Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrianah spune:

Doamne , ce veste minunata!! mi-au dat lacrimile de bucurie citind, conchita! ce minunat!! si deja au ridicat-o pe marginea patului! bravo Dienuta scumpa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Doamne, Doamne asculta rugaciunile noastre si ajuta aceasta familie grea incercata!

mami de Calin rasfatzat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by speed

multumim frumos de vesti! extraordinar! se pare ca pachetul cu rugaciunile fetelor a ajuns la destinatar.



exact asta a zis si Laura, ca uite, mai, cica sa nu crezi...dar toate rugaciunile astea multe au ajutat-o pe Diana. mare e puterea lui Dumnezeu.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

quote:
Originally posted by conchita

VEEESTI BUUUNE, extraordinar de bune! acum am inchis cu Laura. deci, DIANA POATE MANCA!!! nu-mi revin :-)) Laura rade si exulta de fericire, tot n-am putut sta mult de vorba, tot pe fuga, ca inca erau fizioterapistele cu Diana, acum in momentul asta o ridicau pe marginea patului, a patra oara deja, bravo Dienuta!

deci, Diana mananca! fizioterapistul i-a dat inghetata de capsuni, iaurt cu blueberries, suc de cranberries si laptic, adica de-astea colorate sa vada daca apar in trahee si NU AU APARUT! a zis ca revine pentru o a doua consultatie nitel mai tarziu si ii aduce Dienutei niste maslinute, favoritele ei:-)) Diana a stat doua saptamani fara mancare, deci va inchipuiti fericirea Laurei, plangea si radea in acelasi timp, mi-a zis ca slava domnului ca am sunat ca ii venea sa explodeze sa spuna cuiva si nu stia cui. data viitoare cred ca nu o sa mai fiu punctuala la minut cu sunatul, ca uite, nu intotdeauna e ok :-))

legat de vorbire, nu se stie inca daca poate. dar aparatul pe care il poarta acum Diana nu ii lasa prea mult loc pentru aer, deci logopedul a zis ca urmeaza sa i-l schimbe cu unul mai mic si sa vada atunci daca vorbeste.

mi-a dat adresa de email, vrea rugaciuni pentru Diana, o sa ii trimit acum. cine doreste adresa, i-o trimit pe PM.

a ramas ca ma poate suna ea inapoi oricand, mai ales azi sa ne spuna rezultatele de la a doua consultatie cu fizioterapistul.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)




Mi-au dat lacrimile citind toate aceste vessti minunate.
Micuta de ea.

Nu pot decit sa o felicit pe Laura pt ca a luptat pt fetita sa si nu s-a lasat doborita de convingerile si intentiile dr-lor.

Draga DIANA sa fii la fel de puternica si in continuare si iti doresc din tot sufletul sa-ti revii complet cit mai repede posibil.



Ile si Vivian (07.03.2006)


http://good-times.webshots.com/photo/2040193270101233639hAhBhR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Doamne- ce vesti bune,ma bucur mult ca face eforturi si sa pape si sa vorbeasca, o sa fie bine, chiar d cincet, eu simt si ma rog sa fie bine.
Multumim de vesti fetelor care vb mereu cu Laura- fii tare mamico!
Andrei-recuperare rapida si tzie si numai bine.
Maica Domnului ajut-o in continuare pe Diana!

Denisa 34 si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

conchita, multumesc din suflet ca ne tii la curent
ma bucur mult pentru vestile bune ! suntem in continuare alaturi de diana, laura si andrei si ne rugam pentru ei !

alexa si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Doamne ce bine!

A trecut si hopul asta! E o luptatoare si fetita si mama.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Conchita, ce bucurie!!Ma bucur tare mult Diana mica ca poti sa mananci!!
Mi-au dat lacrimile. Bravoo fetita frumoasa si luptatoare.
Am asa o presimtire ca fata asta va dobori toate statisticile si pronosticurile!!
Doamne ajuta!!!
Conchita, a mentionat Laura ceva de imprimanta--adica de posibilitatea de a scoate la imprimanta ce trimitem noi pe E-mail? Ca asa am vorbit cu ea ultima data ca urmeaza sa intrebe asistentele.
Eu vreau sa-i trimit rugaciunile pe care le-am citit zilnic cat am fost cu Stefan in spital.

Corinadana, suna tu marti dimineata.E bine asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Doamne ajuta, asta e o veste extraordinara!!!
O, plang de bucurie, multumesc lui Dumnezeu!
Multumim conchita...
Felicitari Diana si Laura, luptati in continuare, sunteti mereu in gandul meu si in rugaciunile mele.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Acum am vorbit cu Andrei la telefon si se pare ca in urmatoarele 2-3 ore o sa-l mute la alt spital. Am spus ca o sa-l sun putin mai tarziu dupa ce ma intorc de la Biserica. Mi-a spus si el sa ne rugam pt ei lucru care o sa-l si facem.

Doamne ajuta!

Mergi la inceput