Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Laura,Diana, sant alaturi de voi cu gandul si cu rugaciuni
de cand am citit primadata despre Diana sant pur si simplu socata,nici noaptea nu mai pot sa dorm,ma trezesc si ma rog Pt DIANA si pentru baietelul meu .Nu doresc la nimeni durearea unei mame in suflet si vezi tu ,ca cine este mama sufera si pentru copilul alteia ca si cum ar fi al ei
Daca vreodata aveti nevoie de ceva,te-as ruga sa apelezi si la noi,am face orice ca sa va putem ajuta.
Felor,multumim ca ne tineti la curent cu starea Dianei
as vrea sa va intrebb ceva,sper ca nu supar pe nimeni
Diana era in car seat?sau era legata numai cu centura?va intreb ca si noi aici santem tot cu fundul in masina peste tot,si ma-m gandit ca poate Laura ne poate trage atentia la ceea ce poate de multe ori nu luam in considerare foarte serios.
Dumnezeu sa va aiba in paza lui si sa va ocroteasca de toate relele
LAURA,crede in Dumnezeu,cand ii ceri ceva crede cu putere ca asa va fi,nu te indoi
si cere totul in numele lui ISUS HRISTOS



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticutz spune:

Da, Diana era in car seat, regulamentar.Masina a fost lovita in partea stinga spate, iar ea se afla in spate pe partea dreapta (in spatele Laurei, care statea linga sofer).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Te rugam Doamne, vindeca durerea acestui copil Diana. Alunga de la el toata boala si toata neputinta. Tu, care esti doctor al sufletelor si al trupurilor, arata si acum puterea milostivirii Tale.
Vindeca-l pe el, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, cu rugaciunile pe care le inalti inaintea Fiului Tau si Dumnezeului nostru.
O, Doamne Iisuse Hristoase, primeste putina noastra rugaciune pentru copilul acesta Diana, stinge-i focul ce l-a cuprins, inceteaza-i boala, ridica-l din patul durerii, intru marirea Ta. Ca Tu esti Cel Care vindeci neputintele, Hristoase Dumnezeule si Tie marire inaltam in vecii vecilor. Amin.
Doamne ajuta-l Doamne si pe tatal Dianei,Andrei sa se vindece,sa se faca bine si sa se poata bucura din nou,impreuna cu sotia Laura de fetita lor Diana...Doamne Iisuse Hristoase,Fiul lui Dumnezeu,miluieste-o pe Diana,pe Andrei si pe Laura




"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page
www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Laura, Dumnezeu e mare. Ma rog pentru voi. Faptul ca e in stare stabila este deja un pas inainte. Va pup si ma gandesc la voi.

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Sa mai zic ca am sunat si eu?! Promisesem ca sun pe la 4. Vestile noi le-ati aflat, nu stiu nimic nou. Doctorii asteapta cateva zile sa vada cum reactioneaza Diana dupa operatie, daca poate vorbi...
Andrei va pleca maine in Vancouver. daca sunt persoane doritoare care sa mearga in vizita la Andrei, Laura crede ca e o idee buna, deoarece o sa fie singur, Laura ramane cu Diana.

I-am spus de ideea Andradei. Din pacate, lucrurile s-au precipitat. Laura a vorbit azi cu asigurarea ei si daca Diana e in continuare ok, pe la sf saptamanii viitoare va fi mutata in Vancouver. I-am spus insa sa incercam sa cerem o a doua opinie. Mi-a zis ca o sa incerce sa vorbeasca cu medicul, dar a avut deja o experienta nefericita. Mama Laurei a gasit un medic neurolog in Ro careia i-a cerut o opinie, iar medicul a trimis raspunsul lui pe emailul medicului din State un raspuns care efectiv l-a suparat pe medicul din State. Laura nu mi-a spus prea multe, doar ca medicul roman a fost efectiv lipsit de tact, ceea ce l-a dezamagit efectiv pe medicul din State. Asa ca ea se simte putin aiurea sa-i ceara iar sa trimita informatii, dar mi-a promis ca incearca sa vorbeasca cu el.
Deci, daca am putea gasi un medic din spitalele sugerate de Andrada, Simina, caruia medicul Dianei de acum sa-i trimita RMN si celelalte teste pt o a doua opinie ar fi tare bine. Credeti ca gasim medicul fetelor in cateva zile pana pleaca in Canada, pt ca odata plecate nu prea cred ca va fi usor sa le aducem inapoi.

