Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Doamne Dumnezeule, dar ce s-a intamplat? Un accident? Off.. tare rau imi pare.. ma rog pentru Laura(desi n-o cunosc) sa aiba tarie. Maica Domnului sa te intareasca, ce sa zic, Ea ajuta atat de mult la nevoie..
Sper ca fetita ta sa fie un miracol..
Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Si eu am vorbit acum cu Laura, imediat dupa tine Carmen. Da, un accident de masina a fost, sotul acum e in fara de pericol, dar nu e inca restabilit complet, Laura este relativ bine, dar Diana are nevoie de o minune sau de mai multe ca sa se faca bine. In afara de ce ai spus tu, Carmen, mai adaug ca pina acum faptul ca este in viata se datoreaza unor concjuncturi favorabile, daca pot sa spun asa, ca sa nu le numesc minuni. Si faptul ca a inceput sa inghita e din nou un semn ca totul e posibil. Mie Laura mi s-a parut ca da dovada de o tarie iesita din comun, dar cum a spus si ea, Diana are nevoie de rugaciuni si de ginduri bune si de tarie, ca sa reziste. Ca ea se intareste de nevoie si daca e bine copilul, e bine si ea. Si a mai spus ca ar vrea ca nimeni, dar absolut nimeni sa nu treaca prin ce trece fetita ei si ea si sotul.

Hai sa fim cu gindurile noastre bune alaturi de micuta Diana si de parintii ei si poate va mai ginditi la propunerea mea de a ne ruga sau indrepta un gind bun, toti cei care sintem aici, alaturi de ei, intr-o zi si la o ora fixata. Daca o minune o poate salva, poate ajutam si noi un pic la infaptuirea ei, ca sintem mamici (si tatici) si avem copilasi si nu ne putem gindi la nenorocirea altor copilasi decit cu suflet iubitor de parinte.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Laura ne rugam sa se faca bina Diana. Dumnezeu s-o aiba in grija.

Nelia sunt de acord cu tine. Poate ar fi bine sa propui o ora pentru maine si sa incercam cat mai multi sa ne unim rugaciunile pentru micuta Diana.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

CarmenBr imi dai si mie nr de tel. al LAUREI?

Multumesc!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

La ora 15, ora Canadei e bine? Pentru ca am facut un calcul si nu cred ca e noapte la vreuna dintre noi... De fapt, am putea in fiecare zi, la ora 15, sa ne indreptam un gind de citeva secunde catre Diana si sa-i dorim sa se faca bine.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

nu ma pot opri din plins..Doamne fa o minune pentru fetitza, pentru parintii ei, pentru sufletul atit de mare a mamei Dianei!!!!!

Laura s-a oferit anul trecut cind cautam disperata job, sa o trec in cv drept persoana de contact, desi nu ne-am cunoscut niciodata....si nu sunt singura careia i-a oferit ajutor neconditionat!

http://www.floriinro.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Da, si pe noi ne-a ajutat cind voiam sa ne mutam de aici si doream Vancouver-ul. Ne-a dat atitea informatii pretioase, mi-a scris emailuri, am vorbit la telefon si cite o ora, desi nu ne cunosteam decit de pe Forum. Poate ca aceste fapte bune pe care le-a facut si gindurile oamenilor pe care i-au ajutat si ea si sotul, atunci cind au avut nevoie, se vor intoarce acum la ea si o vor ajuta pe micuta Diana sa scape sanatoasa din aceasta grea incercare.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Off LAura- pling si ma gandesc cum ne incearca Dumenzeu uneori- dar eu CRED SI MA ROG CA DIANA SA LUPTE SI DUMNEZEU SA O AJUTE IN CONTINUARE!
Exista minuni si miracole si sper ca medicii sa faca si ei mai mult dect ce e omeneste si tehnic posibil si sa sparga toate statisticile.
DOAME AJUTA!
SANATATE MAXIMA!


Nelia- asa sa fie, ora 15!

Denisa 34 si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

Doamne, te rog din suflet ajut-o pe Diana !


miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Doamne, ce tragedie, . Cuvintele sint de prisos..

Ma rog din tot sufletul la Doamne Doamne sa faca o minune cu Diana

Draga Laura, iti doresc din toata inima mult curaj si putere sa treci peste aceste momente de cumpana si sa-ti vezi copilul din nou zburdind in iarba.

Mergi la inceput