Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Cred ca cel mai important este sa-i transmiteti Laurei atunci cand vorbiti cu ea,ca foarte multe persoane ii sunt alaturi si o sustin,chiar si cu gandul,cred ca in astfel de momente conteaza enorm.....

Sa-i repetati asta in mod deosebit,de cate ori o sunati,nici nu stiti ce impact pozitiv are asupra moralului.....si ea are mare nevoie de asta!



BRENDA
FOREVER YOUNG



Sa avem grija de viitorul copiilor nostri
COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

De cind am aflat, Diana, Laura si Andrei sunt in gindurile si rugaciunile noastre!
Le dorim multa sanatate si refacere rapida!
Laura, multa putere si sa te intareasca Dumnezeu!

Multumim fetelor care ne tin la curent cu vestile, iar daca va fi nevoie de orice fel de ajutor, nu ezitati sa ne spuneti!

Dumnezeu sa va aiba in paza lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Azi am fost la biserica, am aprins o lumanare si am dat un acatist pentru Diana, Laura si Andrei. Parintele Florian de la Biserica Alba se roaga alaturi de noi pentru Diana Maria si pentru parintii ei. Doamne ajuta puiul mic sa se faca bine si intareste-i pe parintii ei!
In ce priveste sunatul, pana joi ( apoi plec din tara ) pot sa sun dimineata ( seara la noi ). As putea sa sun eu luni.



Cami
www.idieta.ro/show_ticker_image.php?scope=&rigla=10&slider=13&&weight_start=71,7&weight_current=59,4&weight_target=59,7" target="_blank">Silfiduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fania spune:

Diana vei fi prezenta in rugaciunile noastre, Maica lui Dumnezeu te va pazi sub acoperamantul sau, ne vom ruga ca impreuna cu parintii tai sa treceti peste aceasta grea incercare.


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Dana, sunt cu telefonul langa mine, astept sa se faca 7.30 AM, mai e un sfert de ora aproximativ...

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am inteles ca astazi are cine sa sune, pentru miine sint fete? Si as vrea si eu sa stiu de la fetele care suna pina cind voi suna eu daca poate fi sunat Andrei si daca da, la ce numar. Am vazut ca spuneti ceva de niste ore, poate le mai puneti inca o data, eu cred ca am pierdut mesajul in care le-ati pus. Luni seara e bine daca sun eu?
Doamne ajuta sa fie totul bine pentru Diana, astept cu infrigurare sa aflu ce va spune medicul, daca va putea minca si vorbi.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

quote:
Originally posted by brendamitran

Cred ca cel mai important este sa-i transmiteti Laurei atunci cand vorbiti cu ea,ca foarte multe persoane ii sunt alaturi si o sustin,chiar si cu gandul,cred ca in astfel de momente conteaza enorm.....
Sa-i repetati asta in mod deosebit,de cate ori o sunati,nici nu stiti ce impact pozitiv are asupra moralului.....si ea are mare nevoie de asta!



BRENDA
FOREVER YOUNG



Sa avem grija de viitorul copiilor nostri
COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI



Stie, i am spus si este fff emotionata ca atata lume se gandeste la ei. Acum nu poate intra prea mult pe net dar mi a zis ca abia asteapta sa intre sa va multumeasca la toate.

Hai Conchita, spune ne ce ai vorbit!

Doamna ajuta!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrianah spune:

ne rugam si noi pentru Diana, Dumnezeu sa ii dea sanatate si recuparare cit mai rapida, in Mila Lui sa se indure de familia Laurei in aceasta perioada grea..
cu drag, ana

piticutz, iti trimit un PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

am sunat...iubitele, n-am cuvinte sa va povestesc despre Laura, e o femeie extraordinara, m-a impresionat teribil ce forta are, ce spirit si cat de optimista este, avand in vedere circumstantele. am si ras impreuna, nu ma asteptam! Diana e bine, infirma toate pronosticurile pana acum. raspunde prin clipirea ochilor, vorbeste (fara sunet insa, dar vorbeste), e constienta, se uita la desene pe care le alege singurica ("caseta blue, mami", blue fiind culoarea ei preferata)...mi-a povestit Laura ca a vrut sa stinga lumina ca se uitau la televizor si Diana a cerut "open light" foarte hotarata :-) deunazi Laura i-a cerut voie sa plece la Andrei si Diana a zis "mergi", dar prin asta insemnand de fapt ca vrea si ea sa mearga! mi s-a rupt sufletul alaturi de mami Laura care a trebuit sa-i explice ca nu poate sa mearga la tati acum, cu toate tuburile si restul...cere mancarica si mai ales apica, dar din pacate Laura nu poate sa-i dea. Laura crede totusi ca apica se duce in stomac, nu in alta parte, dar cei de la spital au zis ca "s-ar mira". nu poate tusi inca.

am intrebat cat mai sta in spitalul asta, ca sa ii putem trimite cate ceva daca doreste si sa ne spuna ce anume doreste. mi-a spus ca s-ar putea sa mai stea o saptamana si sa plece in Vancouver unde medicul lor de familie deja face aranjamente. dealtfel, si Andrei se pare ca se va muta la alt spital in cateva zile, deci fetele care vor sa-l viziteze - am luat nr. de celular al lui Andrei, ca nu are telefon in salonul de la spitalul asta, lasati PM daca il vreti. despre Andrei - a calatorit ok, dar inconfortabil cu durerile astea mari. Laura nici acum n-ar putea spune daca are 10 coaste rupte sau sunt rupte in 10 locuri. cert e ca, discutand cu medicul de familie din Canada, sansele de recuperare sunt 100% si, cu cat e Andrei mai motivat sa se recupereze si sa munceasca pentru asta, cu atat mai bine. e programat la fizioterapie zilnic.

altceva, legat de Diana: Laura mi-a povestit ca la inceput medicii de la spitalul asta aproape ca se straduiau sa o convinga pentru eutanasie, crezand ca Diana nu are sanse de recuperare totala, avand in vedere ca banuielile initiale se refereau la afectiuni ale creierului - Diana a fost fara oxigen si resuscitata in prima faza...

tot ce isi doreste Laura este, asa cum au spus si fetele dinainte, sanatate pentru Diana. Diana si-a dorit insa foarte mult sa-si recupereze ursuletul preferat, "ursuletul puturos" care a insotit-o de la inceput la nani, papa, plimbare, etc, ursulet care a ramas in masina la locul accidentului. cand Laura a fost intrebata de asistentii sociali ce pot face pentru familia ei, ea a zis ca abia a indraznit sa-i roage sa caute ursuletul Dianei. acum, urusuletul sta in brate la Diana, spalat, curatat de sange...iar Diana e fericita.

astazi au consultatie cu logopedul, la ora 8.00, dealtfel am si inchis mai devreme de 8 ca venise deja. asta e prima consultatie, ca sa vada daca poate Diana sa inghita, care sunt sansele sa vorbeasca. Laura mi-a permis sa sun din nou mai tarziu sa aflu cum a decurs consultatia, deci va tin la curent.

am incercat sa redau in amanunt toata conversatia, in felul asta e ca si cum am discutat toate cu Laura, care va multumeste din suflet pentru gandurile bune, rugaciunile voastre si ale copilasilor vostri, pentru acatiste si lumanarile din biserici si pentru ca ii sunteti alaturi.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

merci Ana

Doamne ajuta ca Diana sa darame toate statisticile si pronosticurile!
Ne rugam pentru ei!
O imbratisez pe Laura.

Mergi la inceput