Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Da asa este. Spitalul din Vancouver e un spital foarte bun.
Am petrecut acolo 7 luni cu Stefan al meu. Credeam ca-l vom pierde, dar s-a facut bine. Asa ca spun din experienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

nu imi dispare gandul de la Diana, doare ingrozitor de tare sa stii ca un pui asa mic trece prin suferinte mari si ca parintii ei, niste oameni extraordinari, traiesc asemenea tragedie. ma rog din tot sufletul pentru Diana sa fie aparata de Dumnezeu, de toti ingerii raiului si de Maica Domnului, sa se faca bine si sa le lumineze viata parintilor sai si de-acum inainte.

multa sanatate si lui Andrei, suna teribil ce rani are, Doamne ajuta ca se poate reface rapid. nici nu pot sa-mi imaginez prin ce trece bietul tata sa stea despartit de Diana si Laura tocmai acum, plus ca trebuie sa se intoarca acasa...Laura are nevoie de toata puterea din lume sa reziste pentru toti trei acum, Dumnezeu sa te binecuvanteze, draga mea Laura si sa treci cu bine prin incercarea asta.

incerc sa sun si eu maine.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Imi este tare greu sa scriu la acest subiect!

Diana,puiutz mic,LUPTA!
Laura,suntetzi in gindurile mele!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Fetelor, va multumesc din suflet pt stirile proaspete, pt ca ne tineti la curent cu situatia Dianei si creati o punte de legatura intre Laura si cele care nu avem posibilitatea sa o sunam. Dumnezeu sa va binecuvanteze!
E inutil sa spun ca am deschis cu sufletul la gura topicul si am rasuflat usurata cand am vazut ca micuta a trecut cu bine peste operatie.
Si eu cred ca ideea cu sunatul organizat e f buna, trebuie sa ne gandim la Diana si Laura, oricat de nerabdatoare am fi sa stim noutati.

Ma rog in continuare pt micuta Diana si pt parintii ei atat de incercati!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Doamne,ai grija de Diana si de taticul ei,Andrei si ajuta-i sa se faca bine,iar Laurei,multa putere,saracuta....

Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Fetelor spunetzi-mi si mie cum sa ajut cu gasitul de medici sau spitale- de spitalul din vancouver am auzit si eu lucruri bune, deci ala ar fi ultima varianta, poate totusi ce spunea simi sau macar o a 2-a opinie inainte sa plece din state ar fi indicata.
Urmaresc cu sufletulal gura si ma rog sa fie Diana bine ca Laura e puternica si stiu ca va rezista iar Andrei sa se recupereze repede pt fetele lui.
Nu mai sun si eu ca nua re rost, Doamne Ajuta si sa aflam vesti bune azi.
Piticutz astept sa scrii acum la 7.40 dupa ce vorbesti cu Laura.


Denisa 34 si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaRO spune:

Eu una am stat cu emotii. Nici nu stiam ce sa fac, sa intru sa vad, sa nu intru?... Bine ca a trecut cu bine peste operatie...

Laura fii tare, va fi bine, ai sa vezi si o sa-ti zambeasca Diana asa cum a facut-o intotdeuna...

Te pupam si suntem alaturi de tine. Fii tare!


Beatrice, mami de Alex pifos




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Conchita vrei sa suni tu duminica dimineata sau seara?
Cine se mai ofera sa sune maine? Adica duminica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Diana ne rugam si noi pentru tine, sa te faci bine si sa le fii parintilor tai alaturi pana la adanci batraneti.Laura pentru tarie si sotului sanatate multa .

M-am uitat si eu la poze-cat e de frumoasa si cred ce dureri poate indura acum

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticutz spune:

Nu demult se trezise Laura acuma cind am sunat(Diana dormea inca), zicea ca nici nu si-a dat seama ca e simbata azi numai cind a vazut ca e mai liniste decit de obicei si ca medicii vin mai tirziu, se pare, sa o vada pe Diana.
Noaptea a trecut cu bine, in sensul ca au dormit amindoua linistite, Laura foarte obosita.
Diana este ok (stabila), cere apa miscind buzele si spunind "more water" (fara voce). Laura a zis ca o sa intrebe daca e ok sa ii dea sa bea cite putina apa cind cere, sa fie sigura ca apa nu merge cumva in plamini, sau, ma rog, pe unde nu trebuie...
Diana, cind vrea sa spuna cite ceva, cind are nevoie de ceva, isi misca buzele ca si cum ar vorbi, Laura spune ca poate intelege (uneori doar ghiceste) ce doreste.
A fost si Andrei pe la ele ieri dupa amiaza, sa o vada pe Diana inainte de a pleca la Vancouver.Azi pleaca, in jur de ora 12.
A trebuit sa inchid pentru ca au inceput intre timp sa vina asistentele si i-am spus Laurei ca o sa o mai sunam.
Ne-a multumit si a zis ca ne pupa pe toate.


Pentru fete: daca e ok, pot sa sun oricind e nevoie, doar spuneti care cind o sa sune, sa stiu.Job-ul meu e de asa natura ca nu ies din casa, asa ca...absolut nici un efort nu e sa dau cite un telefon.

Mergi la inceput