Mi-a spus ca o prietena din Vancouver i-a spus ca Children Hospital din Vancouver ar fi specializat pe spinal cord si m-a rugat sa vedem ce am putea gasi informatii pe internet. O sa incerc si eu in seara asta si maine sa gugalesc sa vad ce gasesc. Hai sa ne unim sa vedem ce gasim, in cazul in care e mutata sa stie mai multe detalii.
Editez sa spun ca am vazut postul lui miti2004 cu adresa dr din New York care se ocupa de astfel de cazuri. O sa-i spun si Laurei de el. Daca mai aveti sugestii, eu astept.

Chiar daca o sa par sacaitoare, o sa revin si eu cu ideea sa nu mai sunam toate la fiecare 5 minute. Laura n-o sa spuna niciodata ca e deranjata, dar ii furam din timpul ei cu Diana. Eu deja spusesm de dimineata ca sun pe la 4 si vad ca intre timp au mai sunat cateva fete. Hai sa ne organizam, asa cum a spus Dana, una sa sune dimineata, una la pranz si una seara. A doua zi suna alte 3 fete si altfel vorbim toate cu ea. Piticutz a zis ca suna dimineata, eu sun maine la pranz si Corina maine seara. Duminica alte 3 fete.

Doamne ajut-o pe Diana!

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!

Am un anisor deja!

2 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Doamne, oricit de mult o iubesti pe micuta Diana , las-o linga parintii ei care o indragesc!
Da-le Doamne, putere si curaj sa iasa cu bine din lupta cu viata!

Toate gandurile noastre se indreapta catre familia ta, Laura, sintem alaturi de voi in aceasta grea incercare!



Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


What I am looking for is not out there. It is in me.
I am the power in my world.
Today is a wonderful day and a new beginning
I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Perfect fetelor.
Piticutz si Corina asteptam vesti de la voi maine.
Pe urma o sa vedem cine suna duminica.

Rugati-va pt. Diana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Saje spune:


Spitalul de copii din Vancouver este unul dintre cele mai bune pe coasta de vest.
Am auzit destul de multe lucruri bune despre medicii si personalul de acolo si multe succese.
Citeva info mai jos:
http://www.bcchildrens.ca/AboutUs/BCCH/Facts.htm

http://www.bcchildrens.ca/AboutUs/BCCH/Programs.htm


Laura eu nu pot sa spun decit ca Dumnezeu e mare si credinta face Minuni. Trebuie sa fii puternica si sa crezi din tot sufletul ca micuta ta va invinge!

Fetelor - DC, sunteti de milioane!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Sa-mi spuneti si mie cind imi vine rindul sa sun, eu am sunat ieri si astazi, las si alte fete care vor sa vorbeasca cu ea sa o faca. Si cind au sunat toate, imi spuneti si o mai sun si eu. Sa speram ca totul va decurge bine in urmatoarele zile.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Nu pot sa spun decat ca ma rog si eu din tot sufletul pentru Diana sa treaca usor si sa se faca bine cat mai repede. E atat de cumplit incat cuvintele sunt greu de gasit. Chiar daca nu voi scrie, voi fi aici asa cum am fost de la primele postari ale voastre si pana cand totul va fi bine.
Doamne ajuta!

pozne-npoze
Cristiana, closca de pui Diana (29 sept.1991) si puisor Oana (18 iul.2005)

Mergi la inceput