouver sa i le dea pe toate?


Ne gandim la Diana si ne rugam pentru toti trei in fiecare zi!!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput